Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Focus mk2 1.6 tdci świeci kontrolka ładowania

13 Jan 2012 19:17 9150 14
  • Level 18  
    Witam autko jak w temacie w alternatorze padło ładowanie ale kontrolka gasła normalnie . Zakupiłem alternator po tzw. kompleksowej regeneracji po zamontowaniu jest ładowanie 13,8-14,0 v jednak kontrolka ładowania nie gaśnie ,na alternatorze kostka 3 pinowa ,na pierwszym pinie 12 v czyli ok . Co może być przyczyną za pomoc dzięki z góry .
  • Level 39  
    wecia91 wrote:
    po zamontowaniu jest ładowanie 13,8-14,0 v jednak kontrolka ładowania nie gaśnie ,na alternatorze kostka 3 pinowa ,na pierwszym pinie 12 v.

Dla tego typu jest za niskie .P
  • Level 17  
    A czy po tzw.kompleksowej regeneracji altek miał nowy regulator napięcia?
  • Level 18  
    Czy ma nowy regulator nie wiem zakupiłem kompletny alternator bez żadnych naklejek numerów itd . Przed zakupem sprzedawcy podałem wszystkie dane auta i alternatora oryginalnego z naklejki na nim naklejonej. Kolega wspomina za niskie ładowanie czyli co mam przez to rozumieć , kłopot z altkiem ??autem ??
  • Level 11  
    Najlepiej podjedź na szrot i podmień altek. Bedzie wiadomo;)
  • User removed account  
  • Level 10  
    Masz niewłaściwy alternator w stosunku do PCM samochodu . Nic na to nie poradzisz
  • Level 39  
    kodam wrote:
    Masz niewłaściwy alternator w stosunku do PCM samochodu . Nic na to nie poradzisz

Możesz wytłumaczyć skąd to wiesz.P
  • Level 10  
    Z doświadczenia (może też być niewłaściwy sam regulator)
  • Level 39  
    kodam wrote:
    Z doświadczenia (może też być niewłaściwy sam regulator)

Właśnie widzę.P
  • Level 39  
    To chyba jest logiczne że wina alternatora skoro na poprzednim gasła kontrolka. Nie wiem czemu nie naprawiłeś swojego psuje się jedynie regulator lub kończą szczotki i pierścienie nic więcej.P
  • Level 18  
    Witam kolegów dzisiaj dostałem alternator Magneti Marelli 150 A miałem altek DENSO 120 A jutro montaż ,jeżeli jest 150 a był 120 czy trzeba coś przestawić w komputerze czy powinien chodzić ??