Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Renault Laguna II - żółty napis SERVICE, inspekcja ustawiona na 30km

kidu22 14 Jan 2012 17:30 81354 50
    kidu22
    Level 35  
    Na dolnym displayu swieci na zółto ten napis.
    Inspekcja ustawiona na 30kkm. Dalej swieci.
    Dla znawców.
    [28-30.06.2022, targi] PowerUP EXPO 2022 - zasilanie w elektronice. Zarejestruj się za darmo
  • Helpful post
    Przemo9826
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Spryskiwacz.
    fazior
    Conditionally unlocked
    A może ten service to przyczyna czegoś innego.Diagnoza komputerowa powinna wszystko wyjaśnić.Pozdrawiam

Dodano po 1 [minuty]:

Przemo9826 wrote:
    Spryskiwacz.
    No chyba nie Laguna II od spryskiwacza ma swoją oddzielną kontrolkę.
  • Helpful post
    Przemo9826
    fazior wrote:

Jeśli ma wyświetlacz, wtedy nie ma kontrolki.
    fazior
    Conditionally unlocked
    Przemo9826 wrote:
    fazior wrote:

Jeśli ma wyświetlacz, wtedy nie ma kontrolki.

Guzik prawda mam przed sobą ksiązke serwisowa i czy ma wyświetlacz czy nie.Na wyświetlaczu by mu się pojawił komunikat MINI LIQUUIDE LAVE GLACE.

Dodano po 1 [minuty]:

A SERVICE informuje o wizycie w salonie w serwisie renault lub diagnostyka komputerowa.
    kidu22
    Level 35  
    Wątpie żeby był niski poziom płynu, bo autko jezdzi po trasach.

Jedyne co siedzi w liczniku to uszkodzony czujnik poziomu oleju, a właściciel nie ma czasu zbytnio na naprawę, zresztą na zimnym pokazuje poziom na ciepym niezawsze a SERVIVE zawsze świeci.
  • Helpful post
    Przemo9826
    Nie wiem co to książka serwisowa, ja mam instrukcję obsługi:

Laguna bez wyświetlacza:

Laguna z wyświetlaczem:

fazior wrote:
    A SERVICE informuje o wizycie w salonie w serwisie renault lub diagnostyka komputerowa.

To to każdy wie, znam autora tematu i wiem że o takich rzeczach mówić mu nie muszę bo już to zrobił, i nie bez powodu napisał "dla znawców" po to aby nie czytać odpowiedzi o tym aby komputer podłączył.
  • Helpful post
    fazior
    Conditionally unlocked
    Kolego sprawdż stan poziomu oleju i uzupełnij pod kreskę maks i wtedy sprawdżi.I zrób jeszce raz reset inspekcji olejowej.
  • Helpful post
    Przemo9826
    Poziom oleju poniżej minimum sygnalizowany jest mruganiem 5 "podkreślników" na górnym wyświetlaczu plus "stop" na czerwono na dolnym wyświetlaczu.
    fazior
    Conditionally unlocked
    Przemo9826 wrote:
    Poziom oleju poniżej minimum sygnalizowany jest mruganiem 5 "podkreślników" na górnym wyświetlaczu plus "stop" na czerwono na dolnym wyświetlaczu.

Napisze tak. U mnie w renóweczce zmieniłem olej i skasowałem inspekcje po 8 tys. k m zaświeciła się kontrolka service podczas odpalania. po kolejnej wymianie i skasowaniu inspwkcji cisza i spokój. Ale na bank to nie jest wina płynu spryskiwaczy.
    Przemo9826
    Albo żaróweczka jakaś, sam napis serwice na żółto oznacza jakąś pierdołę zazwyczaj.

Czas na zmianę oleju sygnalizowany jest miganiem "kluczyka" na górnym wyświetlaczu.
    fazior
    Conditionally unlocked
    kidu22 wrote:
    Kółek jest wystarczająca ilość na displayu, jeśli wyświetla.

Ale w sumie chciał bym sie dowiedzieć co zapala ten napis i co z tym zrobić.

Masę rzeczy.Diagnostyka wszystko ci powie.
    Przemo9826
    Przecież już to zrobił....
    kidu22
    Level 35  
    fazior wrote:
    Diagnostyka wszystko ci powie

Diagnostyka czego?
    Powiem tak autko przyjeżdz od ok 4 lat , w ucha jest z 20 błędów , były tam od zawsze i jakoś service się nie paliło, przekonfigurowałem uch na nieczytanie czujników kół i żółty pojawiający sie błąd na przemian z service znikł, service pozostało. Mi to nie przeszkadza ale chce żeby klijent był zadowolony bo wtedy ja też jestem happy.
    Przemo9826
    kidu22 wrote:
    przekonfigurowałem uch na nieczytanie czujników kół i żółty pojawiający sie błąd na przemian z service znikł, service pozostało.

Ech....

Już teraz nie pamiętam czy w lagunie czy w scenicu trzeba było zrobić to samo również w tablicy.
    Funkcja SSSP - BEZ

A w tablicy obwód czujnika poziomu oleju siedzi zawsze, jaką byś nie podłączył, a dlaczego tak jest sam nie wiem.
    fazior
    Conditionally unlocked
    Wszystkiego.Mogą być nawet klocki hamulcowe skończone. I SERVICE bedzię świecił.
    Przemo9826
    fazior wrote:
    klocki hamulcowe skończone. I SERVICE bedzię świecił.

