Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Rozrusznik silnika 4CT90, cofie z powrotem zębatkę bendixa.

johnybx 14 Jan 2012 17:04 2112 4
 • #1
  johnybx
  Level 11  
  Witam!!Mam problem z rozrusznikiem w silniku jak wyżej(samochód Lublin II)Podczas odpalania silnika jak silnik już zaczyna chwytać cofie spowrotem zębatkę bendixa tak podczas odpalania potrafi parę razy cofnąć.Wymieniłem ju z na nowe bendix, automat zał. oraz wieniec na kole zamachowymi w dalszym ciągu nie ma żadnej poprawy !! proszę podpowiedzcie cos??
 • #2
  Cowboy zagrabie
  Level 31  
  Nie do końca jestem w stanie to wyjaśnić, ale małem tak w mercedesie W123. Pomogła wymiana świec żarowych. Chyba w momencie kiedy rozrusznik osiąga pewną prędkość obrotową zaczyna działać jak prądnica i zerują się potencjały na zasileniu automatu. A jeżeli następny cylinder nie podejmie pracy to obroty spadają i po robocie.
  Moderated By robokop:

  Co za bzdura....

 • #3
  robi1214
  Level 31  
  Wymień jeszcze raz bendix cudów niema
 • #4
  johnybx
  Level 11  
  robi1214 wrote:
  Wymień jeszcze raz bendix cudów niema

  bendix też nowy a pozatym jak patrzyłem na rozrusznik przy sciagnietej skrzyni biegów to jego poprostu cofa spowrotem tak że traci kontakt z wiencem!!
 • #5
  robokop
  VIP Meritorious for electroda.pl
  To znaczy że masz elektrowłącznik do d...y, ewentualnie podniszczona instalacja powoduje obniżenie wartości napięcia podczas rozruchu do granicy zadziałania elektromagnesu. Cudów nie ma.