Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Deimic One - Szkolenia
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Instalacja tv sat w budynku wielorodzinnym oparta na multiswitch-u 5/16

arian12 13 Sty 2012 22:50 2390 5
  • #1 13 Sty 2012 22:50
    arian12
    Poziom 10  

Witam.
    Nie jestem na 100% pewny czy to odpowiedni dział, ale przejdę do rzeczy.

Chciałbym wykonać instalacje satelitarną w budynku wielorodzinnym opartą na multiswitch-u. Ogólne założenie jest następujące: chciałbym, aby na dachu była jedna, góra dwie anteny, na wiosnę wykonam nową elewacje budynku i satelity na balkonach i koło okien to niezbyt ciekawy widok.

W budynku jest 14 mieszkań, do każdego już doprowadziłem ze strychu koncentryk.
    Planuje umieścić na dachu antenę satelitarna 90cm do niej konwerter oraz antenę naziemna. obie wpiąć do trojmiasto- a od niego do gniazd w mieszkaniach. Większość z lokatorów ma wykupione abonamenty w tv "n", "cyfra +", " cyfrowy Polsat". Czy ich dekodery odbierały by prawidłowo? reszta oglądała by naziemną Tv.

Czy zaprezentowane prze zemnie rozwiązanie sprawdzi się w praktyce?

3.1.18. (10.11) Zabronione jest publikowanie informacji do źródeł, które po pewnym czasie wygasają (publikowanie odnośników do stron o charakterze krótkotrwałym). [TS]

0 5
  • Deimic One - Szkolenia
  • #2 13 Sty 2012 22:56
    kasprzyk
    Specjalista elektryk

Jakiej długości przewody poprowadziłeś ? jaki przewód - bardzo istotna jest jego jakość.
    Powinieneś także przewidzieć, że niektórzy będą chcieli tuner z możliwością nagrywania.
    Nie wiem w jakim kierunku idzie teraz TVSAT - ale chyba nadal warto obrać z dwie satelity - czyli multiswitch 8 wejściowy +1 TV, skoro 14 mieszkań - tyle też potrzebujesz wyjść + drugie 14ście, jeśli tuner dwu wejściowy jak pisałem wyżej. Co do naziemnej - wszystko zależy od miejscowych warunków.
    Ogólnie założenia masz dobre.
    Pzdr

0
  • Deimic One - Szkolenia
  • #3 13 Sty 2012 23:04
    kizek
    Poziom 35  

Kolega brał pod uwagę tą opcję, kiedy lokator ogląda jeden program z satelity i chce nagrywać inny program również z satelity np. PVR.

0
  • #4 13 Sty 2012 23:04
    arian12
    Poziom 10  

Najdalszy przewód to max 35m, z tego co powiedział mi sprzedawca w hurtowni przewód jest lepszej jakości, był inny tańszy, ale wziąłem ten droższy, żyła miedziana, oplot aluminium. Czyli reasumując z tego co mówisz powinienem założyć dwie anteny jedna skierowana na "astrę" druga na "hot bird"?

0
  • #5 15 Sty 2012 21:56
    wpat
    Poziom 22  

arian12 napisał:
    Nie jestem na 100% pewny czy to odpowiedni dział, ale przejdę do rzeczy.[/color]

Ja jestem z kolei pewny, że kolega nie powinien się tym zajmować ponieważ:
    - opis jest chaotyczny
    - nie zna podstawowych pojęć,
    - brak wiedzy teoretycznej,
    - brak wiedzy praktycznej,
    - rozróżnia kable po cenie.
    Proponuję odbyć szkolenie choćby czytając informacje zawarte w internecie, kurs w tej dziedzinie i po pewnym czasie po prostych instalacjach rozwinięcie skrzydeł w takich pracach jak ta, którą teraz chce wykonać.
    Fachowcy nam rosną jak grzyby po deszczu tylko strasznie robaczywe. :cry:

0
  • #6 15 Sty 2012 22:35
    lancet
    Poziom 16  

arian12 napisał:

W budynku jest 14 mieszkań, do każdego już doprowadziłem ze strychu koncentryk.

kizek napisał:

Kolega brał pod uwagę tą opcję, kiedy lokator ogląda jeden program z satelity i chce nagrywać inny program również z satelity np. PVR.
    - święte słowa.

Czyli !!! ? Po dwa kable do każdego mieszkania , i multiswitch 32 wyjścia.

0