Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.
itemscope itemtype="https://schema.org/QAPage"

Zasilacz Fortron ATX AURUM 600W+80 Plus GOLD-wyłącza bezpiecznik B10.

Kraz26 14 Sty 2012 13:12 2471 16
  • Zasilacz Fortron ATX AURUM 600W+80 Plus GOLD-wyłącza bezpiecznik B10.

Poziom 8  

Witam,

Panowie od momentu kiedy złożyłem nowy komputer niestety wybija mi korki w domu 1 raz 3/4 włączenia na bezpieczniku B10, czy ewentualne przejście na bezpiecznik B16 rozwiąże problem? Pytam ponieważ komputer mam ułożony w taki sposób w małym pokoiku, że po prostu zajęło by mi to trochę czasu, a niestety przedłużki nie posiadam.

Dodam jeszcze, że niestety korki wybija mi już od 5 miesięcy;/ i nie wiem, czy korzystać z usług elektryka?

Pozdrawiam i dziękuję za pomoc.

Edit:

To jest dokładnie ten model.

Code:
    http://www.fsp-europe.com/polish/aurum600.php

-1 16
  • Pomocny post
    Poziom 30  

Bezpiecznik B10 zabezpiecza obwód, do którego podłączony jest twój komputer.
    Być może obwód jest przeciążony.
    Sprawdź najpierw jakie urządzenia podpięte są do obwodu zabezpieczonego przez B10.
    Bezpośrednia kosultacja z elekreykiem się przyda.

1
    Poziom 8  

INTOUCH napisał:
    Bezpiecznik B10 zabezpiecza obwód, do którego podłączony jest twój komputer.
    Być może obwód jest przeciążony.
    Sprawdź najpierw jakie urządzenia podpięte są do obwodu zabezpieczonego przez B10.
    Bezpośrednia kosultacja z elekreykiem się przyda.

Dziękuje za odpowiedz.

Dodam jeszcze, że w programach typu Everest jakiś czasu temu wyświetlało mi na wyjściach przekroczenie punktu kontrolnego na liniach 3.3 do ponad 4V na linii 5V ponad 7V i na linni 12 coś ponad 14V.

Jeszcze pytanie odnośnie bezpiecznika B16, czy jeżeli przepnę w inny kontakt odpowiedzialny za B16, to istnieję ryzyko, że coś można spalić np: instalację w domu?

0
  • Pomocny post
    Poziom 30  

B16 i B10 to są charakterystyki bezpieczników instalacyjnych w rozdzielni.
    Większość produkowanych i instalowanych gniazdek jest na prąd 16A.
    Co chcesz zrobić? Wydaje mi się, że mylisz pewne pojęcia, lub nie dokońca je rozumiesz. Na odległość nie jestem wstanie ci nic doradzić prócz: http://bezel.com.pl/index.php/instalacje-elektryczne.html

Everest - to jest diagnostyka paramentów wyjściowych zasilacza. Badasz napięcie na płycie głównej.
    Parametrów wejściowych czyli napięcie sieci i prąd pobierany z sieci nie są monitorowane,
    bo ten program nie jest w stanie fizycznie tego zrobić.

1
  • Pomocny post
    Specjalista elektryk

Przed paroma dniami przerabialiśmy ten temat Link

1
    Poziom 8  

Zdjęcia skasowałem. Zapoznaj się z ogłoszeniami w dziale i zamieść zgodnie z tamtejszymi wskazówkami. [Łukasz]
    To są zdjęcia moich bezpieczników. Generalnie chodzi mi o to, że nie tylko B10 jest odpowiedzialny za cały dom i tutaj pytanie, czy podpięcie do innego gniazdka w domu, czyli szukając tym samym B16 coś da?

Na wtyczce od zasilacza jest 250V/16A = B16?

0
  • Pomocny post
    Poziom 24  

Kraz26 napisał:
    Na wtyczce od zasilacza jest 250V/16A = B16?

Nie. Patrzysz na jeden z elementów obwodu, a tutaj liczy się najsłabszy z nich. Na przykład przekrój przewodu albo jego długośc...

