Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki TV CRT 28"-32"

blaadee man 13 Sty 2012 13:58 2634 8
  • #1 13 Sty 2012 13:58
    blaadee man
    Poziom 12  

Witam przymierzam się do zakupu tv CRT tylko problem w tym że nie wiem który byłby najlepszą opcją. Wiem że pomału TV CRT odchodzą do lamusa lecz jak widzę taniec pixeli na tanich TV LCD do tego większe zużycie energi to wolę pozostać przy komodzie crt :D
    Teraz większość ludzi wymienia stare TV wypasy na płaskie i czasem można wychaczyć coś sęsownego za małe pieniądze. Na oku mam kilka egzemplarzy
    Panasonic http://www.top-audio.pl/panasonic_telewizory_100hz_tx_32px10p.html
    Philips 29PT9007/12 Match Line
    Sony Wega KV-32CS70K lub podobne modele
    Philips Cineos widescreen TV 32PW9509 lecz jest ich mało do tego na podkarpaciu nie ma :|
    Po tego panasonica TX-32PX10P 4 letniego mógłbym dzisiaj jechać lecz nie wiem czy się w niego pchać. Co myślicie o tych tv :idea:

• #2 13 Sty 2012 14:46
    Alfax
    Poziom 28  

blaadee man napisał:
    ecz jak widzę taniec pixeli na tanich TV LCD do tego większe zużycie energi to wolę pozostać przy komodzie crt

Witam
    Co do zużycia energii: Panasonic, co go masz na oku - 114W (dane z instrukcji). Mój Panasonic, też 32' LCD FullHD i co tam jeszcze... - 115W (wartość zmierzona) - a jest to model już 4-letni (symbolu nie pamiętam). Nowsze modele są jeszcze oszczędniejsze. Co do skaczących pikseli - przy sygnale cyfrowym (kablówka, satelita, DVBT) nie ma czegoś takiego. Jeśli masz tylko odbiór analogowy - to wtedy na CRT obraz rzeczywiście będzie dla oka "lepszy". Jednak moim zdaniem lepiej kupić płaski TV i zainwestować w źródło sygnału cyfrowego.
    No, chyba że te CRT-ki mają być po 100-300 zł.
    Pozdrawiam

• #3 13 Sty 2012 17:10
    blaadee man
    Poziom 12  

przy szybkich akcjach w TV LCD na filmie widać smużenie w tych droższych to nie wiem. Mam pytanie, jaki TV plazmowy zużywa najmniej prądu 32"-37" mam chrapke na PANASONIC VIERA 37" tylko ten pobór prądu 240w. Inny wybór to TV 3D 3D LG 42PW450 600Hz plazma która pobiera 129w hmm

• #4 13 Sty 2012 17:35
    Pablo1964
    Moderator

Pobór mocy w tv plazmowym jest zmienny i zależy od jasności sceny. Ponieważ producenci zobowiązani są do pokazania maksymalnego poboru, na papierze wygląda on niekorzystnie w stosunku do LCD. W praktyce średni pobór jest większy o ok. 10 %.

• #5 13 Sty 2012 18:56
    blaadee man
    Poziom 12  

No więc z telewizorami CRT dałem sobie spokój :D teraz stoje przed wyborem takich modeli
    LG 42 PT353 lub kupić odrazu 3D LG 42PW450 w miare mały pobór prądu 129w (eco 90w) jak na plazme, lub co byście doradzili w cenie do 1700zl :arrow:

• #6 14 Sty 2012 09:40
    blaadee man
    Poziom 12  

Przepraszam za pisanie pod swoim postem ale dzisiaj jadę po tv i potrzebuje opini kogoś kto zna temat. Na oku mam dwa modele 3D LG 42PW450 i LG 42PW451, nie wiem czym one sie rużnią i który jest lepszy :|. Druga sprawa to rozdzielczość 1024 x 768 czy nie jest ona za mała ? TV bedzie wisiał na ścianie w odległości 3-4m. Czy w tym przedziale cenowym 1700zl jest to dobry wybór ?

• #7 14 Sty 2012 15:10
    grafi1001
    Poziom 8  

1024 x 768 to nawet HD Ready nie jest. Jak dla mnie to była by za mała rozdzielczość, a nie jestem jakiś wymagający, starcza mi HD Ready.

• #8 14 Sty 2012 15:23
    brofran
    Poziom 36  

blaadee man napisał:
    No więc z telewizorami CRT dałem sobie spokój
    Bardzo rozsądna decyzja . A telewizory CRT to jeszcze w sklepie sprzedają - bo jakoś nie zauważyłem :D

• #9 15 Sty 2012 21:30
    blaadee man
    Poziom 12  

Wczoraj zakupiłem LG 42PW450 :D w salonie przy innych tv led czy lcd wydawał sie jakby był słabiej podświetlany no ale cusz, przez to pewnie nie jest prądożerny,,,, w domu już jest ok... Ogromnym plusem i atutem plasmy jest prawdziwy obraz, nie tak jak to jest w lcd czy ledach gdzie obraz jest sztuczny, oglądając film na LCD 42" u kumpla miałem wrażenie że ogląda się bajkę, a nie film (przekłamany obraz czy jak to nazwać) i do tego taniec pixeli na konturach w połączeniu ze zmuloną matrycą mówią same za siebie, oczywiście pisze o TV do 3000zl. Ogólnie jestem zadowolony, filmy z pendraiva czyta bez problemu, lecz irytuje mnie jedna rzecz że TV chociaż ma 600hz czy te 100hz bo nie wiem co ma oznaczać te 600hz, obraz nie jest płynny przy szybszej scenerii, liczyłem na płynność jak upływa czas lub woda w rzece :) (stabilna płynność w 100%) i to dotyczy się większości tv, pewnie trzeba będzie poczekać z 10 lat kiedy płynność scen będzie bajką :| albo wydać za tv z 7000zl o ile takie są.
    Mam jeszcze jedno pytanie odnośnie okularów 3D do tego modelu tv, czym mam się sugerować przy ich zakupie żeby 3D było w miarę głębokie ? jakich szukać modeli, czy jest rużnica między okularami za 100zł, a za 250zł

Proszę niezwłocznie poprawić pisownię/ raport!
    PW
    [_P_]

Dodano po 5 [godziny] 5 [minuty]:

Przepraszam bardzo, pewnie dostałem 3+ :arrow:

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME