Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Skoda Fabia rozładowywuje się akumulator.

komaroo1 14 Jan 2012 18:51 5923 6
lampy.pl
    komaroo1
    Level 9  
    Fabia 2007r. 3 tłoki 90 km.Średnio raz na miesiąc rozładowuje się akumulator,Trochę podładuje i zapala .Trzy lata temu w serwisie wymienili mi nowy , pół roku dobrze i potem to samo.Radio sprawdzone , alarmu niema po prostu golas,nikt nie wie co z tym zrobić.Po zgaszeniu silnika około 30min. pobiera 0.50 ampera.Jeżdżę 500km na tydzień.
  • lampy.pl
    brandy-p
    Level 31  
    Podłącz amperomierz i wyciągaj po kolei bezpieczniki. Tak zlokalizujesz odbiornik pobierający prąd. Warto sprawdzić oświetlenie schowka i bagażnika. Jakie ładowanie?
  • lampy.pl
    wariato
    Level 43  
    Odwiedź elektryka samochodowego.
    komaroo1
    Level 9  
    Światełka sprawdzone,ładowanie 14.1-14.3V,w serwisie mnie zbyli ,że jest wszystko dobrze .W warsztacie stał jeden dzień i nic.Z tymi bezpiecznikami to dobry pomysł , sprawdzę to , trochę się orientuje i trochę uczę tej elektryki.
    mody1
    Level 16  
    może sie któryś przekaźnik sklejać i nie zawsze będzie pobór.więc musisz co jakiś czas sprawdzać pobory amperomierzem
    rationis
    Level 13  
    Najprawdopodobniej masz gdzieś zwarcie. W jaki sposób sprawdzałeś radio?
    Sprawdź również obwody niezabiezpieczone bezpiecznikami, czyli rozrusznik i alternator.
    tnowak
    Level 10  
    U mnie był upływ na "zegarach" (Fabia 2). Wyświetlacz LCD z przebiegiem nie gasł i rozładowywał akumulator.
    Nie dało się tego wykryć komputerem, elektryk zdiagnozował to sprawdzając bezpieczniki. Pomiary należy robić po jakimś czasie od zamknięcia auta, w moim przypadku to było chyba 45 minut, gdy czujniki, przyciski itp. zostaną przez komputer odłączone.

O ile dobrze zrozumiałem, to "przeprogramował" zegary na świeżo i problem został rozwiązany.