Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

TV pod PC przez HDMI a jakość

drnkamil 14 Sty 2012 17:57 1354 3
  • #1 14 Sty 2012 17:57
    drnkamil
    Poziom 9  

Witam. mam TV Full HD i chciałbym na nim oglądać filmy w jakości full HD poprzez podłączenie do niego komputera jako odtwarzacz. Moje pytanie brzmi na czym uzyskamy lepszy obraz, czy na podłączeniu dysku zewnętrznego bezpośrednio pod TV przez USB czy po podłączeniu laptopa przez HDMI czy może to bez różnicy bo TV sam przetworzy obraz ?
    Pozdrawiam.

0 3
  • #2 14 Sty 2012 18:45
    electro_Nick
    Poziom 33  

Lepiej będzie przez hdmi, u mnie przy odtwarzaniu filmów z usb wyraźnie "brakuje mocy" obliczeniowej TV.

0
  • #3 14 Sty 2012 19:31
    drnkamil
    Poziom 9  

I nie będzie pogorszenia obrazu jeżeli film będzie odtwarzany na kompie i przesyłany obraz na TV? Jednak przez USB masz jakby bezpośrednie połączenie dysku z TV a tu z kompa dopiero kablem na TV... zawsze mnie to nurtowało aż w końcu postanowiłem napisać.
    Drugie pytanie to jak objawia się u Ciebie brak mocy jak to nazwałeś przez USB?

0
  • #4 14 Sty 2012 20:27
    Pawel2420
    Poziom 30  

Nie można jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. Niektóre telewizory posiadają bardzo dobrze działające układy do dekompresji obrazu zapewniające znakomitą jakość obrazu. Inne nawet nie potrafią wyświetlić z filmu w wysokiej rozdzielczości. Podobnie może być z PC. W zależności od wydajności procesora, typu karty graficznej i zainstalowanych kodeków jakość uzyskanego obrazu może być różna.

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo