Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jak rozdzielić telewizję satelitarną z TP na dwa niezależne TV?

_TomeQ 13 Feb 2012 22:04 15906 50
    mcg1ver
    Level 15  
    romeok01 wrote:
    a ten lan w dekoderze Tp to ich wymysł nie wiem po co.

no właśnie ja też nie wiem po co ,a przed zakupem kompatybilnego sprzętu dobrze by było wiedzieć.
    narazie napisałem zapytanie w sprawie tego tunera.
    zobaczymy co odpowie gość
    mcg1ver
    Level 15  
    Z tego co zeznaje sprzedawca to Opticum HD X110p nie będzie działać z tepsą.
    a czy taki sam dekoder z tepsy jest wystarczająco dobry jesli chodzi o te wszystkie pierdoły jak jakosc obrazu itd? zestanawiam sie nad kupnem właśnie takiego oryginalnego dekodera tpsy , chyba to powinno smigać? i chyba to by było najlepsze rozwiązanie ...
    romeok01
    Level 35  
    Fabrycznie ten Opticum ma wgrany soft z obsługą kart Conax, ale po wgraniu softu z tej strony -> Link otrzymujemy tuner z uniwersalnym czytnikiem kart, pisałem o tym wczesniej w poście #20, można kupic tuner z troche wyższą cene z wgranym już tym softem.

Dekodery TP są własnoscią TP i sprzedaż ich jest nielegalna, jak chcesz to sobie kup na własne ryzyko.

Jak już chcesz kupić SHD 85, to kup z wgranym oprogramowaniem, bo możesz mieć problem u siebie z ściągnięciem softu przez lan.

Przy pierwszym podłączeniu po wyciagnieciu z pudełka, tuner ściaga sobie oprogramowanie z internetu, kup z wgranym już tym oprogramowaniem.

Po za tym jak już rozwiążesz umowe, zostaniesz z bezużytecznym tunerem.

Po wgraniu softu do Opticum będziesz miał tuner z uniwersalnym czytnikiem i w przyszłości możesz go wykorzystać do odbioru np. Cyfry+ lub TNK, po za tym posiada czytnik modułów CI i istnieje mozliwośc oglądania Cyfrowego Polsatu lub TNK HD po wykupieniu modułu z kartą.

Tuner ten posiada również gniazdo USB i masz mozliwość nagrywania na zewnętrzny dysk twardy lub pendrive.
    mcg1ver
    Level 15  
    Jeśli by ten opticum miał możliwość wgrania softu to sprzedawca by o tym chyba wiedział.
    Pierw napisał mi :
    Quote:
    Jeżeli chodzi o telewizję TP z Neostrady to nie będzie współpracował ten tuner
    A po pytaniu co poleca do tepsy odpisał:
    Quote:
    Pod telewizję TP z Neostrady my nie mamy żadnych tunerów niestety

Co do tunera z tp shd-85 to kupiłem już dziś rano przez Internet z salonu orange za 80zł z wysyłką za pobraniem , nówka kompletna z pilotem i kablami.
    Nie wiem dlaczego by to miało być nielegalne.
    przed chwilą dzwoniłem i okazało się że już wysłał więc już mi nie wrzuci oprogramowania , ale twierdzi że jak podepnę do LAN i włożę kartę którą dostałem z neo to sobie bez problemu ściągnie oprogramowanie i będzie hulać.
    Jeśli nie , to można zwrócić i odda pieniądze.
    Mam tylko nadzieję że karty dostępu faktycznie nie są parowane z tunerem .
    Za kilka dni będę wiedział.
    romeok01
    Level 35  
    To ten salon ma jakieś "lewe" te dekodery, poczytaj regulamin jaki dostałeś do umowy.
    Regulamin jest dostępny pod tym adresem -> Link

W pragrafie 1 punkt 4 czytamy:
    Quote:
    Dekoder z pilotem stanowi własność TP i jest oddawany do używania Abonentowi na zasadach określonych w Umowie

TP nigdy nie sprzedawała i nie sprzedaje tych tunerów.
    Zadzwoń do TP, to Ci powiedzą, że masz oddać dekoder po skończonej umowie i że jest on własnością TP. Jak nie oddasz nałożą na Ciebie karę.

