Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
PCBway
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Philips DCC 900 odtwarza tylko kasety cyfrowe

13 Sty 2012 21:10 4298 15
  • Poziom 13  
    Czytając instrukcje wyrażnie jest napisane ,że ten magnetofon odtwarza również kasety analogowe .Po włożeniu kasety cyfrowej wszystko jest ok,natomiast po włożeniu kasety analogowej magnetofon jej nie widzi .
  • PCBway
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 13  
    Niestety instrukcja którą posiadam jest zbyt uboga .Gdzie konkretnie znajduje się ten czujnik.
  • PCBway
  • Poziom 13  
    Nagrywa wspaniale bez żadnych usterek .Przewijanie i wyszukiwanie utworow również.Po otworzeniu pokrywy wygląda naprawdę idealnie .
  • Poziom 13  
    Po włożeniu kasety CC na wyświetlaczu pojawia się napis Stop, po wciśnięciu play pokazuje się napis Play, kaseta jest odtwarzana bez sygnału.Po włożeniu kasety DCC natychmiast pojawia się napis Reading i jest ok.Przewijanie w obydwu przypadkach funkcjonuje bez zarzutu.Kaseta CC a konkretnie taśma magnetyczna przylega do głowicy .
  • Poziom 13  
    Na co konkretnie zwrócić uwagę?
  • Poziom 13  
    Ostatnio kupiłem magnetofon cyfrowy Marantz DD82,który nie nagrywa i nie odtwarza kaset cyfrowych,ale odtwarza analogowe.Układ elektryczny jest podobny do Philipsa DD900.Po długich poszukiwaniach na forach znalazłem coś interesującego.
    I had exactly the same problem with my DD-82. Switched on the unit earlier this week after not using it for playback for about 4 years. No sound, neither from digital nor from analogue tapes. I found that six caps on the small Read/Write PCB had leaked. One had produced a short on the 8V Vsense track and destroyed the track so that I had to replace it by a wire. Furthermore, one of the analogue signal tracks had been destryoed by electrolyte so that this track had to be replaced, as well. Fortunately, the unit works again now.Wynika z tego,że być może przyczyną są zużyte kondensatory.
  • Poziom 19  
    witam. odswieżę temat...mam problem z dcc900 a mianowicie..nagle przestał widzieć kasety analogowe...z cyfrowymi jest ok. Po włożeniu analoga sprzet traktuje je jak dcc. Czy to problem z jakimś czujnikiem rozpoznającym typ kasety?
  • Poziom 13  
    We wszystkich DCC, które próbowałem naprawić wystąpił problem z odtwarzanie kaset cyfrowych. Wymieniłem kolejno wszystkie kondensatory SMD na płytce znajdującej się w tylnej części mechanizmu magnetofonu. Bardzo ważną sprawą jest sprawdzenie wszystkich przejść miedzy stroną A i B płytki, ponieważ substancja która wylała się z uszkodzonych kondensatorów mogła uszkodzić połączenia w układzie elektrycznym tej płytki. Mimo tej wymiany i dokładnego oczyszczenia płytki, magnetofon odtwarza tylko kasety analogowe. Przypuszczam , że przyczyną nie odtwarzania kaset cyfrowych jest zużycie głowicy magnetofonowej.
  • Poziom 19  
    witam. Pan chyba nie odpowiedzial na moje pytanie..tylko przedstawil swój problem... Po obserwacji widze ze w napedzie kieszeni jest piec czujników igiełkowych, takich wciskanych i napewno dwa z nich odpowiada za analog...Głowica nie ma tu nic do rzeczy...bo tylko odczytuje dane..kilkukrotnie wcisnałem te w dwa tylne i kasete analogowa zaczał sprzet widziec i odtwarzac ale nie za kazdym razem...wiec pewnie nalezy wyjac wylutować rozebrac i przeczyscić...tylko jak rozebrac kieszen aby nie uszkodzić...:)
  • Poziom 13  
    Sadzę, że już Pan sam odpowiedział sobie na pytanie . Pozdrawiam
  • Poziom 19  
    udało sie bezboleśnie rozebrać,,,sprawdziłem miernikiem że faktycznie źle pracują,wyczyściłem izopropanolem, sprawdzilem. Po skreceniu analogi sprzet widzi i działają, natomiast nie graja dcc i nie wiem co sie stało...
  • Poziom 13  
    Co konkretnie pojawia się na wyświetlaczu w trakcie odtwarzania kasety DCC?