Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pasek rozrządu SKF Trwałość

15 Sty 2012 06:13 26591 12
  • Poziom 13  
    Witam, poszukuje opinii na temat pasków rozrządu SKF? W mojej Vectrze X18XE1 zamontowałem kompletny rozrząd SKF, nic złego się nie dzieje lecz mam obawy co do trwałości paska.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 34  
    Trwałość wszystkich pasków około 60 ooo-80 000 km lub 5 lat od daty produkcji .
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 21  
    Życie silnika a często też samochodu zależy od kawałka gumy, więc lepiej wymieniać częściej niż norma fabryczna. Chyba nie chcesz pobić rekordu przebiegu na pasku?
    W autach gdzie pasek ma norme 12000 jest mowa o nowym pasku w nowym aucie; potem już 60000.
  • Poziom 13  
    No ja wymieniam co 60tys, ale pierwszy raz w życiu mam pasek z tej firmy więc wolałem zapytać czy ktoś miał już styczność z nimi. W internecie nic nie pisze jeśli chodzi o paski rozrządu SKF.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 21  
    Też mi sie tak wydaje że to nie jest wiodąca firma od pasków, pewnie paski robią tylko na potrzeby kompletów rozrządu.Możesz zawsze zmienić pasek na firmowy żeby spać spokojnie.
    @borsche skoro robią od 2 lat to skad wiesz ze po 3 nie robi sie z nich guma do żucia?bo piszesz ze co 60 za czesto?mówimy o skf!
  • Poziom 35  
    ravelation napisał:
    Życie ...... . . .....zależy od kawałka gumy, więc lepiej wymieniać częściej niż norma fabryczna

Tak należy wymieniać częściej.
  • Poziom 37  
    borsche napisał:
    Bo produkują od 2 lat

Bo pakują w zestawy, nie produkują, a jedynie firmują swoją nazwą firmową. Normalna praktyka jednak nie oznacza to jakiegoś „barachła”. Tak samo robi INA i nie tylko.
  • Moderator Samochody
    Góra 60kkm dla tego silnika (nie mylcie z nowszymi), dlatego że pasek jest tak powywijany we wszystkie strony długo nie wytrzyma.
  • Poziom 27  
    SKF, INA i FAG to jedna firma, jakość według mnie bardzo dobra. Myślę, że nie pozwolili by sobie na pakowanie bubli do zestawów. Jak dobrze pamiętam, to poprzednio pakowali Gatesa, teraz pewnie tylko nadruk zmieniony, a fabryka ta sama.
  • Poziom 9  
    Z paskiem rozrządu skf-a sie niespotkałem, ale paski pk są raczej trwałe i z miękkiej gumy
  • Poziom 13  
    Dzięki za wszystkie informacje odnośnie paska SKF Pozdrawiam.