Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Netia No Limits - pierwszy dzień

14 Jan 2012 21:45 1598 8
  • Level 9  
    Witam od 2 dni w sumie jestem klientem Netii(przeszedłem z tp) i w związku z tym mam małe pytanie czy przez pierwszy miesiąc, będę miał ograniczoną prędkość( jak narazie wygląda to na 6mbps, transfer w okolicach 770 kb/s). Sprawdzałem na stronie tp to tak jakby jest zamówienie na 6 mbps, może w następnym miesiącu zwiększą przepustowość łącza i zwiększą synchronizacje na np 10 mbps i z każdym miesiącem będą zwiększać jeśli nie będzie zrywać połączenia ? Nie wiem jak sprawdzić konfig bo teraz mam stary modem Fritz!Box i troche lipa bo nie wiem jak sprawdzić(wszystko po niemiecku). Netia Spot miał już przyjść kilka dni przed końcem umowy z tp i jak miała zacząć się umowa w Netii, ale już mają u mnie małego minusika ;p. Nie widziałem zbyt pochlebnych opinii o tym Netia Spocie, więc zamówiłem sobie u wujka bo pracuje przy sieciach innego Fritz'a już z wifi. Mam nadzieję, że mi pomożecie bo już raz mi pomogliście i zwracam się najpierw do was o pomoc a najwyżej później zadzwonię do Netii zapytać ale wolę się upewnić niż później się denerwować ;p z góry dzięki za pomoc i pozdrawiam ! :)
  • Level 17  
    Gdy składałeś zamówienie na dostęp do Internetu, jaką prędkość ci zaoferowali (spytałeś się w ogóle jaką otrzymasz maksymalną?). To "No limits" to jak dla mnie dość podejrzana oferta, mi chcieli zaoferować "do 20mbps", więc podziękowałem i zostałem przy osiedlowej 100/100 :)

Bardzo możliwe, że po prostu nie są w stanie zaoferować więcej niż 6mbps na ich aktualnych łączach do Ciebie.

Test prędkości
  • Level 9  
    robiłem już tam test prędkości i wychodzi na to że mam 6mbps jak narazie, będę musiał zadzwonić i zapytać dlaczego jest taka prędkość.. W netii powiedzieli mi, że mam szanse na 20mbps, robiłem też test ile wyciągnie moje łącze i była możliwość 20 mbps,,

Dodano po 1 [minuty]:

edit

Dodaję jeszcze link poniżej test ze speedtestu:

Netia No Limits - pierwszy dzień

Dodano po 9 [minuty]:

Dzwoniłem przed chwilą i dostałem odpowiedź taką jak się domyślałem i oczekiwałem :) a więc miły Pan z Netii powiedział mi, że w tej chwili jest testowana przepustowość łącza więc jest włączona w tej chwili prędkość 6mbps i maksymalną prędkość osiągnę do około 30 dni :)
    Poczekam jeszcze na odpowiedzi innych którzy korzystają z tej usługi
  • Level 29  
    Załącz zrzut parametrów routera, najważniejsze to SNR i tłumienie.
  • Level 9  
    mam tylko takie parametry z Fritz!Box-a

Empfangsrichtung Senderichtung
    Leitungskapazität kBit/s 11908 1020
    ATM-Datenrate kBit/s 7450 637
    Nutz-Datenrate kBit/s 6748 577
    Latenzpfad interleaved interleaved
    Latenz ms 8 3
    Frame Coding Rate kBit/s 32 42
    FEC Coding Rate kBit/s 514 341
    Trellis Coding Rate kBit/s 796 68
    Aushandlung adaptive adaptive

Signal/Rauschtoleranz dB 19 8
    Leitungsdämpfung dB 17 7
    Status 3ce20 34

Loss of
    Signal Loss of
    Frame Forward Error Correction Cyclic Redun-
    dancy Check No Cell Delineation Header Error Control
    CPE 0 0 22 4 2 4
    COE 4 0 11 0 0 0

i takie:

Empfangsrichtung Senderichtung
    Datenbytes / Frame (B) 232 15
    MSG-Bytes / Overheadseq. (MSGc) 58 88
    Frames / Overheadbyte (T) 1 1
    Frames / Codewort (M) 1 2
    Checkbytes / Codewort (R) 16 16
    Interleave-Tiefe (D) 32 8
    Bits / Symbol (L) 1999 255

Max. ATM-Datenrate kBit/s 7456 640
    Min. ATM-Datenrate kBit/s 2528 352
    Min. Message Rate kBit/s 16 16
    Max. Latenz ms 8 4
    Max. Fehlerrate 2 2
    Min. Schutz vor Impulsstörungen 0.5 0.0
    akt. Schutz vor Impulsstörungen 1.0 2.0
    IFFT Info 1 2
    Max. Codewörter/Symbol 3

Bitswap an an
    Seamless Rate Adaption aus aus
    L2 Power Mode nicht verfügbar

Nominale PSD dBm/Hz -40.0 -38.0
    Max. Nominale PSD dBm/Hz -40.0 -38.0
    Max. Nominale ATP dBm 20.4 12.5

Powercutback dB 12 2
  • Level 29  
    Dobrze, że w chińskich routerach menu jest nie tylko w j.chińskim, bo byłoby bardzo trudno.
  • Level 9  
    no ciężko cokolwiek z tego zrozumieć, ale tylko coś takiego udało mi się znaleźć ;d poczekam na netia-spota i wtedy wrzucę konfig ;) powinien być już w poniedziałek
  • Level 9  
    Przedstawiam parametry z Netia Spota na dzień dzisiejszy:

Czas trwania połączenia: 0 godziny, 18 minuty
    Maksymalna szybkość linii: 17.51 Mbps Downstream / 1.02 Mbps Upstream
    Margines zakłóceń: 20.10 dB Downstream / 12.00 dB Upstream
    Tłumienie linii: 18.10 dB Downstream / 10.00 dB Upstream
    Modulacja linii: G.992.5 Annex A

Jaka pójdzie synchronizacja przy takich parametrach ? Piszę niby 17, ale jak to będzie to nie wiem, wolę was zapytać czy będzie rwało połączenie
  • Level 29  
    To czy będzie rwało to przekonasz się w czasie dłuższym niż 18 minut. Poobserwuj kilka dni może wszystko będzie w porządku, załączone parametry wyglądają w porządku.