Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Rfm12b 433 MHz + Pic18f4550 potrzebny kod/biblioteka do obsługi transceivera

mim_waldi 13 Sty 2012 10:29 2807 8
  • #1 13 Sty 2012 10:29
    mim_waldi
    Poziom 7  

Witam,
    piszę z WIELKĄ PROŚBĄ do osób, które miały styczność z wyżej podanym transceiverem (Rfm12b 433mhz) o udostępnienie kodu do obsługi transmitera, który uda się skompilować pod kompilatorem C18 dostarczonym wraz z MPLAB IDE.

Z góry dziękuję za zainteresowanie.

0 8
  • Pomocny post
    #2 13 Sty 2012 13:31
    63404
    Użytkownik usunął konto  
  • Pomocny post
    #3 13 Sty 2012 13:38
    nsvinc
    Poziom 35  

RFM12(b) to są stare moduły, i równie niedopracowane. Nie widzę sensu ich stosowania - podczas uruchamiania go wyłażą setki róznych pomniejszych zonków w postaci nigdzie nie opisanych zależności, kolejności wysyłania instrukcji, bitów i rejestrów które nie działają zgodnie z dokumentacją, itp itd. Lepiej zastosować nowsze pozbawione tych dziwactw RFM22B, lub moduły na zakres 2.4GHz (RFM7x).

0
  • Pomocny post
    #4 13 Sty 2012 13:49
    63404
    Użytkownik usunął konto  
  • Pomocny post
    #5 13 Sty 2012 13:56
    tmf
    Moderator Mikrokontrolery Projektowanie

No to wtedy stosuje RFM22B i po kłopocie. RFM12 w nowych projektach jest bez sensu. BTW, firma Hope udostępnia kody w C do tych transceiverów, więc po małych przeróbkach można je dostosować do każdego mikrokontrolera.

0
  • #6 13 Sty 2012 21:44
    mim_waldi
    Poziom 7  

Wszystkim dziękuję za odpowiedź :D
    Niestety już mam te transceivery i muszę je wykorzystać. Mój Pic18f4550 działa w układzie zasilanym na 3,3V więc kłopotu z podpięciem nie będę maił. Największy problem to teraz ten kod muszę to skompilować pod Microchip C18 bo pod ten kompilator mam napisaną resztę(obsługa USB, która działa). Stąd moja wielka prośba czy ktoś mógłby przystosować ten kod tak bym dał radę go skompilować pod w/w kompilatorem. Wiem, że o dużo proszę ale dla mnie to zapewne kolejny miesiąc prób i błędów na który już niestety nie mam czasu. W załączniku znajduję się już działający kod do obsługi usb oraz ten o którego przerobienie Was proszę.

0
  • Pomocny post
    #7 13 Sty 2012 22:59
    63404
    Użytkownik usunął konto  
  • #8 20 Sty 2012 19:11
    mim_waldi
    Poziom 7  

Witam ponownie, dzięki za odpowiedź. :D
    A co do tego pica to jest to wersja 18F4550 nie LF czy to znaczy że już długo nie podziała ;/?? bo do tej pory sprawuje się ok na zasilaniu 3,3V.
    Walczę dalej z tym kodem i nie mogę sobie poradzić na atmegach wszystko działa ok ale teraz potrzebuje uruchomić kod transmitera na tym picu. W załączniku załączam kod transmitera z atmegi88 i tego pica, który staram się doprowadzić do ładu. Potrzebuję by kod pod picem działał dokładnie tak samo jak na atmedzie. Problem w tym że nie wiem jak obliczyć wartość tych opóźnień i jak debagować(nie wiem czy moduł próbuje cokolwiek wysłać)? Z związku z powyższym mam prośbę by ktoś znający się na rzeczy zlitowałby się i postarał przeglądnąć te kody i podpowiedzieć jakieś rozwiązanie??

0
  • #9 20 Sty 2012 19:23
    63404
    Użytkownik usunął konto