Podaj link do tej oferty tego salonu, a Ci sprzedawcy nie znają się na tym , co sprzedają.
    mcg1ver
    Level 15  
    ale ja wiem że dekoder jest własnością tp , bo zwrócono mi na to uwagę przy podpisywaniu umowy.
    co do nabycia dekodera dzisiaj to już teraz nie wiem czy to jest działający punkt orange czy likwidowany , ale sprzęt już jest moją własnością a nie tp(jak tylko dotrze do mnie :) )
    mam tylko nadzieję że będzie działać tak jak oczekuję.
    co do splitera to dziś znalazłem na alledrogo taki: NOWOŚĆ!SPLITTER HD/3D!100% DEKODERÓW!Cyfra+,TNK,TP (numer oferty: 2100663724)
    Najszybszy splitter na rynku!!!
    (celowo nie podaję linka tylko numer aukcji) i sprzedawca zeznaje że będzie dobrze działać z tp.
    Tylko 490ms - czasu odpowiedzi !!
    Medium IV potrzebuje aż 910ms
    Inne splittery potrzebują 700ms
    3 SYSTEMY KODOWANIA!!!
    Rozdziela uprawnienia kart w systemach SECA(Cyfra+), CONAX(TNK), VIACCES(TP)

na razie jednak poczekam na dekoder.
    myślisz że ten komplet będzie hulać ??
    mcg1ver
    Level 15  
    Doszedł mi już konwerter quad i tv na razie śmiga
    Z tego co widzę to tv jakiś czas normalnie funkcjonuje bez lan , ale natychmiast po odpięciu lan nie ma niektórych usług , min informacji o programach itd.
    Nie widzę wiec innej opcji do działania tego dekodera i ewentualnej sieci domowej opartej na tv z tepsy bez dekoderów podpiętych cały czas do lan.
    Dekoder nie musi być podpięty do liveboxa sprawdzałem z lan'em z liveboxa i z lan'em z routera, wystarczy router który mi robi za switch i AP w konfiguracji bridge po liveboxie.
    _TomeQ
    Level 9  
    Ja też tak uważam że podpięcie do LAN będzie potrzebne, ale może niekoniecznie przy innym dekoderze niż tym z TP. Tak jak pisałem wcześniej najlepiej puść sobie skrętkę i wykorzystaj odpowiednie żyły do podpięcia LAN i 2 żyły do splitera. Wybierasz sobie 2 pary żył i wpinasz je w porty 1,2,3,6 z czego pary dajesz odpowiednio w 1+2 i 3+6.

Uważam że kupno SHD 85 było błędem, trzeba było zakupić to co kolega tam pisał wcześniej i mieć porządny dekoder a nie to COŚ z tp.

Kolego jak zrobisz tą telewizję napisz proszę bo ja mam teraz marne fundusze i nie chce się wpychać w to bo nie mam z czym :D . Jak możesz napisz jakiego splitera użyłeś a najlepiej całą konfigurację sprzętową.

Dzięki z góry.
    mcg1ver
    Level 15  
    _TomeQ wrote:
    Ja też tak uważam że podpięcie do LAN będzie potrzebne, ale może niekoniecznie przy innym dekoderze niż tym z TP. Tak jak pisałem wcześniej najlepiej puść sobie skrętkę i wykorzystaj odpowiednie żyły do podpięcia LAN i 2 żyły do splitera. Wybierasz sobie 2 pary żył i wpinasz je w porty 1,2,3,6 z czego pary dajesz odpowiednio w 1+2 i 3+6.

Uważam że kupno SHD 85 było błędem, trzeba było zakupić to co kolega tam pisał wcześniej i mieć porządny dekoder a nie to COŚ z tp.

Kolego jak zrobisz tą telewizję napisz proszę bo ja mam teraz marne fundusze i nie chce się wpychać w to bo nie mam z czym :D . Jak możesz napisz jakiego splitera użyłeś a najlepiej całą konfigurację sprzętową.

Dzięki z góry.

