Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
SterControlSterControl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

BMW e36 320i vanos sonda lambda niedziała spadek mocy

14 Sty 2012 13:31 4810 6
  • Poziom 8  
    Witam,czy pomoże mi ktoś na powyższe pytanie?????????. Proszę o pomoc.!!!!
  • SterControlSterControl
  • Warunkowo odblokowany
    Instalacja sprawdzona?Jakie objawy?Co i jak prosze coś wiecej napisać.
  • SterControlSterControl
  • Poziom 8  
    Witam,instalacja po części sprawdzona,zasilanie do grzania sondy dochodzi masa też jest. Zakładałem już dwie sondy oryginalne siemensa i ciągle to samo nie pracuje. Objawy to spadek mocy i słabe odpalanie na zimnym silniku nic więcej auto chodzi równo. Sonda chwile popracowała po wcześniejszym odłączeniu sterownika,tak zwanym resecie. Był tam podłączony emulator sondy dwa kabelki razem skręcone podpięte pod sygnałowy od sondy,i działo się tak samo ,odłączyłem je i też to samo. Na diagnozie komputerowej sonda nic nie działa,toi tak samo jak bez sondy kompletnie jej nie widzi. Rano zachowuje się jakby zalewała,po odpaleniu chodzi normalnie tylko ma muła,następne odpalania od strzała. Jest to sonda siemens 5v. Powinna generować od (0)do(5)v, ta co chwile po pracowała to bez wkręcania po zgaszeniu i wkręceniu jej już nie działała. Od czasu resetu auto dalej słabo pali ale jest żywsze.
  • Warunkowo odblokowany
    A czujnik temperatury płynu sprawdzony.
  • Poziom 8  
    Tak,sprawdzony. Wszystkie podzespoły posprawdzane , wszystko jest ok,tylko problem z tą sondą. Myślę jeszcze czy coś ta instalacja gazowa nie świruje ten emulator może.
  • Poziom 35  
    Sonda nie ma nic do porannego odpalania.
    Przyczyna gdzie indziej, a jak pokazuje bogato czy ubogo, wiesz?
  • Poziom 8  
    Sonda nie pokazuje ani bogato ani ubogo,nie pracuje wcale, a do porannego odpalania ma dużo,steruje ona mieszanką i wyprzedzeniem zapłonu.

Dodano po 3 [minuty]:

A ma ktoś może dokładny schemat instalacji elektrycznej do BMW e36 320i vanos 94r