Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nokia 5230 - upgrade softu na v50 i nie działają "suwaki" na ekranie

13 Sty 2012 12:03 3910 17
  • Poziom 13  
    Witam,

zrobiłem upgrade softu z poziomu telefonu, połączyłem się poprzez wgraną w telefon aplikację do aktualizacji oprogramowania.

Wszystko byłoby dobrze, gdyby nie jeden szkopuł. Wtajemniczeni wiedzą, że podczas gdy na ekranie w tej Nokii pojawia się informacja że ktoś do nas właśnie dzwoni i gra dzwonek połączenia, to na ekranie są dwa suwaki. Dolny może odblokować ekran i automatycznie wyciszyć dzwonek (sam dzwonek, połączenie jest nadal oczekujące na odebranie), górny zaś od razu odbiera połączenie tak samo jak zielona słuchawka.

U mnie to nie działa po pobraniu nowego oprogramowania. Czy ktoś może mi powiedzieć dlaczego tak się stało.

Podobna opcja z suwakami jest w przypadku budzika, gdy dzwoni budzik, suwakami można odpowiednio wyłączyć budzik lub uruchomić drzemkę. I tam działa to bezbłędnie. Problem jest tylko gdy ktoś do mnie dzwoni.

Dodam, że w ustawieniach mam zaznaczone na "TAK" opcje czujnika. Czy są inne opcje, które mają wpływ na niedziałające "suwaki" na ekranie przy połączeniu przychodzącym?

Bardzo będę wdzięczny za odpowiedzi.

Pozdrawiam.
  • Poziom 43  
  • Poziom 13  
    No i komu teraz dać w mordę???

Czy to prawda że nie ma szans aby wrócić na poprzedni SOFT? Że w Nokii tylko w górę można iść z oprogramowaniem?

Dodano po 1 [minuty]:

Jeszcze jedno. Suwaki są widoczne na ekranie przy przychodzącym połączeniu, ale nie można ich użyć... Nie że ich całkiem zabrakło. Są, ale nie działają :-(
  • Poziom 31  
    @pawelsalata
    Możesz przywrócić sobie wartości fabryczne na początek i sprawdzić.
    Nie zaszkodzi spróbować. Dość często się tak robi po wgraniu nowszego oprogramowania. Wejdź w ustawienia i przywróć wartości fabryczne kod 12345.

Możesz zrobić hard reset (zrób kopie istotnych danych wcześniej wyjmij kartę pamięci):
    czerwony + kamera + zielony i włączyć telefon

Przy włączonym telefonie w trybie gotowości na klawiaturze wpisujemy "*#7370#" (
    tutaj również zrób sobie kopie danych).
  • Poziom 13  
    Przywrócenie do ustawień fabrycznych nie pomogło. Czyli teraz by wypadało ten hard reset mu pyknąć. Ale czy to pomoże?

Czy stracę wtedy aplikacje, mapy Ovi itp?

Dodano po 1 [minuty]:

P.S. Przestał działać suwak przy budziku i telefon łapie zwiechę gdy dzwoni budzik... przez 15-20 sekund nie reaguje na nic...

Dodano po 49 [minuty]:

Twardy reset też nic nie dał. Jutro telefon wędruje do serwisu. Na szczęście nadal jest na gwarancji. Nic innego nie będę już kombinował chyba, bo szkoda zdrowia.
  • Poziom 15  
    Kolego nie masz aktualnej wersji oprogramowania w ostatnich dniach wyszła v. 51.0.002 i przynajmniej u mnie wszystko śmiga poza tym, że nowa aplikacja do map bardziej oszukuje pozycję GPS poziom błędu zwiększył się o około 30 m a Drogowskaźnik Plusa pokazuje idealnie pozycję.
  • Poziom 13  
    386dx, mogę prosić o podpowiedź skąd wziąć tą wersję oprogramowania?

Telefon w narzędziu aktualizacji oprogramowania nie pokazuje dostępnych aktualizacji, program OviSuite po podłączeniu telefonu przez kabel USB też nie pokazuje dostępnego update'u software'u.

Czy to oprogramowanie 51.0.002 to soft wydany przez Nokię?

Bardzo proszę o krótki opis jak to zainstalować. Z góry dziękuję.
  • Poziom 13  
    Krótki... no wielkie dzięki.

Chodziło mi bardziej o sposób z wykorzystaniem OviSuite oraz software'u od Nokii.

Czy jest możliwa taka operacja? Jeśli nie, to oddam telefon do serwisu, bo zepsuty został przez upgrade od Nokii, wiec niech Nokia naprawia.

Telefon jest na gwarancji a chyba po użyciu innego niż OviSuite oprogramowania traci się gwarancję.

Prawda to???
  • Poziom 15  
    pawelsalata napisał:
    386dx, mogę prosić o podpowiedź skąd wziąć tą wersję oprogramowania?

Telefon w narzędziu aktualizacji oprogramowania nie pokazuje dostępnych aktualizacji, program OviSuite po podłączeniu telefonu przez kabel USB też nie pokazuje dostępnego update'u software'u.

Czy to oprogramowanie 51.0.002 to soft wydany przez Nokię?

Bardzo proszę o krótki opis jak to zainstalować. Z góry dziękuję.

Temat pewnie rozwiązany ale dla mnie to ciekawostka dlaczego Twój tel nie chciał zassać oryginalnego oprogramowania od Nokii - pobierałem w zeszłą sobotę przez Nokia Suite (bo tak teraz nazywa się pakiet Ovi Suite) być może nie miałeś najnowszych wersji aplikacji PC Suite i właśnie Nokia Suite i stąd brak możliwości update oprogramowania.
  • Poziom 13  
    Posiadam NOKIA SIUTE 3.3.86.

