Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Fibaro Fibaro
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mercedes C220, Lucas, 202.121, czujnik temperatury paliwa

car centre 14 Sty 2012 20:04 3632 2
  • #1 14 Sty 2012 20:04
    car centre
    Poziom 18  

Witam.
    Samochód jak w temacie.

Mam pytanie: czy sterownik silnika do sterowania sygnałem przekaźnika świec żarowych bierze sygnał z czujnika temperatury paliwa w pompie?

Dlaczego pytam: sterownik silnika wysyła nieprzerwany, niezależny od jakichkolwiek okoliczności, sygnał do przekaźnika świec żarowych które to palą się nie przerwanie. Sygnał nie zanika ani po nagrzaniu się silnika ani po określonym czasie.
    Czujnik temperatury płynu chłodniczego sprawdzony – działa nadzwyczaj poprawnie.
    W desperacji sprawdziłem również czujnik powietrza w kolektorze – też dobry.
    Czujnik temperatury zewnętrznej pokazuje prawidłową temperaturę.
    Diagnostyka poza przekroczeniem czasu palenia się świec (P1482 Glow output stage N14/2)
    pokazuje jednak błąd czujnika temperatury paliwa (P0180 Fuel temperature sensor Y1/1b1). Przemierzyłem go na wtyczce pompy wtryskowej i rzeczywiście ma nieprawdopodobnie gigantyczną rezystencję (144kOhm) co by się przekładało pewnie na jakąś gigantyczną minusową temperaturę typu -100stopni.
    A więc pytanie: czy przy sterowaniu świecami żarowymi temperatura płynu chłodniczego jest korygowana w sterowniku tego auta temperaturą paliwa z pompy? Pompa Lukas, Sterownik Lukas.

0 2
  • Fibaro
  • #2 14 Sty 2012 20:44
    miler80
    Poziom 34  

Zasymuluj czujnik taką rezystancją aby w parametrach widniała taemperatura 10st.C i zobaczysz czy to coś wniesie.

1
  • Fibaro
  • #3 14 Sty 2012 21:40
    car centre
    Poziom 18  

Trochę się boję symulować bo ten czujnik ma prawdopodobnie wspólną masę z inną częścią elektroniki tej pompy. Ponadto z tego co się orientuję są dwie bardzo podobne elektronicznie pompy lukas a schemat, z którego korzystam może jest do tej a może do tej drugiej. Prawdopodobnie jest do tej. Ale pewności mieć nie mogę. Boję się że nieumiejętne podłączenie symulatora rezystencji może się źle skończyć.

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo