Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak skonfogurowac bios w plycie MSI K7N2 Delta2?

lukasz726 19 Gru 2004 17:11 1377 5
  • #1 19 Gru 2004 17:11
    lukasz726
    Poziom 26  

mam płytkę MSI K7N2 Delta2,no i w biosie jest taka opcja jak Cell Menu.służy ona do podkręcania,ustawiania wszystkich wartości procka,kości itd.płyta po upgrade Biosu na na najnowszą.niestety nadal nie widzimi kości jako 400mhz.ustawiony bios na auto i widzi mi jako 200Mhz.manualnie również da się ustawić na max 334Mhz,lecz wtedy nie rusza płyta,mało tego nie da się skasować biosu zworką.jedno co pomaga to wyjęcie kości i pozostawienie jej na około 10 min bez zasialnia na biórku.to nie jest wina błędnie wgranego biosu na 100%.coś z tymi płytami jest wydaje mi się.choć może konuś się udało ją skonfigurować,i taką też osobę proszę o pomoc.dzięki.

0 5
  • #2 19 Gru 2004 20:07
    Baximus
    Poziom 16  

Tryb 200MHz to tzw DDR 400. Więc płyta pracuje poprawnie - tak ma być. Tryb DDR (Double Data Rate) polega na tym, że dane transmitowane są na obu zboczach sygnału zegarowego, co powoduje podawanie przez producentów np. pamięci częstotliwości pracy 400MHz, podczas gdy pamięć w rzeczywistości pracuje w trybie 200 MHz przesyłając dane na obu zboczach. Pamięci RAM do komputera pracującej z zegarem 400MHz nie widziałem nigdy (chyba że były to układy Rambus, ale to inna bajka).

0
  • #3 20 Gru 2004 13:00
    lukasz726
    Poziom 26  

dziękuję to rozwiązuje ten problem.jeszcze jest jeden.a mianowicie nie da się restartować biosu zworą.czyli nie działa ona.żeby uruchomić kompa po zwieszce biosu muszę kość wyjąć z płyty,i po 10 min włożyć ją ponownie.nie działa również wyjmowanie baterii,czy takie tam.tylko całkowite fizyczne odcięcie kości od reszty.

0
  • #4 20 Gru 2004 13:21
    urko
    Poziom 17  

Nie bardzo rozumiem. Zworka chyba służy do resetowania pamięci CMOS a nie BIOSu. W jaki sposób pomaga wyjęcie tej kości ni mam pojęcia, ale jeśli działa...
    Moim zadaniem, należy tego unikać. Prędzej lub później, jesli się nawet nie uszkodzi pamięci flash, uszkodzą się styki w podstawce PLCC. Chyba że to DIP, ale wtedy łatwo można się pomylić i włożyć kość odwrotnie...
    Co do czyszczenia ustawień i sumy kontrolnej w CMOS, to czasami zworka musi pozostać w pozycji "clear" trochę dłużej, nawet 15sekund. Inna sprawa, że w niektórych płytach wcale nie zadziała, jeśli się całkowicie nie wyłączy zasilania. Wyłącznik zasilacza lub kabel z kontaktu. Jesli zasilacz podaje 5Vsb możliwe jest podtrzymywanie pamięci z tego zasilania. Ale to nie jest popularny przypadek.

0
  • #5 20 Gru 2004 13:54
    lukasz726
    Poziom 26  

może masz rację nie jestem fahowcem od tego,dlatego też pytam.ani wyłączenie z sieci kompa ani zmiana położenia zworki nic nie daje.jedynie wyjęcie fizyczne kości.

0
  • #6 20 Gru 2004 16:14
    urko
    Poziom 17  

Nie wiem. To co piszesz, to dla mnie jakieś cuda. Według mojej wiedzy, to wyjmowanie kości BIOSu nie powinno niczego zmieniać. Jesli oczywiście robisz to przy wyłączonym kompie. Przyjmuję, że nie robisz sobie żartów, więc poddaję się. Nie wiem i nie rozumiem co się dzieje. Jest jeszcze taka metoda na płyty bez zworki. Polegała ona na tym, że po wyjęciu bateryjki, trzeba było zewrzeć kontakty bateryjki ( na płycie oczywiście ) Chodziło o rozładowanie kondensatorów filtrujących. Jeśli zworka nie kontaktuje, to może to zadziała.

0