Wyczytałem, że niektóre telefony mogą nie widzieć nowego oprogramowania, ze względu na PRODUCT CODE.

Czy będzie jak w Androidzie, że barndowane telefony z oprogramowaniem pisanym konkretnie pod Orange albo Plus itp nie będą widziały tego nowego softu???

Czy zmiana PRODUCT CODE powoduje utratę gwarancji???
  • Poziom 13  
    Czy wpływ na niemożliwość aktualizacji ma to, że telefon ma soft brandowany przez Orange i dlatego nie widzi żadnej wyższej aktualizacji??? Podobnie chyba jest przy Androidzie, jeśli dobrze kojarzę.

Udało mi się zainstalować ponownie posiadaną aktualnie wersję oprogramowania. No i wszystko działa dobrze przez jakiś czas i później zdycha znów.

Cały czas opcja odblokowania ekranu podczas połączenia przychodzącego nie działa. Ciągle widać suwaki i ciągle nie można ich użyć.

Zainstalowane mam tylko mapy Polski na karcie pamięci i Operę Mini. Nie sądzę aby te aplikacje psuły coś w oprogramowaniu telefonu.

No nic, zostaje serwis. Może wgrają oprogramowanie nie brandowane przez Orange. Osobiście... to największe gów... jakie może człowieka spotkać. Mnie spotyka już w trzecim telefonie. Na szczęście wraz z nową umową, będzie nowy operator. Orange przestał dbać o klienta. Teraz tylko dba o to by simlocki nadal zakładać, choć wszyscy z tego już zrezygnowali dawno, i bić kasę na ich zdejmowaniu w salonach firmowych... źle się dzieje :-(
  • Poziom 13  
    Chłopaki... dziewczęta również...

Wrócił telefon z serwisu, i sam już nie wiem co robić... Nie dość że prosi o jakieś certyfikaty non stop, to jeszcze zwiechy łapie... nie było tego wcześniej.

Podpowiedzcie mi. Czy jeśli zmienię ten PRODUCT CODE tracąc niestety gwarancję, to jak zrobię aktualizację do najnowszej wersji oprogramowania v51 (bo teraz telefon ma nadal v50 bo jet z Orange soft), to ta najnowsza v51 stanie się niebrandowana przez Orange i będzie po prostu zwykły soft od Nokii??? Czy dalej te badziewia Orange'owskie się będą pojawiać?

Z góry dzięki za odpowiedzi.
  • Poziom 36  
    Nie zmienisz product code, musisz wgrać ręcznie phoenixem, powinno być dużo lepiej za sprawą niebrandowanego sw.
  • Poziom 13  
    Która jest godzina, każdy widzi... ;-)

Zakończyłem wojnę... wszystkie bitwy wygrane :-) Choć w niektórych, poległo sporo moich - nerwów.

Po pierwsze - certyfikaty. Miałem źle ustawioną datę w telefonie. Dlatego też wywalał mi nieważne certyfikaty albo nieprawidłowe ustawienie telefonu. Ja jak głupi szukałem po ustawieniach aplikacji, a wystarczyło mu powiedzieć, jaki dziś dzień miesiąca. Bzdura, ale jak potrafi wyprowadzić z równowagi.

Kolejna sprawa... wszystko poinstalowałem, wszystko pięknie śmiga... telefon zdjęty z ładowarki, bateria pełna, ostatnia próba, dzwonię na Nokie 5230 z drugiego telefonu - i tu zonk. Suwaki nie działają znów...

I tutaj quiz dla dociekliwych detektywów... czemu znów suwaki nie działają (tzn, już działają, ale nie działały przez chwilkę a ja mało szału nie dostałem).

Pytanie konkursowe brzmi: DLACZEGO NIE DZIAŁAJĄ SUWAKI PRZY ZABLOKOWANYM EKRANIE, JEŚLI DZWONI BUDZIK ALBO POJAWIA SIĘ POŁĄCZENIE PRZYCHODZĄCE??????????????

Przysięgam Bogu, że jak ktoś tą zagadkę rozwikła, to mu choćby Pocztą Polską poślę browara...!!!!!! Pytania mile widziane...
  • Poziom 15  
    pawelsalata napisał:

Pytanie konkursowe brzmi: DLACZEGO NIE DZIAŁAJĄ SUWAKI PRZY ZABLOKOWANYM EKRANIE, JEŚLI DZWONI BUDZIK ALBO POJAWIA SIĘ POŁĄCZENIE PRZYCHODZĄCE??????????????

Też tak czasem mam chyba jest to błąd w najnowszym oprogramowaniu więc nie jesteś sam. Trochę to irytuje gdy ktoś dzwoni czy budzik dzwoni a najpierw trzeba odblokować klawiaturę :)

Pozdrawiam
  • Poziom 13  
    Na zdjęciu widać winowajcę. Futerał satynowy znanego producenta, który nie przewidział otworu w folii aby odsłonić czujnik zbliżeniowy. Na szczęście rozwiązanie banalne, wyciąłem prostokątny otworek aby czujnik był odsłonięty i wszystko działa za każdym razem.

Podobnie jest w przypadku przyklejenia folii na ekran. Pod żadnym pozorem, nie wolno zakrywać folią (mimo iż bezbarwna) tego czujnika.

Pozdrawiam.

Nokia 5230 - upgrade softu na v50 i nie działają "suwaki" na ekranie