Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dobór głosńików sufitowych do salonu.

David_w-wo 13 Sty 2012 21:49 1494 2
  • #1 13 Sty 2012 21:49
    David_w-wo
    Poziom 10  

Witam,

Chciałbym dobrać głośniki do salonu o pow. ok 35mk (ok. 5,5x6m) (plus do tego w przestrzeni otwartej jest kuchnia doklejona, ale w niej nie ma byc juz audio).

Chodzi o audio sufitowe, które ma być umieszczone w konstukcji z karton-gipsu podwieszanej dookoła sufitu, w odl. około 5cm od ścian dookoła pomieszczenia.(szerokosc i wysokosc konstrukcji jeszcze nie wiadoma, uzalezniona od rozmiarow glosnikow)

Audio ma służyc do odsłuchu tv, komputer, amplituner. Jakość nie musi być audiofilska, ale nie wiem jak dobrac ten sprzet, nigdy nie pracowalem z audio sufitowym.

Sprzęt musi przenieść całe pasmo, ponieważ inne kolumny nie sa planowane.

Nie musi być to tez cos extra mocnego, ale tak żeby mała prywatkę mogł pociagnać.

Nie wiem też czy sama budowa ramy karton gips musi byc specjalnie wykonana pod audio (jakies przegrody przy głośnikach?)
    Wiadomo, że gdy idzie się do fryzjera to gra to przyjemnie, ale zawsze nie za głośno, a chiałbym mieć tez normalny odsluch muzyki przy troche większej mocy.

Pozdrawiam, Dawid.

0 2
  • #2 16 Sty 2012 14:50
    vanissh
    Poziom 22  

Ciekaw jestem co z tego wyjdzie?

1
  • #3 16 Sty 2012 18:49
    Pablo1964
    Moderator

David_w-wo napisał:
    Jakość nie musi być audiofilska

Nawet nie może. Nagłośnienie sufitowe stosuje się do słuchania np. radia w tle. Temat był jakiś czas temu omawiany, poszukaj, było kilka ciekawych wypowiedzi.
    David_w-wo napisał:
    Wiadomo, że gdy idzie się do fryzjera to gra to przyjemnie, ale zawsze nie za głośno

No właśnie.
    David_w-wo napisał:
    chiałbym mieć tez normalny odsluch muzyki przy troche większej mocy.

Ale to już raczej nie "z sufitu".

0