Nie rozumiem co Ty kombinujesz z tą skrętką , u mnie jest dobrze jak jest ale może rozwiń myśl o co chodzi.
    Co do shd 85 to niby dlaczego to było błędem ?? może ja też nie cierpię na nadmiar gotówki i uważam to na razie za dobre posunięcie , po zatym skoro musi być lan to nie widzę tego na innych dekoderach niż z lan.
    Jak mi będzie nad bywało to kupię lepszy sprzęt , ale przede wszystkim sprawdzony pod tp za większą kasę ,a nie taki co do którego są pewne wątpliwości ,tzn brak 100%pewności co do prawidłowego działania w tp.
    Jak tv będzie działać na tych 2 dekoderach i spliterze o którym wspominałem kilka postów wyżej (#36) to i tak będę chciał rozwinąć sieć jeszcze o co najmniej 2 telewizory.
    mcg1ver
    Level 15  
    Czy rozdzielacz lan powoduje jakieś spowolnienie internetu?
    http://www.google.pl/search?q=rozdzielacz+lan...e&cd=2&sqi=2&ved=0CCcQ_AUoAQ&biw=1024&bih=600
    Na razie kabel mam pod nogami ,ale musze to zrobić by miało to ręce i nogi
    Nie chcę ciągnąć drugiego kabla (wiercenie z przedpokoju do piwnicy i z piwnicy do pokoju ) z routera do dekodera ,bo dekoder mam 4metry od kompa więc kwestia tylko rozdzielenie tego na kilka metrów
    czy kabel ma być zakuty na skrętkę(skrosowany) czy normalnie?
    jeśli mam tracić na szybkości netu to wolę wywiercić te dziury.
    romeok01
    Level 35  
    Kabel ma być zarobiony normalnie, nieskrosowany, kabel skrosowany używamy do łączenia ze sobą dwóch komputerów.
    W skrętce wykorzystane sa tylko 4 przewody, a jest ich tam w sumie 8 więc można wykorzystać 4 pozostałe.
    Splittery lan (rozdzielacze) wykorzystują właśnie te 4 nieużywane przewody i nie spowoduje Ci to żadnego spowolnienia internetu.

Te 4 wolne przewody, jak ktoś nie chce ciagnąć kabla telefonicznego do splittera mozna wykorzystać do splittera.

Tylko raczej do splittera bedą potrzebne 4 przewody, bo nowsze splittery wykorzystują 4 przewody, a nie dwa.
    _TomeQ
    Level 9  
    romeok01 wrote:
    Tylko raczej do splittera bedą potrzebne 4 przewody, bo nowsze splittery wykorzystują 4 przewody, a nie dwa.

No właśnie mcg1ver o to mi chodziło że jednym kablem możesz załatwić sprawę podpięcia LAN i splitera wykorzystując 4 dodatkowe żyły które nie są używane. Czyli jeżeli masz skrętkę puszczoną do pokojów to masz sprawę kabli załatwioną.

O tym cały czas pisałem a schemat można znaleźć wpisując u wujka google :P
    mcg1ver
    Level 15  
    _TomeQ wrote:
    romeok01 wrote:

No właśnie mcg1ver o to mi chodziło że jednym kablem możesz załatwić sprawę podpięcia LAN i splitera wykorzystując 4 dodatkowe żyły które nie są używane. Czyli jeżeli masz skrętkę puszczoną do pokojów to masz sprawę kabli załatwioną.

O tym cały czas pisałem a schemat można znaleźć wpisując u wujka google :P

tak, już sie wczoraj domyśliłem ,że o to Ci chodziło ; tylko jaki z tego zysk ? chyba tylko taki że router/switch ze spliterem są koło siebie. musze to jeszcze przeanalizować ale planowałem mieć spliter w innym pomieszczeniu ( bardziej w centrum domu) tak by do kazdego telewizora było blisko

teraz tak ; doszedł mi dekoder , podłączyłem lan i inne kable , i po piętnastu ninutach dziewiczy dekoder zaktualizowł się z sieci i działa :D .
    próbowałem kilka razy przekładać potem kartę raz do jednego raz do drugiego i wszystko smiga .
    teraz jeszcze kwestia zakupu splitera i jesteśmy w domu :D
    _TomeQ
    Level 9  
    znaczy kwestia tego kabla to raczej nie tylko że spliter i router są koło siebie tylko nie musisz wiercić i przeciągać kolejnego kabla a to jest nie lada kłopot (o ile masz już puszczoną skrętkę). Jeżeli nie masz to faktycznie szkoda zachodu i lepiej pociągnąć dwa kable.

Czekam z niecierpliwością jak to zrobisz bo mnie aż tutaj nosi :D.
    mcg1ver
    Level 15  
    _TomeQ wrote:
    Czekam z niecierpliwością jak to zrobisz bo mnie aż tutaj nosi :D.

