Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Kupię] 4szt. kondensatorów 10000uf 80v/100v

silut 14 Jan 2012 06:28 2713 3
 • #1
  silut
  Level 16  
  Witam, potrzebuje kondensatory do Nada c370. Chodzi mi o jakąś dobrą serię, jeśli macie jakieś propozycję lub sklepy z kondensatorami elna/ nichicon (lub inne dobre) o takich parametrach (bo ja nie widzę), to proszę o pomoc. Jeszcze są 2 w przedwzmacniaczu, ale nie miałem czasu zobaczyć wczoraj jaka pojemność/napięcie. Pozdrawiam.

  Poprawiono pisownię na którą proszę zwracać uwagę!
  [_P_]
  [28-30.06.2022, targi] PowerUP EXPO 2022 - zasilanie w elektronice. Zarejestruj się za darmo
 • #2
  Ciz
  Level 36  
  Witam.
  Farnell
  RS
  TME
  H.
 • #3
  silut
  Level 16  
  W podanych przez Ciebie linkach nie znalazłem tego czego szukałem ale sam szperając natrafiłem na takie coś 10000uF-80V/30X50/85C NICHICON AUDIO KS czy to dobra seria? Kondensatory będą zamontowane w Nadzie c370.
 • #4
  Mariopi
  Level 35  
  silut wrote:
  (dot. kol. Ciz) W podanych przez Ciebie linkach nie znalazłem tego czego szukałem [...] Kondensatory będą zamontowane w Nadzie c370.

  Dostępnych kondensatorów jest od "zatrzęsienia", tyle że sama informacja, że do NAD model XXX nic nikomu nie mówi, bo nie każdy miał okazję takie cudo posiadać, a co dopiero serwisować i pamiętać różne szczegóły. Należy podać orientacyjne wymiary gabarytowe (szczególnie średnicę) oraz rodzaj wyprowadzeń, np. lutowane drutowe czy t. snap / ew. śrubowe). Zazwyczaj szanujące się sklepy internetowe zamieszczają kartę katalogową wyrobu producenta i/lub foto i na podstawie takich informacji łatwiej jest dobrać równoważny lub lepszy zamiennik.
  Co do podanego typu, może być, ale... jak to na bazarze.
  Moim zdaniem najlepsze do tego modelu NAD-a były by kondensatory 10mF/100V/105°C. Ten model lubi się nagrzać i to w dość krótkim czasie bez forsowania mocą, więc jak już kolega chce je wymieniać, to lepiej szukać kondensatorów przewidzianych do pracy w wyższej temp. otoczenia niż standardowe 85°C i jeżeli jest to możliwe, na napięcie 100V.
  Tak nawiasem mówiąc, jako końcówka mocy ten NAD jest niezły, jednak tor przedwzmacniacza/regulacji pozostawia wiele do życzenia, a i potrafi też przysporzyć użytkownikowi wielu zmartwień.
  Moja propozycja:
  http://www.cybor-tech.com.pl/i72802-10000uf-100v-35x80mm-sinecon.html
  Tutaj jest przedstawiony JACKCON (niesłusznie mylony często z dyskusyjnym JAMICON-em). IMHO, to dobry producent, dobra jakość w przyzwoitej cenie.

  silut wrote:
  [...]czy to dobra seria?

  A propos opinii czy dana seria wyrobu jest dobra czy zła? Proszę nie pytać, bo w każdej partii wyrobu ma prawo się trafić "czarna owca" - dotyczy to również tego modelu NAD-a. Każda opinia będzie subiektywna :)