Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

3820 cała, na części – migają diody

czaputek 19 Dec 2004 17:05 1308 9
phoenixcontact
 • #1
  czaputek
  Level 11  
  Mam drukarkę HP 3820, naprawiłem stację serwisową, wyczyściłem na błysk i dalej nie działa. Jakoś nie potrafię sobie z nią poradzić. Sprzedam na części jeśli nie uda mi się jej naprawić.
 • phoenixcontact
 • #2
  Henry(k)
  Level 30  
  To proźba o pomoc czy oferta handlowa?

  Jak pierwsze to za mało danych (co się działo przed, dokładny opis co teraz się dzieje).
  Jak drugie to nie ten dział.
 • phoenixcontact
 • #3
  czaputek
  Level 11  
  Narazie proszę o pomoc. Jakie inf. mam zamieścić. Rozebrałem ją i wyciągnołem stacje serwisową. Starannie umyłem, wyczyściłem. Był pęknięty taki ząbek który odbudowałem. Nadal nie chodzi, bije w lewą strone, wydaje zbyt głośne dzwięki jakby tryby skakały po sobie i migają na koniec tego wszystkiego wszystkie diody.
 • #4
  Kazik
  Printers specialist
  Albo źle złożyłeś stację albo Ci się wysprzęgla albo masz walnietą elektronikę.... na Twoim miejscu pokombinowałbym jeszcze z tą stacją w celu wyjaśnienia problemu. Niedawno miałem podobny przypadek i już prawie spisałem drukarkę na straty - okazało się, że przy składaniu (mimo doświadczenia) nie do końca dobrze dałem sobie radę ze sprzęgłem - po godzinie doszedłem z tym do ładu i drukarka śmiga jak nowa.
 • #5
  czaputek
  Level 11  
  Niestety nie posiadam żadnego! doświadczenia w tych sprawach (naprawa). po włączeni drukarki stacja przesówa się w górę i dół. Uznaję zatem że chodzi. Naprawiając ten zibcik w stacji co był pęknięty to niewiem czy dobrze zrobiłem ale przykleiłem go na stałe do zembatki. Tzw sprzęgło. Niemam pomysłu co dalej.
 • #6
  Artur2003
  Level 18  
  sprawdz jeszcze raz stacje a do Kazika mam prośbę aby coś więcej napisał o tym przypadku co zrobił i o co chodziło
 • #7
  czaputek
  Level 11  
  W stacji serwisowej był pęknięty taki zielony okrągły pierścień co zakłada się na żebatkę i ząbkiem co ma chaczyć z innym. Naprawiłem go i przykleiłem do zębatki.
 • #8
  Kazik
  Printers specialist
  Artur2003 wrote:
  ... a do Kazika mam prośbę aby coś więcej napisał o tym przypadku co zrobił i o co chodziło


  Jak patrzysz na rozebrany napęd stacji serwisowej to z lewej strony jest kółko zębate do którego dochodzi czarna dźwignia. Jeśli to jest źle złożone to teoretycznie stacja serwisowa działa ale drykarka ma problemy z wydrukiem i sypie błędem. Podobna sytuacja będzie w momencie kiedy ta dźwignia wypadnie z tego kółka...
 • #9
  czaputek
  Level 11  
  Tak też myślałem. Niestety nie pamiętam jak to było założone orginalnie. Proszę o inf z opisem jak to złożyć. Jest tam ząbek na dzwigni który powinien wejść w to kółeczko co je dociska sprężynka.