Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Połączenie interneto Thomson TCM 420 kabel internetowy z 1 gniazdka do drugiego

Popcorn 13 Jan 2012 17:51 1555 5
    Popcorn
    Level 2  
    Witam !
    Mam problem.
    Wziąłem z jednego pokoju kabel internetowy, podłączyłem go w drugim pokoju, gdzie też jest gniazdo kablowe. Przeniosłem modem Thomson TCM 420 do drugiego pokoju też, podłączam do nowego komputera i nie wyczytuje kabla internetowego gdyż się świecą tylko 2 diody od lewej. A trzecie przestaje, a oznacza ona kabel internetowy.
    Próbowałem możliwości: kombinowałem z połączeniami sieciowymi w ustawieniach i nic, restertowałem modem, odłączałem kabel i podłączałem.

Z góry dziękuję za propozycję rozwiązania.
    Pozdrawiam.
    Popcorn
    User removed account
    Level 1  
    Popcorn
    Level 2  
    Już rozwiązałem ten problem. Gniazdo miały 2 wejscia, po prawej stronie miał telewizję, po lewej puste, więc podpiąłem neta do lewego i nie działał. Więc podpiąłem odwrotnie, neta po prawej, tv na lewą i już mi wszystko działa. Dziękuję.

Teraz mam problem z routerem.
    Router nie może sprawdzić karty sieciowej. A pod połączeniem lokalnym pisze: "Niezidentyfikowany". A karta sieciowa jest włączona, bo sprawdzałem w menedżerze urządzeń.
    User removed account
    Level 1  
    Popcorn
    Level 2  
    Teraz działa. Miałem pomylone kable od kompa, a od internetu i były źle kolejno włożone. Teraz jest problem weryfikacji.
    Przebiegła pomyślnie konfiguracja routera a przy weryfikacji następuje raport:
    "Weryfikacja zakończona blędem.
    1. Prosze sprawdzic typ i parametry polaczenia WAN.
    2. Prosze sprawdzic polaczenie sieciowe i sprobowac ponownie.
    Popcorn
    Level 2  
    Wszystko działa. Załatwiłem problem. Dziękuję za wszelkie pomoce i przepraszam za przedwcześnie zgłaszanie problemu przed zapoznaniem i próbowaniem naprawienia błędu.
    Pozdrawiam