Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Przepalone gniazdo ładowania Y530

14 Sty 2012 23:37 1456 3
 • Poziom 2  
  Witam,

  Mam problem z gniazdem ładowania w laptopie Lenovo Y530. W pewnym momencie użytkowania coś się przepaliło i ładowarke nie łączyła już tak jak powinna - trzeba było poprawiać ładowarkę do pewnej pozycji w której działała. Ja w swojej głupocie tak robiłem nie myśląc o konsekwencjach. Parę dni temu niestety coś się doszczętnie przepaliło i nawet próby ustawiania wtyczki ładowarki nie pomagały. Postanowiłem rozebrać laptopa i dobrać się do tego gniazda. Jak się niestety okazało, zastałem nic więcej jak tylko trochę węgla oraz upalone kable od gniazda ładowarki. Moje pytanie brzmi następująco: czy istnieje jakakolwiek szansa na naprawienie tego we własnym zakresie, jeżeli tak, to prosiłbym o jakieś wskazówki/instrukcje dotyczące instalacji nowego gniazda, jakiego rodzaju gniazda powininem szukać oraz pod jakim hasłem powinienem szukać części na allegro, gdyż po wpisaniu haseł: gniazdo ładowarki/port ładowarki/port ładowania nie otrzymałem kompletnie żadnych wyników.

  Z góry dzięki za pomoc
  Pozdrawiam
 • Poziom 31  
  Wpisz gniazdo zasilające lenowo Y530, z wymianą nie powinno być problemu, ewentualnie klej epoksydowy, jeśli są ubytki na płycie
 • Poziom 2  
  Już żeby nie zakładać nowego tematu mam jeszcze jedno pytanie: Czym można skleić pękniętą obudowę laptopa? Chodzi o w sumie dość popularny problem z zawiasami w tym laptopie mianowicie złamały się a przy tym ułamały część obudowy. Problem w tym, że to musi się naprawdę dobrze trzymać, żeby zawiasy po wymianie po raz drugi nie spowodowały pęknięcia. Jakieś pomysły?
 • Poziom 31  
  Żywica epoksydowa UHU-PLUS, można wtopić dodatkowo drucik stalowy do wzmocnienia.
  Nie wiem ile tam jest miejsca, samo sklejenie powierzchni bedzie za słabe, trzeb zwiększyć grubość w miejscu sklejenia, po stwardnieniu jednej wartstwy można nałożyć kolejną, wykorzystując do max całą wolną przestrzeń w miejscu pęknięcia. Jeśli nie ma miejsca wewnątrz, można dolepić kawałek plastikowej lub chromowanej płytki.
  Czasem udaje się tak zrobić,jakby to było oryginalnie, ale to wymaga czasu i pomysłowości.