Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
RenexRenex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak ustrzec się przed inwigilacją..(nocne fotografowanie)

14 Sty 2012 15:50 3616 8
  • Poziom 11  
    Temat trochę drażliwy,ale jak najbardziej na czasie.Oglądałem ostatnio dokument "Oszukać Wielkiego Brata" gość pokazuje tam jak oszukać kamery na podczerwień (zobaczcie na YT 2:45 minuta filmu http://www.youtube.com/watch?v=migniLEPOUI&feature=related).
    Moje pytanie brzmi co to za światełka odblaskowe na czapce?
    Z uwagi na to,że lubię fotografować interesuje mnie również robienie takich zdjęć,jeśli ktoś ma jakieś linki w języku polskim o IR flash do nikona poproszę.
  • RenexRenex
  • Poziom 33  
    Po prostu diody IR, takie jak są np w pilotach do tv...
  • Poziom 11  
    Więc w tej czapce są diody IR?
  • RenexRenex
  • Moderator - Systemy Grzewcze
    Tak, tylko, że w aparacie masz prawdopodobnie filtr IR (montowany na matrycy).
    Pytanie czy masz lustrzankę czy jakiegoś kompakta. W kompaktach rzadziej się je spotyka.
  • Poziom 11  
    Jak "uruchomić" takie diody?Wystarczy połączyć szeregowo pod zasilanie?Te diody muszą być odpowiedniej mocy,żeby spowodować efekt widoczny na filmie?Z uwagi na to,że z lutownicą mam mało do czynienia proszę o łopatologiczne wytłumaczenie plus jakiś schemat ;)

A co do sprawy lampy błyskowej-chciałbym jej użyć z Nikonem D90
  • Moderator - Systemy Grzewcze
    Bez zdjęcia filtra z matrycy (filtr górnoprzepustowy nie przepuszcza światła IR) nie zarejestrujesz pracy tych diod.
    Wykonaj prosty test.
    Weź jakiś telefon kom. z aparatem skieruj go na diodę pilota od telewizora i obserwując ją przez aparat wciśnij jakiś przycisk np. volume +
    Zrób identycznie z aparatem Nikona.
    O ile przez telefon zobaczysz jak dioda świeci to przez aparat tego nie będzie widać.

Tak więc możesz pomyśleć o zdjęciach IR ale: z innym aparatem lub zdjąć filtr z matrycy Nikona co jest trudne i niebezpieczne.
  • Poziom 11  
    Faktycznie,nawet o tym nie wiedziałem,raczej odpuszczę sobie takie zdjęcia.
    Więc zostaje sprawa "czapki niewidki",jak wykonać taką zabawkę?
  • Poziom 39  
    Pociąć na kawałki białe szkiełko odblaskowe i przykleić je na froncie czapki. I nie brać tego na poważnie a taka czapka niewidka może przynieść przeciwny efekt bo jak ktoś chce się ukryć to ma powód i trzeba go skontrolować :). Nieraz na dresach, kurtkach lub kamizelkach odblaskowych są takie paski odblaskowe jeśli coś jest już do wyrzucenia można wypruć i naszyć na czapkę.
  • Poziom 11  
    Temat - rozwiązany - zamykam.