1
    Poziom 8  

Czyli podsumowując - Nie ma najmniejszego sensu chodzić po całym domu z komputerem i podpinać do każdego gniazdka i sprawdzać? bo wybiję mi wszędzie, tak?

0
  • Pomocny post
    Poziom 30  

Czyli podsumowując nie masz zielonego pojęcia co to jest instalacja elektryczna, co to jest obwód elektryczny.
    Części bezpieczników zabezpiecza ci obwody oświetleniowe.
    Inne bezpieczniki zabezpieczają obwody w kuchni i łazience, jeszcze inne zabezpieczają pozostałe gniazdka. Jeżeli instalacja wykona na jest bez sensu to nie ma żadnego sensu, żebyś sprawdzał wszystkie gniazdka.
    Wezwij elektryka niech ci na miejscu wszystko wytłumaczy i w miarę możliwości wymieni zabezpieczenie na B16.

1
    Poziom 8  

Dziękuję wszystkim za wypowiedzi w temacie. Mam tylko jeszcze jedno malutkie pytanie - Jakie istnieję prawdopodobieństwo, że może się coś spalić w moim przypadku?

@INTOUCH - Tak też zrobię i wezwę elektryka na początku Lutego, po wypłacie.

0
    Poziom 26  

Zabezpieczenie może też w tym przypadku zadziałać ze względu na zasilacz (zasada działania zasilacza komputerowego) lub obwód przeciążony. Na marginesie B10 dla gniazdek?... bez odpowiedzi.

0
    Specjalista elektryk

Gregory_bg napisał:
    Na marginesie B10 dla gniazdek?... bez odpowiedzi.

A co Cię tak kolego zdziwiło?

0
    Poziom 26  

Zdjęcia zostały usunięto bo tak się zastanowiłem a jaka wartość zasila obwód oświetlenia.

0
    Poziom 8  

Innych zabezpieczeń, jak podanych na zdjęciach, w domu nie ma. (B10, B16 i C16) W pokoju mam 2 gniazdka, jeszcze spróbuję sprawdzić w niedługim czasie, to drugie.

0
  • Pomocny post
    Specjalista elektryk

Kolego Kraz26, czy Ty aby nie wyłączasz tego zasilacza w ten sposób, że jest on w pełni odłączony od sieci?
    Niektórzy szukając właśnie w ten sposób oszczędności energii elektrycznej, popadają w tarapaty, o których piszesz.
    Zasilacz zupełnie pozbawiony napięcia, pobiera wtedy solidny impuls prądowy, który potrafi wyzwolić zabezpieczenie nadprądowe w rozdzielni.
    Natomiast pozostawienie zasilacza w trybie standby powoduje co prawda „połykanie” do 0,5W z sieci na czuwaniu, ale w chwili jego załączenia przyciskiem na obudowie, nie pojawia się „szpilka udarowa”.

Za 2 lata zaczną obowiązywać przepisy nakazujące budowę jedynie takich zasilaczy, które w stanie czuwania będą pobierały 0,0000W.
    Nie wiadomo tylko, czy proces ten nie będzie kolejnym wyzwaniem dla elektryków, wykonującym instalacje dedykowane dla komputerów.

1
    Poziom 8  

jarecki 86 napisał:
    Kolego Kraz26, czy Ty aby nie wyłączasz tego zasilacza w ten sposób, że jest on w pełni odłączony od sieci?
    Niektórzy szukając właśnie w ten sposób oszczędności energii elektrycznej,

Absolutnie nie. Zasilacz jest cały czas włączony i w dodatku idzie on przez listwę zasilającom (Acar Xprotector Standard) próbowałem oczywiście drugiego sposobu z bezpośrednim wejściem do gniazdka i tutaj owszem wyłączyłem zasilacz i dopiero, gdy wtyczka została ulokowana w gniazdku, to wówczas wtedy zostal załączony.

Oszczędności energii nie szukam.

0
    Użytkownik usunął konto