Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Spadek prędkości WiFi podczas korzystania z połączenia BT

14 Sty 2012 18:33 7998 19
  • Poziom 9  
    Witajcie,
    mam pewien problem. Polega on na spadku predkości internetu podczas korzystania z BT.
    A dokładniej, posiadam Router WiFi Pentagramu, oraz wieżę Sony z połączeniem BT przez którą odtwarzam dźwięk.
    Problem pojawia się w momencie, gdy korzystam zwieży i zaczynam odtwarzac np Youtube. Spadek predkości netu jest znaczący, z 20MB schodzi do 1 a nawet mniej.

Może ktoś podpowie czy jest jakieś rozwiązanie.
    Czy istnieje możliwośc przypisania zakresu urzadzeniom?
    Dzieki za odp.
  • Moderator - Sieci, Internet
    zebro5 napisał:
    korzystania z BT

Pisząc BT myślisz o bluetooth? Bo mi BT kojarzy się z British Telecom.
    zebro5 napisał:
    Router WiFi Pentagramu, oraz wieżę Sony z połączeniem BT przez którą odtwarzam dźwięk.

Nie napisałeś co to za model, od kogo i przez jakie media masz ten internet.
  • Poziom 9  
    Widze, ze nikt mi nie jest w stanie nic powiedziec na temat.
    Czyli mam rozumieć, że tego konfliktu sie nie da usunąć?
  • Poziom 43  
    Spróbuj w routerze manipulować kanałami, ale obstawiam, że ten bluetooth sieje po całej częstotliwości, stąd jego niezawodne działanie i kulejące WiFi.
  • Moderator - Sieci, Internet
    DriverMSG napisał:
    Bluetooth i WIFI nadają na innych kanałach - nie mają się jak zakłócać

No nie powiedziałbym... Bluetooth nadaje używając tego samego pasma, ale używa modulacji FSK - cały czas "bryka" po częstotliwościach (w "zamierzchłych" czasach WiFi były też podobne specyfikacje dla radiówek, bodajże Alvarion robił takie karty) . Jest większa szansa, że bluetooth zakłóci działanie WiFi niż odwrotnie.
  • Poziom 19  
    Dokładnie Bluetooth pracuje w tym samym zakresie częstotliwości co Wi-Fi 802.11 b/g - a dokładnie w paśmie 2,4-2,4835 GHz. Wi-FI w zakresie 2,4 do 2,4835 GHz – kanał od 1 do 13. Zmiana kanałów w tym zakresie nic nie da. Bluetooth będzie siał w całym zakresie tych częstotliwości, bo taka jest zasada działania tej technologi, że podczas pracy przemiata cały zakres od 2,4 - 2,4835 GHz - czyli dokładnie w kanałach od 1-13.
  • Admin grupy komputery
    zebro5 napisał:
    Router to jak wcześniej podałem Pentagram

Pentagram nie zrobił jednego modelu routera.

zebro5 napisał:
    mam pewien problem. Polega on na spadku predkości internetu podczas korzystania z BT.

Nie wiemy jaki dostawca, jaka prędkość łącza. Może download filmu z YT zamula łącze i stąd te spadki prędkości.
    Zero informacji o tym, co łączy BT i WIFI w tym temacie.

Osobiście mam podłączone 2 nadajniki BT w komputerze, obok stoi router z niego po WIFI korzysta Asus O!Play Air podłączony do odbiornika TV 2 pokoje dalej i jeszcze nigdy nie zauważyłem by sygnały się zakłócały.

Proszę więc autora tematu, by dokładniej opisał swoje urządzenia i sposób ich połączeń, łącznie ze screenami przedstawiającymi poziom sygnału WIFI bez i z włączonym nadajnikiem BT dla porównania.
  • Poziom 19  
    W laptopie kolegi, w którym jest wbudowany Bluetooth i karta W-Fi po włączeniu karty Wi-Fi - dostęp do neta i próbie podłączenia myszki bezprzewodowej na Bluetooth, wszystko zaczęło wariować. Myszka się "zacinała" i to samo z netem. Trzeba było wrócić do myszki na kablu. Zmiana kanałów nic nie pomogła. Widocznie obydwie anteny nadajników były zbyt blisko siebie.
  • Poziom 9  
    Na początku w pierwszym poście podałem model Routera jak i prędkośc netu. Wystarczy przeczytać post od początku a nie tylko ostatni wątek.

Nie wiem w czym jest problem dlatego piszę. Co może dać screen z prędkości łącza jeśli pisze że z 20MB bo na tyle mam wykupiony pakiet u lokalnego operatora kablówki który dostarcza też net po uruchomieniu wieży przez BlueT.. transfer spada nawek do 200kB.

Jest to rażąca różnica ale nie regularna. Nie kiedy wszystko jest ok.
    Wygląda to tak jakby na niektórych pasmach się blokowały. To samo dzieje się w drugą stronę, że wieża przerywa odtwarzanie dźwięku. Tzn gubi sygnał lapka.
    Dodam że nie problem jest w odległości ani sofcie bo dotyczy to tylko korzystania z obu urządzeń jednocześnie. W innym przypadku tak się nie dzieje.

Czy nie ma możliwości zawężenia pasma BlueT co by nie skakał po całym zakresie? a dla Wi-Fi przeznaczyć pozostałą część?
  • Poziom 19  
    Zmiana routera na inny nic nie da. Przecież pracuje na tym samym paśmie jak każdy inny i będzie zakłócał Bluetooth, jak i na odwrót. Podaję link: http://www.elhurt.com.pl/wireless/files/publi...df?PHPSESSID=283ad654c47d513bd5d2dc913b42ecec tam jest to dość dobrze wyjaśnione jak uniknąć wzajemnych interferencji.

Dodano po 5 [minuty]:

Pozostaje więc albo kupić odpowiedni moduł Bluetooth - z mechanizmem AFH, albo pogodzić się z tym, że obydwa urządzenia będą się zakłócać i nie będą mogły działać prawidłowo.
  • Admin grupy komputery
    zebro5 napisał:
    Na początku w pierwszym poście podałem model Routera jak i prędkośc netu.

Faktycznie podałeś model (w drugim poście) - jakoś mi umknęło i zwracam honor.

DriverMSG napisał:
    Proszę więc autora tematu, by dokładniej opisał swoje urządzenia i sposób ich połączeń, łącznie ze screenami przedstawiającymi poziom sygnału WIFI bez i z włączonym nadajnikiem BT dla porównania.

Nadal czekam na wyniki.
  • Poziom 43  
    Artykuł jakby troskę sponsorowany. Ja podszedłem do tego praktycznie. Zauważyłem że najgorsza sytuacja jest wtedy gdy AP są od TPlink lub Pentagrama. Natomiast nie zauważyłem tego zjawiska stosując Linksysa, Dlinka i Dayteka. Pewne znaczenie ma też karta WiFi w laptopie. Czasem są problemy jak stosujemy " mocniejszy" BT.
  • Poziom 19  
    Oczywiście że artykuł jest sponsorowany, ale wyjaśnia dużo, że problem zakłócania istnieje. Problemu takiego nie ma natomiast w Japonii, gdzie jako jedyny kraj możne legalnie używać kanału 14, który jest poza pasmem Bluetooth.
  • Poziom 9  
    Rozumiem panowie, że jestem w kropce.
    Ewentualnie przeprowadzka do Japonii mi pozostaje.

Zobacze jeszcze wymianę routera na innej firmy.
    Moze cos pomoze.
    Napewno dam znać jak sie sprawa ma.