Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Żarówka LED po wyłączeniu dalej żarzy ??

13 Sty 2012 22:46 14765 7
 • Poziom 2  
  Witam mam do was pytanie co mam zrobić bo nie wiem jak się do tego zabrać mam wyłącznik FORUM WPt-9F wyłącznik potrójny. Strona : 3.1.18. (10.11) Zabronione jest publikowanie informacji do źródeł, które po pewnym czasie wygasają (publikowanie odnośników do stron o charakterze krótkotrwałym).
  I mam podzielone tak 1 klawisz z wyłącznika 2 żarówki się świecą, 2 klawisz świeci się 1 żarówka, 3 klawisz świecą się 2 żarówki i teraz tak kupiłem ledowe żarówki i po wyłączeniu świecą się 3 żarówki z sekcji środkowej i sekcji pierwszej dla czego ? Co mam zrobić i od czego zacząć ?
  Pozdrawiam i czekam na odpowiedzi.
 • Poziom 13  
  Świecą się normalnie czy tylko lekko żarzą??
  W żarówkach LED-owych to często spotykane, że po wyłączeniu wyłącznika lekko się żarzą, myślę, że jest to spowodowane prądem upływności płynącym przez pojemność wyłącznika.
 • Poziom 2  
  Żarzą się i nie mam pojęcia jak to zrobić pomożesz ?

  Dodano po 2 [minuty]:

  A podłączenie jest takie Czarny czarny niebieski na górze a na dole brązowy tylko tak co mam zrobić ? Poszukać puszkę i dokładny kabel i zamienić przewód fazowy z zerem ?
 • Poziom 13  
  rozumiem, że na dole jest wspólny styk wszystkich włączników i do niego masz podłączony przewód fazowy??(możesz to sprawdzić próbnikiem), a te 3 wyprowadzenia u góry idą każda do jednej z żarówek? Jeśli przełącznik zwarty to żarówka świeci normalnie, a jak rozwarty to tylko lekko? Dobrze jakbyś rozrysował schemat tego bo jakoś nie mogę z opisu tego ogarnąć.

  U mnie to żarzenie nie przeszkadza:)

  Możesz też zobaczyć tutaj: http://forum.hikari.com.pl/viewtopic.php?f=5&t=17

  Tak jak mówiłem związane jest to z pojemnościami pasożytniczymi i niewielkimi prądami upływu w wyłączniku lub/i między danym przewodem a przewodem fazowym. Jeśli Ci to szczególnie przeszkadza to pozostaje przestrzenne rozdzielenie przewodu danego od fazowego, ale to raczej trudna misja:)
 • Poziom 2  
  Tak na dole jest styk wszystkich wyłączników i do niego jest podłączony przewód fazowy tak jak piszesz. Wydaje mi się że tak że te 3 wyprowadzenia u góry w pokoju idzie każdy do jednej żarówki. I jak przełącznik jest zwarty to świecą normalnie a jak przełącznik rozwrzemy to się żarzą. Tylko ja mam wyłącznik na 3 bieguny i jak zaświecę sobie środkowe diody w pokoju to mi się żarzą te co są zboku a jak wszystko wyłączę na wyłączniku to żarzą się tylko 3 ledy ?? Co jest nie tak ? Może zmienić muszę wyłącznik na jakiś bardziej dokładny ?
 • Poziom 13  
  Przeczytaj to co jest w linku z mojego poprzedniego postu. Myślę,że tego nie wyeliminujesz, ponieważ jeśli w sąsiednim przewodzie płynie prąd to w tym obok też coś się indukuje, a do żarzenia się Led-owej żarówki nie potrzeba wielkiego prądu. Jedynym rozwiązaniem aczkolwiek skomplikowanym byłoby ekranowanie tych przewodów.
 • Poziom 20  
  Musisz wyjąc diodę podświetlającą włącznik.
 • Poziom 13  
  stz3 napisał:
  Musisz wyjąc diodę podświetlającą włącznik.
  Jeśli wyłącznik jest podświetlony neonówką , lub diodą - tak. Proponuję wykonać prosty gasik w postaci dwójnika RC. Łączymy w szereg rezystor 470Ω/0,5W i kondensator 47n/630V. Zapinamy to do przewodów zasilających żarówkę, jeśli efekt żażenia zniknie, produkujemy gasiki na każdy obwód zasilający żarówki led. Odpowiednio zaizolowane dwójniki wkładamy w puszkę obwodu lub rozetę żyrandola(trochę miejsca potrzeba).