Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Tonisil Alton 70 skok membrany

14 Sty 2012 21:27 2289 21
  • Poziom 8  
    Mam pytanie mianowicie wymienionych kolumn w temacie , czy to normalne ze skok membran głośników niskotonowych rożni się od siebie i czym to może być spowodowane?
  • Poziom 27  
    A po czym to stwierdzasz?
  • Moderator Akustyka
    Jak go mierzysz i czy jest różnica w dźwięku ?
  • Poziom 8  
    Widać na oko w porównaniu jednego głośnika z jednej kolumny z do drugiego jest duża różnica w pierwszej kolumnie drga delikatnie a w drugiej w porównaniu z pierwszą skok jest o wiele większy.
  • Poziom 43  
    Czym je zasilasz ? Czy głośniki w obu kolumnach są oryginalne, nie grzebane ? Jak masz ustawiony korektor/equalizer ? Czy przypadkiem jeden kanał nie gra "mocniej" niż drugi ?

Spróbuj na próbę zamienić kolumny kanałami.
  • Poziom 8  
    Kolumny zasila amplituner philips fr984 niskotonowe głośniki były wymieniane w obydwu kolumnach na takie same ale raczej nie oryginalne (tata wymieniał), kanały też były zamieniane. Czy przyczyną mogą być przewodu prowadzące od zwrotnicy do głośnika tzn. ich długość dodam że w kolumnie jest spalony sopran i średnio tonowy jest do wymiany.
  • Poziom 43  
    To teraz już nie wiadomo co tam z kolumnami jest. Głośniki nieoryginalne, popalone głośniki więc trudno cokolwiek wysnuć.
    Jakie tam głośniki siedzą konkretnie ? Sprawdzałeś czy przypadkiem jeden nie jest przylutowany w przeciwfazie ?
    Długość przewodów nie ma zbytnio wpływu na takie zachowanie.
  • Poziom 8  
    Szybko skoczyłem i rozkręciłem głośniczki to alphard xe 150wat, co to znaczy w przeciwfazie (bieguny plus minus?)?
  • Poziom 43  
    O matko... Profanacja kolumn tymi alphardami. Wymień je jak najszybciej na oryginalne Tonsile GDN 26/60.
    Tak, sprawdź czy przewody nie są podłączenie odwrotnie niż ma być. Jeśli przewody zostały oryginalne to biały był zawsze minusem.
  • Poziom 8  
    Głośniki nie ja wymieniałem, postaram się wymienić. Podłączone są dobrze (Membrana przy teście z baterią wychyla się do przodu). A tak przy okazji co sądzicie o tym amplitunerze, tzn.można podłączyć coś jeszcze?
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 8  
    W głośniku odpadła blaszka z gwintem i dostała się pod materiał wygłuszajacy po wyjęciu jej jest wszystko ok.
    Dziękuje za pomoc.
  • Użytkownik obserwowany
    bigluu211 napisał:
    W głośniku odpadła blaszka z gwintem i dostała się pod materiał wygłuszajacy po wyjęciu jej jest wszystko ok.

Możesz wyjaśnić? Dla potomnych, gdyż z Twojego postu, nawet ja nie rozumie o co chodzi.
  • Poziom 8  
    Chodzi mi o nakrętkę dzięki której możemy przykręcić głośnik do drewnianej obudowy
    mniejsza z tym po prostu ta nakrętka była pod gąbką na zwrotnicy i najwidoczniej to zaburzało prace membrany.
    Mam jeszcze pytanie bo znalazłem stare kolumny Unitra Tonsil zg3 i na kolumnie jest napisane że mają 4 ohm i przy wyjmowaniu głośników zauważyłem że ich impedancja wynosi 8 Ohm czy jest to możliwe czy najprawdopodobniej głośniki były wymieniane.
  • Moderator Akustyka
    bigluu211 napisał:
    po prostu ta nakrętka była pod gąbką na zwrotnicy i najwidoczniej to zaburzało prace membrany.
    Musiałaby coś zewrzeć. Problem jest taki, że ta nakrętka jest na tyle mała że trudno by jej było, coś zewrzeć. Ja bardziej bym obstawiał, że miałeś nieszczelności i powietrze uciekało.
    bigluu211 napisał:
    kolumny Unitra Tonsil zg3
    Mówisz głośniki, z tego co pamiętam, to Zg3 to zestaw z głośnikiem szerokopasmowym. Jesteś pewien oznaczenia ? Zdarzało się, że Tonsil naklejał inne naklejki i dopisywał ołówkiem prawidłowe oznaczenia, które po latach się ścierało. Pokaż zdjęcia. Podaj symbol głośnika jeszcze.
  • Poziom 8  
    Oto zdjęcia

kolumny stare ale na naklejce musiał się ten ołówek zetrzeć.
  • Moderator Akustyka
    Tak jak myślałem. Naklejka od innego zestawu. Jeśli siedzi tam GDN 20/30, to jest to ZgC 25-8-57, z wymienionym GDWK na GDWK 9/80/x.
    Całkiem niezłe kolumny, na pewno zagrają lepiej, niż Altony na alphardach.
  • Poziom 8  
    Głośniki się zgadzają tylko mam dylemat wymieniać samo zawieszenie czy od razu z membraną?
  • Moderator Akustyka
    bigluu211 napisał:

Głośniki się zgadzają tylko mam dylemat wymieniać samo zawieszenie czy od razu z membraną?
    Zawieszenie, po co wymieniać membranę skoro jest dobra ? Im mniej wymienisz, tym bliższy oryginałowi, będzie głośnik.
  • Poziom 8  
    Dziękuje koledzy za wszystko.
    Temat do zamknięcia.