Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Behringer mic100 i nagrywanie gitary - nie działa

szyszkin 14 Sty 2012 23:56 946 1
  • #1 14 Sty 2012 23:56
    szyszkin
    Poziom 2  

Witam!

Mam problem... Kupiłem Behringera mic100, żeby przy jego pomocy poprawić sygnał gitary. Do grania w domowych warunkach używam SB Audigy - wiosło wpinam w linię (działa). Podłączyłem gitarę kablem jack-jack do behringera - wejście in. Drugim kablem jack - jack(z przejściówką) podłączyłem behringera (wyjście out) z kartą SB wejście (line in). Niestety nic nie działa, nie ma sygnału w głośnikach. Sprawdziłem wszystkie możliwe ustawienia gałek i przycisków oraz oprogramowania. Po przekręceniu w behringerze gałek do oporu i głośników na max, dopiero daje się słyszeć cichutki sygnał w głośnikach (coś jak przesterowana gitara). Niby wszystkie diody i lampa w behringerze się świecą. Po uderzeniu w struny, wyświetlacz led nie wykazuje oznak życia. Wiosło jest sprawne karta też.

Czy trzeba użyć jeszcze jakiegoś inetrface'u usb żeby zadziałało?
    Czy potrzebne są jakieś specjalne ustawienia w SB Audigy?
    Czy może mam za slaby sygnał z gitary (przystawki dimarzio i sh2)?

Obejrzałem kilka filmików na yt i ludzie podpinali w ten sam sposób tzn. wiosło - mic100 - line in karty.

Macie jakąś radę, żeby to zaczęło działać?
    Dodano:15.01.2012
    Po dalszych testach... myślałem, że to wina karty, więc podłączyłem zestaw tak jak ostatnio tylko do wzmacniacza kumpla (podrzucił temat, że z karty może iść za małe napięcie)... bez zmian. Spróbowaliśmy sprawdzić, czy to wina słabego sygnału z gitary, więc na wejście puściliśmy sygnał z lapka (jakaś muzykę) nic bez zmian. Trafiłem trefną sztukę? Czy może to cudo działa tylko z mikrofonem lub tylko z kablami xlr?

0 1
  • #2 19 Sty 2012 20:31
    szyszkin
    Poziom 2  

pociągnę temat dalej :)

Byłem w sklepie z moim cackiem, podłączamy ... działa, kablami wszelkiego typu... działa. Czemu nie działa u mnie? Może karta nie taka jak trzeba?

Sprawdziłem jeszcze raz. Posiedziałem chwilę nad tym i dwa razy udało mi sie podłączyć urządzenie. Ale nie działa po każdym wpięciu tylko jak mu się chce.

Może to wina zasilacza? Albo prąd nie taki w gniazdku mam? Może brak uziemienia? no nie wiem...

Jakieś rady?

0