Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

PicoTAP + OpenOCD - ktoś próbował?

14 Sty 2012 12:06 998 4
  • Poziom 39  
    Posiadam aktualnie interfejs JTAG PicoTAP
    http://www.goepel.com/en/jtagboundary-scan/hardware/picotap.html
    i mam takie pytanie:
    Czy ktoś z szanownych forumowiczów próbował uruchomić ten (oparty w sumie na FTDI2232) JTAG pod OpenOCD.
    Interesuje mnie możliwość wykorzystania go jako programator/debugger do ARM (LPC17xx, STM32F103xx).
    Schemat urządzenia http://www.gojtag.com/sites/default/files/PICOTAP_SCHEMATIC.pdf jest dość prosty.
    Niestety nie jestem biegły w temacie JTAG - zwykle korzystałem (niewiele) z gotowych rozwiązań - (Lauterbach, Amontec JTAG Key2) i to bardziej do programowania, niż do debugowania.
  • Specjalista - Mikrokontrolery
    Jeśli pinologicznie jest zgodny z jakimś istniejącym i obsługiwanym przez OpenOCD JTAGiem, to można używać. Jeśli nie, to trzeba niestety modyfikować kod i dodać obsługę... Nie jest to trudne zadanie, ale jednak samo się nie zrobi.

4\/3!!
  • Poziom 39  
    Freddie Chopin napisał:
    Jeśli pinologicznie jest zgodny z jakimś istniejącym i obsługiwanym przez OpenOCD JTAGiem, to można używać. Jeśli nie, to trzeba niestety modyfikować kod i dodać obsługę... Nie jest to trudne zadanie, ale jednak samo się nie zrobi.

4\/3!!

To znaczy, że najprościej znaleźć jak najbardziej podobny JTAG na FTDI, i wzorując się na nim "portować" PicoTAP bezpośrednio w kodzie źródłowym OpenOCD.

Czy trzeba również coś grzebać w sterownikach Windows?
    Po podłączeniu urządzenie widoczne jest w gałęzi USB (Kontrolery uniwersalnej magistrali szeregowej) jako dwa urządzenia PicoTAP
    (VID:096, PID:1449)
    Obydwa urządzenia używają sterowników: libusb0.sys oraz ftdibus.sys
  • Pomocny post
    Specjalista - Mikrokontrolery
    Nie - jeśli Twój JTAG podobny jest pinologią do jakiegoś już istniejącego w OpenOCD (np JtagKey), to po prostu podłączasz i działą (ewentualnie w pliku konfiguracyjnym zmieniasz VID, PID czy nazwę). Jeśli zaś JTAG ten jest zupełnie inny, to raczej trzeba pogrzebać w kodzie i przekompilować OpenOCD - chodzi o funkcje inicjalizacji, resetowania, obsługi diodek itd. Te funkcje są bardzo proste, ale niestety zaszyte w kodzie źródłowym.

4\/3!!
  • Poziom 39  
    Freddie Chopin napisał:
    Nie - jeśli Twój JTAG podobny jest pinologią do jakiegoś już istniejącego w OpenOCD (np JtagKey), to po prostu podłączasz i działą (ewentualnie w pliku konfiguracyjnym zmieniasz VID, PID czy nazwę). Jeśli zaś JTAG ten jest zupełnie inny, to raczej trzeba pogrzebać w kodzie i przekompilować OpenOCD - chodzi o funkcje inicjalizacji, resetowania, obsługi diodek itd. Te funkcje są bardzo proste, ale niestety zaszyte w kodzie źródłowym.

4\/3!!

Dzięki, spróbuję i nie omieszkam się podzielić informacją.
    Zamykam temat.