Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
IGE-XAOIGE-XAO
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Audi 80 b4 silnik 2.0 115KM typ ABK kontrolka oleju warjuje było ale jest dalej

13 Sty 2012 15:28 8722 5
  • Poziom 2  
    Witam Wszystkich forumowiczów , wiem że ten temat był poruszany ,ale mojego problemu dotyczył tylko w formie kontrolki.A mianowicie chodzi o to ,że
    1.Na zimnym silniku kontrolka świeci sie około 10 sek i gaśnie wraz z napełnieniem hydropopychaczy ,dalej podczas jazdy jest ok nic sie nie dzieje.
    2.Po zakończeniu jazdy, przy wyłączaniu silnika odzywa się nie zawsze buzer (brzęczyk).
    3.Kiedy auto chwile(np. 10min) postoi i jest dalej rozgrzane przy odpalaniu kontrolka oleju gaśnie i za 1s zapali sie ponownie i zgaśnie i dalej jest ok.
    4. Był olej 10w 40 jest 15w 40 zalany świeży , wymienione czujniki ciśnienia (niskie i wysokie ) jeszcze będzie pomiar ciśnienia oleju ( oczywiście napisze jaki wynik , ale nie sadze żeby był kiepski bo po otwarciu korka wlewu oleju jest konkretny rozbryzg)
    5.Nie wiem czy to ważne ale dodawałem ceramizer do silnika (taki z certyfikatem, miał pomóc na tyle ,że popychacze przestana dzwonić -ale już sie dowiedziałem ,że w tym modelu audi to normlane ,nawet w instrukcji piszą o tym)
    7.Reasumując silnik normalnie pracuje nic nie dzwoni , nie tarabani "kopa" ma,oleju bierze 0,15 l /1000km ale to norma przy przebiegu 224000km (pewnie uszczelniacze)tylko ta kontrolka i buzzer (może to elektronika a tu jestem zielony) .
    Będę wdzięczny za podpowiedzi a i rad też mogę udzielić -pozdrawiam
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • IGE-XAOIGE-XAO
  • Poziom 34  
    Po pierwsze zmierz ciśnienie manometrem. Jaki filtr oleju (producent),czy wymieniałeś razem z olejem.
  • IGE-XAOIGE-XAO
  • Poziom 2  
    własnie jestem umówiony na pomiar ciśnienia , a filtr mam "filtron op 526 - zmiennik". Jak zrobie pomiar napisze - pozdrawiam
    Ps.Domyślam sie skąd pytanie o filtr -czy aby zawór zwrotny filtra funkcjonuje? ciężko powiedzieć zawsze mogę kupić "knehta" lub inny markowy ale najpierw pomierzę ciśnienie .
  • Poziom 34  
    Z Filtronem mam niedobre doświadczenia. Filtr po prostu nie puszczał oleju,stąd pytanie o filtr . W jakim celu lałeś ceramizer , czy świecenie kontrolki było przed wymianą oleju i filtra. Nie wierzę w takie wynalazki jak ceramizer.
  • Poziom 22  
    Ja stawiam na samą instalację. Posprawdzaj przewody w najważniejszych miejscach, ewentualnie rzuć na próbę inne przewody i spróbuj się przejechać. B4 ma już swoje lata i często w instalacji (w niektórych miejscach) lubią się przełamywać przewody. Pozdro
  • Poziom 2  
    Witam -na razie te cudawianki z kontrolką ustały ,bo okazało się ,że jakaś "jełopa" za poprzedniego właściciela(który oddawał auto z każda pierdołą do warsztatów) wsadziła nie ten bagnet oleju co trzeba , w wyniku czego miałem dwa stany oleju - po numerach fabrycznych doszedłem , że miałem bagnet od VW Passata B3 2.0 ,który jest krótszy o prawie dwa centymetry .Bo jak sie okazuje niby silniki Audi i VW to to samo ,ale nie - według instrukcji do Audi wchodzi 3.0 oleju w tym filtr a VW 3.8 (ciekawe ) potwierdzone danymi z Auto data (program tzw manual serwisowy),a ponad to silniki 1.8 i 2.0 VW o oznaczeniach RP PP itd to nie są te same silniki co w Audi 1.8 i 2.0 o symbolach ABT ABK itd -wizualnie to samo ale uwaga! zmiany konstrukcyjne wewnątrz i stąd mniejsza ilosć oleju w misach olejowy - jaja jak berety jedna firma i takie kombinacje :)- no cóż audi ma silnik wzdłuż osi a passat w poprzek i sa zupełnie inne miski olejowe. Reasumując i tak zmierzę ciśnienie oleju i przeglądnę instalację elektryczną teraz pozostała kwestia stukajacych popychaczy zaworowych (instrukcja podaje że to norma po długim postoju ,jeśli chodi o audi 80 silnki ABK - moim zdaniem to lipa bo nie powinny klepać ,klepią jak nie trzymają zaworki zwrotne ) - dziekuję pięknie za pomoc i podpowiedzi ,jeżeli będę mógł w czymś pomóc to bardzo chętnie -motockle i samochody to moja domena aczkolwiek nie uważam sie za takiego co pozjadał wszystkie rozumy - pozdrawiam