Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Potrzebuję oznaczeń kabli iskrownika. Simsona S53

13 Jan 2012 14:40 9949 8
    User removed account
    User removed account  
    User removed account
    User removed account  
  • Helpful post
    JO
    Level 12  
    Witam
    Generalnie wersje S53 to są już na iskrowniku przeznaczonym do wersji zapłonu elektronicznego, więc trochę mnie dziwi że masz "platynki".
    Jedyne co mogę Ci podpowiedzieć to rozpoznanie cewek po ilości wyprowadzeń.
    Ze schematu wynika że jedna cewka musi być połączona do kondensatora i na zacisk "młoteczka" wiec to musi być cewka iskrowa.I wyprowadzenie z niej należy przyłączyć do zacisku stacyjki gdzie po naciśnięciu przycisku gaszenia(przekręceniu stacyjki) powinna pojawiać się masa.
    Kolejna cewka posiada dwa wyprowadzenia. Jest to cewka ładowania akumulatora i świateł stop. Tu jest mi ciężko określić który przewód gdzie podpiąć, ale metoda prób i błędów znajdziesz odpowiednie przyłączenie.
    I zostaje Ci cewka o jednym wyprowadzeniu, która jest bezpośrednio wyprowadzona na zewnątrz, jest to cewka świetlna
    User removed account
    User removed account  
    JO
    Level 12  
    Witam
    Oba te układy możesz sprawdzić w skuterze na działającym silniku.
    Układ ELBA to jest regulator ładowania akumulatora ze zintegrowanym (zazwyczaj) przerywaczem kierunkowskazów.
    Natomiast układ oznaczony jako EWR jest to regulator prądu żarówki przedniej.
    Zanim przystąpisz do pomiarów na pracującym silniku sprawdź czy masz prawidłowo podłączoną instalację, bo z tym jest najwięcej problemów.
    Pozdrawiam
    User removed account
    User removed account  
    User removed account
    User removed account