Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Toshiba P300 - problem z podświetlaniem

14 Sty 2012 14:10 1542 9
 • Poziom 8  
  Witam.

  Ostatnimi czasy zaczynam mieć problem z moim laptopem a dokładniej z podświetlaniem matrycy.Problem polega na tym, że dość często całkowicie lub połowicznie (prawa strona jest podświetlona, natomiast lewa nie) wyłącza się podświetlanie (matryca dalej wyświetla obraz poprawnie). Podświetlanie migocze też podczas ruszania pokrywą. Czy problemem jest inwerter czy sama katoda? Z informacji, które znalazłem w internecie świetlówka jest jedna. Natychmiastowe wygaszenie oznaczałoby inwerter natomiast nie wiem czy może on być powodem połowicznego wygaszenia. Proszę o poradę.
 • Poziom 15  
  wojczes napisał:
  dość często całkowicie lub połowicznie (prawa strona jest podświetlona, natomiast lewa nie) wyłącza się podświetlanie (matryca dalej wyświetla obraz poprawnie). Podświetlanie migocze też podczas ruszania pokrywą.

  Ani inwerter ani świetlówka nie mogą powodować częściowego podświetlenia matrycy. Raczej wina taśmy od matrycy. W gorszym przypadku, problem z matrycą.
 • Poziom 8  
  Tylko czy uszkodzona taśma nie powinna powodować problemów z wyświetlaniem obrazu? Zaznaczam, ze obraz cały czas jest wyświetlany prawidłowo (Zarówno kiedy podświetlanie znika całkowicie jak i przy zaniku tylko z lewej strony). Dodam jeszcze, że kiedy matryca zgaśnie to pomaga na ogół tylko uśpienie komputera i ponowne wybudzenie. Kilka razy natomiast udało się podświetlić całość po ruszeniu pokrywą. Jeśli problem z częściowym podświetlaniem wystąpi ponownie, zrobię zdjęcie. Być może pomoże w diagnozie. Dodam też, że częściowy zanik nie powoduje, że obraz urywa się całkowicie w połowie ekranu. Widać wszystko od lewej do prawej ale ta "wyłączona" część robi się mocno ciemna.
 • Poziom 15  
  Trzeba sprawdzić na innej matrycy, samym zastanawianiem się niczego nie osiągniemy.
 • Poziom 8  
  Niestety, nie posiadam drugiej matrycy ani nie ma w pobliskich warsztatach nikogo, kto by taką miał. Natomiast zakup nowej nie jest tani. Dlatego też staram się znaleźć kogoś kto być może spotkał się z podobnym problemem i zna powód. Wiem, że możliwości jest wiele i samym gdybaniem możemy nigdzie nie dojść ale nie chciałbym wyrzucać pieniędzy na nową matrycę jeśli problemem jest jakiś mały i tani "duperel", którego wymiana lub naprawa jest w miarę prosta i tania.
 • Poziom 8  
  Matryca samsunga LTN170X2-L02
 • Poziom 15  
  Za 200 zł na Allegro można kupić. Powinni mieć w każdym serwisie laptopów kompatybilny model, nie musi być ten sam, ważna rozdzielczość 1440x900, złącze 30PIN. Sam mam 2 pasujące modele, ale wirtualnie nie podepnę :(
 • Poziom 30  
  Matryca ta ma jedną lampę więc to znikające podświetlanie z jednej strony na trochę mało sensu. stawiam raczej na matrycę, od tego trzeba zacząć.
 • Poziom 8  
  ok, będę więc szukać jakiejś innej matrycy. Dziękuję wszystkim za pomoc