Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Harman Kardon PM665VXI dlaczego było wymienione?

14 Sty 2012 00:42 2388 6
  • Poziom 9  
    Witam zakupiłem wzmacniacz harman kardon pm665vxi rzekomo nie naprawiany (wzmacniacz działa i gra poprawnie) ale po zdjęciu obudowy rzuca się w oczy wymiana tak owych rezystorów i moje pytanie jest następujące:
    -co mogło być przyczyną ich wymiany?
    -czy warto go zatrzymać dla siebie czy oddać sprzedawcy i dalej szukać?

wymienione rezystory

• Serwisant
    Pierwszy obrazek pokazuje korekcję barwy dźwięku.W tym obszarze raczej nigdy nic się nie dzieje w oporach.Następny to przedwzmacniacz.Obejrzyj,czy nie ma nalotu świadczącego o zalaniu.Jeśli końcówki mocy są O.K. to nie jest problematyczne.
  • Poziom 9  
    Nie ma oznak zalania wzmacniacza, tak jak pisałem wymienione zostały elementy zaznaczone na czerwono i płytka pod tymi elementami jest czarna. Kolega elektronik mówił że rezystory się przegrzały lub popaliły i zostały wymienione. Jeszcze jest trzeszczenie przy zmianie ustawień dźwięku jak się wciska guziki od bas i treble turnover może to być kwestia zimnych lutów?
  • Serwisant
    To wina zaśniedziałych przełączników i wytartych potencjometrów spotykana często w tak leciwym sprzęcie.Użyj spraju typu kontakt.
  • Poziom 9  
    W takim razie wyczyścić wszystko tym preparatem i zostawić sprzęt dla siebie? Cały czas mnie niepokoi dlaczego te rezystory były wymienione skoro sprzedawca mówił że "nie naprawiany"
  • Serwisant
    Ja nie przejmowałbym się tymi oporami,jeśli są wymienione profesjonalnie,a innych śladów ingerencji brak.Kupiłeś od pierwszego właściciela?
  • Poziom 9  
    Nie był on pierwszym właścicielem i twierdzi że nie był naprawiany a ewidentnie widać ślady lutowania i czarną płytkę w tym miejscu. Tak to jest w stanie dobrym.