skoro można kupić spliter z kodowaniem viaccessa i mam już wypróbowane dekodery na jednej karcie to nie wiem czy Cię nie rozniesie bo na razie już na 99% jestem pewny ,że to będzie działać , a trochę w tym miesiącu już sie prze inwestowałem w różne "gadżety" .
    W tym wypadku nie wiem czy spliter kupię w przyszłym tygodniu czy w przyszłym miesiącu , zależy od lewych wpływów :D.
    w każdym razie po dzisiejszej próbie kazałem juz żonie złożyć wypowiedzenie w polsacie a jak to będzie smigać to sąsiad równiez złoży wypowiedzenie .
    mcg1ver
    Level 15  
    od 2 dni próbuję z tym rozdzielaczem lan i jest lipa
    zakułem 2 trójniki wg schematu z Link
    do tego kupiłem 2 szt łączników do kabla lan (2stronne gniazdko) .
    jeden trójnik podłączyłem między istniejącym kablem ,a routerem a na drugim końcu kabla założyłem drugi trójnik i podłączyłem do niego komp i dekoder.
    niestety wczoraj miałem armagedon bo coś mi zaczęła sieć przez te trójniki wariować.
    trójniki sprawdzałem 10 razy czy są zakute ok i cały czas wychodzi na to że net jest na tych odnogach trójnika które idą ze styków 1,2,3,6 natomiast na stykach 4,5,7,8 brak netu . czy kabel nie powinien być tak zakuty że zamienia te styki by na wszystkich odnogach trójnika były styki 1,2,3,6 ?
    kabel miedzy nimi jest zakuty zwyczajnie równolegle i zastanawiam się czy nie powinien być skrosowany na przemian Link już nawet próbowałem na krótkim metrowym kablu z zestawu z dekodera (zakuty zwyczajnie ) .
    jak się wkurzę to wywalę te trójniki i po prostu na końcach przewodu zakuje po 2 wtyczki na stykach 1,2,3,6 bo już jestem z tego głupi , tylko czy to będzie działać ?
    rj45 już wywaliłem chyba z 10 , a teraz pewnie wywalę jeszcze te trójniki w których jest 6wtyków
    _TomeQ
    Level 9  
    mcg1ver wrote:
    jak się wkurzę to wywalę te trójniki i po prostu na końcach przewodu zakuje po 2 wtyczki na stykach 1,2,3,6

Najlepszy pomysł! mój szwagier ma tak zarobiony kabel i po sprawie. wszystko działa. on wprawdzie nie ma podłączonych 2 RJ45 ale 1xRJ45 + końcówka telefoniczna do splitera.

A jak tam spliter, zakupiłeś już?

P.S. im więcej dodasz sprzętu w sieci tym więcej elementów może się wysypywać. ogranicz ilość sprzętu i będziesz bardziej zadowolony.
    mcg1ver
    Level 15  
    Splitera jeszcze nie kupiłem ,
    co do sprzętu w sieci to nie mam podpięte nic czego bym nie potrzebował
    na stałe :
    4 kompy stacjonarne , 3 lapki ,1 dekoder tp (to u mnie w domu, w garażu i u sąsiada) mieszkamy w 2 rodzinnym domu.

okazyjnie:
    lapki i komórki klientów w barze, wpa key gratis do piwa :D (tylko w sezonie ) obsługiwane przez wifi kierunkowe z routera po liveboxie , oczywiście w barze jest również router odbierający wifi kierunkowe z domu (odległość 100m).
    w mojej okolicy ciężko znależć knajpę z wifi :D

plan rozbudowy :
    2-3 dekodery

nie jest to chyba jakaś bardzo rozbudowana sieć :D
    _TomeQ
    Level 9  
    mcg1ver wrote:
    co do sprzętu w sieci to nie mam podpięte nic czego bym nie potrzebował

Znaczy ja bardziej miałem na myśli te "trójniki" które wrzuciłeś wyżej. Chodzi o to że ja też bawię się już chwilę w sieci WiFi i nie trudno zauważyć, że im więcej sprzętu podepniesz to jest dużo większe prawdopodobieństwo wieszania się (a czasami sprzęt jest w extremalnych warunkach np. na nieocieplonym strychu i w tych -30 C troszkę inaczej pracuje). Chodziło mi bardziej o zmianę np. 2 routerów po 4 wejścia na np 1, 8 wejściowy. No ale ja nie ingeruje w Twoją sieć. Każdy ma swoje koncepcje.

Zapytam jeszcze raz o spliter bo już minęło kilka dni....udało Ci się już to spiąć?
    _TomeQ
    Level 9  
    mcg1ver wrote:
    Splitera jeszcze nie kupiłem

Witam.

I jak podpiąłeś już to wszystko? Działa?

Odnośnie dekodera SHD to pytałem ostatnio z ciekawości o zakup takiego to zgodziło się to z tym co ostatnio jakiś tam kolega wyżej pisał, że nie ma legalnej możliwości kupna takiego dekodera :P. Z tego co się dowiedział to mogłeś kupić taki dekoder jeżeli jakiś salon ma nadwyżkę sprzętu i musi coś z nim zrobić. Czyli oficjalnie jest do nie możliwe.

Jeżeli udało Ci się to podpiąć proszę o info.

Dzięki z góry.

Pozdrawiam.