Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

BMW 1300GT ( Can-bus ) + kufer ze światłem STOP

13 Sty 2012 21:51 1433 2
 • Poziom 9  
  Witam
  Chcę do motocykla BMW zamontować tylny kufer ze światłem STOP, konkretnie GIVI E55 oryginalne światło Stop w kufrze na diodach led. Instalacja w motocyklu jest na magistrali CAN BUS. Dobrałem się dzisiaj do tylnej lampy i jest inaczej niż w poprzednim motocyklu, gdzie miałem tylne żarówki świateł mijania/Stop dwuwłókowe. Tutaj są dwie żarówki tylnych świateł jednowłóknowe, do każdej dochodzą dwa kabelki. Wpinając się w instalację motocykla i podłączając kufer , światło Stop świeci w nim cały czas jak tylko jest przekręcona stacyjka wraz z tylnym światłem mijania, a tak nie chcę. Zmierzyłem napięcie przed tylną żarówką w momencie przekręcenia stacyjki i wynosi 2,68V, w momencie wciśnięcia klamki hamulca żarówki rozświetlają się pełną mocą napięcie wzrasta do 11,3V. Czy jest jakiś układ/przekaźnik który by można zamontować wpinając się w instalację biegnącą pomiędzy światłem Stop w motocyklu a światłem Stop w Kufrze który by powodował ze to drugie światło zapalało by się dopiero w momencie wciśnięcia klamki hamulca. Czyli coś takiego żeby nie przepuszczało napięcia powiedzmy poniżej 5V a gdy wzrośnie do 11,3V w momencie naciśnięcia hamulca prąd by płynął do światła w tylnym kufrze i by się zapalało.
 • Relpol przekaźniki
 • Poziom 11  
  Witam
  Najprostsze urządzenie jakie możesz założyć aby działało jak piszesz to przekaźnik.
  Co prawda napięcie przy którym zwiera styki i je rozwiera zależy od wielu parametrów (twardość sprężyny, moc elektromagnesu), ale każdy przekaźnik ma swoją pętle histerezy i regulacja siły sprężynki (rozciągnięcie czy założenie mocniejszej) może pomóc odpowiednio dostosować przekaźnik. Kwestia praktyki, ale generalnie przekaźnik powinien spełniać Twoje potrzeby.
  Pozdrawiam
 • Relpol przekaźniki
 • Poziom 9  
  Jak mam to dobrać, czy możesz podać dla przykładu jakiś przekaźnik który mógłby pasować, tak żebym kupił i sprawdził ? Jakiś symbol, albo inaczej jakie parametry są podawane przy przekaźnikach które mogą się do tego nadawać. Nie wiem nawet jak to zacząć szukać.