Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Metaliczne stuki na wysokości cylindrów - sworznie?

Bula i spula 13 Sty 2012 17:53 1692 2
  • #1 13 Sty 2012 17:53
    Bula i spula
    Poziom 18  

Witam

Chodzi o motocykl suzuki gs500 (silnik r2 4v 500cm3). Po przyłożeniu ucha w okolice cylindrów słychać takie metaliczne, szybkie stuki. Wczoraj wyregulowałem zawory, był za duży luz na wydechowych, ale niestety nie pomogło to na te stuki (oprócz tego silnik cykał w czasie jazdy ze stałą prędkością i to pewnie były zawory - sprawdzę jak będzie pogoda). Łańcuszek zmierzony, w normie, w miarę naciągnięty.
    Jak słucham przy pokrywie zaworów lub przy "dole" silnika, to stuki wydają się cichsze, więc jedyne co mi przychodzi do głowy to luz na sworzniach. Czy to jest możliwe w tym silniku i czy można to sprawdzić inaczej niż ściągając głowinę i cylindry?
    Czy jazda z tym defektem może być groźna, korba nie wyjdzie bokiem? Tłok nie uderzy w zawory?

Pozdrawiam

PS. A może to pierścienie tłuką w próg na cylindrze?

0 2
  • #2 13 Sty 2012 18:30
    Błażej
    VIP Zasłużony dla elektroda

Silnik osłuchać na listewkę lub stetoskop. I trzeba się dostać do sworzni. Możesz próbować zrobić dziurę przez blok i cylindry i zajrzeć, ale rozsądniej będzie chyba rozebrać silnik metodycznie...

0
  • #3 13 Sty 2012 19:16
    Bula i spula
    Poziom 18  

Zastanawiam się, czym może grozić jazda z tym objawem? Silnik ładnie pracuje, tylko po schyleniu słychać ten nieszczęsny odgłos. A jak zdejmę głowicę, to od razu wypada zrobić wszystkie uszczelki, uszczelniacze zaworowe, planowanie głowicy, docieranie zaworów, i bóg wie co jeszcze). Już włożyłem sporo pieniędzy w różne "drobnostki" w tym silniku, na naprawę pewnie wydam kolejną jego równowartość, żeby po tygodniu mi padły panewki na wale (częste w tych silnikach i praktycznie nie do naprawy - silnik na złom).
    Listewką oczywiście jutro osłucham i napiszę, co zaobserwowałem.

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo