Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Blokada Drzwi ARISTON 948TX

docman 14 Sty 2012 18:14 3230 4
  • #1 14 Sty 2012 18:14
    docman
    Poziom 9  

Witam
    Proszę kolegów o wyrozumiałość ponieważ jestem początkującym entuzjastą napraw agd.
    Mam problem z pralką ARISTON 948TX. Pracuje w domu od 12 lat i nigdy nie było z nią problemu poza wymianą pompy wody 2 lata temu.
    Niestety dziś po praniu [b]nie została zwolniona blokada drzwi. Święcą się obie kontroli i nic.
    Po rozłączeniu wtyczki i ponownym włączeniu słychać terkotanie i po chwili jest cisza a blokada dalej trzyma.
    Mam w pralce pranie bardzo proszę o pomoc.

1 4
  • #2 14 Sty 2012 18:33
    Mekkus
    Poziom 20  

Witam.
    Są dwa rodzaje blokad i sposobów montowanych zaczepów.
    Najlepiej zdejmij klapę i odbezpiecz zaczep ręcznie od środka ,jeśli się zerwała linka to tylko od wewnętrznej strony można odblokować i otworzyć pralkie.

0
  • #3 16 Sty 2012 06:11
    docman
    Poziom 9  

Dzięki za podpowiedź. Pralka jednak postanowiła mi pomóc sama i po godzinie bez prądu blokada pusciła. Włączam nastepne pranie zobaczymy co z tego wyniknie.

0
  • #4 16 Sty 2012 12:13
    Mekkus
    Poziom 20  

Witam.
    Jeśli blokada jest na cięgle na pewno jest zabrudzone i trzeba je nasmarować.

0
  • #5 17 Sty 2012 11:52
    docman
    Poziom 9  

Witam ponownie.
    Niestety błędnie założyłem, że zablokowane drzwi to tylko epizod. Następne pranie włączone na szczęście w obecności domowników ujawniło nowe problemy. Po zakończeniu prania pralka nie odwirowała wsadu. Pranie było całkiem mokre. Ponowne uruchomienie spustu wody zakończone dawniej wirowaniem nie udało się. Nastąpiło ponowne zablokowanie drzwi. Uruchomiłem krótki program prania w celu sprawdzenia działania i nastąpiła apokalipsa. Podczas płukania pralka nie odcina dopływu wody radośnie wypompowując zawartość zbiornika na podłogę łazienki.
    Obecnie na szczęście mogę jeszcze prać ale sam proces płukania musi odbyć się w sposób ręczny tzn. wyłączenie pralki, ustawienie odpowiedniego programu i zabawa z blokadą.
    Jak myślicie koledzy, co to może być i czy warto będzie ją naprawiać w końcu działała bez zarzutu przez 14 lat.
    Proszę o pomoc.

3