A dlaczego?
    fazior
    Conditionally unlocked
    Przemo9826 wrote:
    fazior wrote:
    klocki hamulcowe skończone. I SERVICE bedzię świecił.

A dlaczego?
    Bo renówka tak ma.

Dodano po 1 [minuty]:

Kidu zrzuć koła z przodu i sprawdż klocki
    Przemo9826
    Ale co by miało spowodować to zapalenie kontrolki? Czujnik jakiś? Renówka tak ma to nie odpowiedź.
    fazior
    Conditionally unlocked
    Przemo9826 wrote:
    Ale co by miało spowodować to zapalenie kontrolki? Czujnik jakiś? Renówka tak ma to nie odpowiedź.

Jeżeli ma czujniki zużucia klocków hamulcowych to bedą przypisane do tej kontrolki.Też miałem juz tak nie raz że na warsztacie jakaś nowa kontrolka się zapaliła.
    Przemo9826
    fazior wrote:
    Jeżeli ma czujniki zużucia klocków hamulcowych

No i dlaczego udzielasz się w temacie skoro nie wiesz? Żadna laguna nie ma czujników, specjalnie napisałem o tych czujnikach, no i udało się, łyknąłeś przynętę.

Zużycie klocków może być sygnalizowane niskim poziomem płynu hamulcowego, a czym informuje stosowna kontrolka, wtedy tylne klocki też należy sprawdzić, o ewentualnym wycieku z wysprzęglika nie mówiąc.
    fazior
    Conditionally unlocked
    A to ty rybak jesteś? Nie osoba która chce pomóc?
    Przemo9826
    Taką pomocą jak Twoja na zasadzie domysłów całe auto może czasem rozebrać, nie bez powodu:

kidu22 wrote:
    Dla znawców.
    kidu22
    Level 35  
    fazior wrote:
    A to ty rybak jesteś? Nie osoba która chce pomóc?

Pomogła bo zdemaskowała niewiedze, sam mam renówke ale w zegarach na kontrolkach żarówkowych można dojść po sumatorze diodowym co zapala kontrolke service , która jest sumą innych kontrolek.
    fazior
    Conditionally unlocked
    Przemo9826 wrote:
    fazior wrote:
    Jeżeli ma czujniki zużucia klocków hamulcowych

No i dlaczego udzielasz się w temacie skoro nie wiesz? Żadna laguna nie ma czujników, specjalnie napisałem o tych czujnikach, no i udało się, łyknąłeś przynętę.

Zużycie klocków może być sygnalizowane niskim poziomem płynu hamulcowego, a czym informuje stosowna kontrolka, wtedy tylne klocki też należy sprawdzić, o ewentualnym wycieku z wysprzęglika nie mówiąc.
    Przyjacielu odniosłem sie z tą kontrolka do starszej laguny gdzie napewno są czujniki zyżycia.A że pół roku temu jeszcze miałem takowa wzorowałem sie na niej.A ty wcale też nic pomocnego nie napisałeś.także zarówna ty jak i ja punktów nie nazbieramy w tym temacie.

Moderated By robokop:

Ostrzeżenie nr. 5 - pisanie nie na temat. W temacie jak byk stoi "laguna II", to co kogo obchodzi jakaś starsza? 3.1.14. (8.3) Zabronione jest publikowanie wpisów niezgodnych z tematyką danego forum lub wątku dyskusji. 3.1.11. (10.2, 10.7, 12) Publikowanie wpisów nie zawierających merytorycznej treści, zawierających szkodliwe porady, porady nie będące próbą rozwiązania problemu oraz publikowanie identycznych wpisów następujących po sobie lub powtarzających informacje ujęte w toku dyskusji.

Przemo9826
    fazior wrote:
    Przyjacielu odniosłem sie z tą kontrolka do starszej laguny gdzie napewno są czujniki zyżycia

Ahaaaaa :D

Czyli jeśli w tamtej lagunie miałeś linkę od sprzęgła, a ktoś się zapyta o sprzęgło w LAGUNNIE II też będziesz kazał linkę sprawdzać? Dobreee :D Czytaj nazwy tematów, mowa jest o LAGUNIE II!

No już nie wspominam o tym jaką deskę miałeś w swojej "poprzedniej" lagunie.

fazior wrote:
    jak i ja punktów nie nazbieramy w tym temacie.

Ty póki co się kompromitujesz.
    kobra-k16
    Level 13  
    Płyn do spryskiwaczy,spalona zarówka itp itd bzdura dlatego na pomaranczowo.
    Po co sie stresowac podłącz Clipa i wszystko sie wyjasni w 5 minut.Pozdrawiam
    Przemo9826
    Tylko że clip nie powie Ci że to żarówka albo płyn.

Poza tym czytać nie umiecie? Napisał że podłączył.....
    krzysiekg7
    Level 16  
    A jak zbieżność źle ustawiona to nie będzie świecić przypadkiem?