Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Telewizor LCD LG 26LC51-ZA, biały ekran

15 Jan 2012 10:32 15219 9
  • #1
    Anonymous
    Anonymous  
  • #2
    lisek
    Service technician RTV
    Poczytaj posty na temat matrycy V260B1-L02 i jej T-con.(na kontrolerze CM1671A )
    Podawałem jakie napięcia są na płytce T-con, w jej pkt.charakterystycznych i opisanych na druku.
    Np.
    Quote:
    Vin 5V
    DCK 0V
    VGL -5,5V
    Vref 12,4V
    VDA 13,2V
  • #3
    satgal
    Level 40  
    Ostatnio naprawiałem tcon od tej matrycy. Obraz na chwilę się czasami pojawiał i od razu zamrażał oraz zaczynała świecić na biało. Gineły nap z przetwornic na tconie. Po wypęciu flexy napięcia wszystkie poprawne. Okazało się że najmniejsze obciążenie tcona wyłączało przetwornicę robiącą 13V z 5V. Przyczyną był dławik z napisem 100 w niej , miał przegrzane uzwojenie przez co miał zwarcie międzyzwojowe. Do tego doszedłem gdy wymontowany tcon zasiliłem z 5V i po kilku minutach był on gorący, mimo że nie był obciążony. Już po wymianie tego dławika mogłem obciążyć na próbę tą przetwornicę kilku watową żarówką na 12V. Dodam że w tej konstrukcji tcona ta przetwornica ma dość ciężką pracę bo zasila przetwornicę dające nap. VGH i VGL.
  • #4
    mbectb
    Level 20  
    Matryca V260B1-L03 uszkodzony tab z Source Driverem traci polaczenie z gate driverami po boku matrycy i obraz zastyga poczym pojawiaja sie pionowe linie - Flex pierwszy od lewej patrzac na wprost na martryce jak go podotykasz zobaczysz ze ma przerwe. Mozna probowac drut-moda miedzy Source i gate driverami ale ta matryca to ogolnie ciezki przypadek i drutmod pomaga w 50/50%.

    Pozdrawiam.
  • #6
    satgal
    Level 40  
    To jest ciekawe rozwiązanie. Potwierdzam że ten punkt na bocznej flexsie to powinien mieć połączenie z punktem STV na górnej listwie który jest pośrodku za zaciskiem taśmy. To ważne bo punktów z opisem zaczynającymi się STV jest kilka. Może ktoś doszedł do rozpoznania jeszcze innych połączeń które mogą jeszcze powodować w tej matrycy podobne wady. Przy okazji warto sprawdzić taśmę zaciskaną łączącą tcon z listwą bo miałem przypadki że była nie odporna na temperaturę i ścieżki się utopiły oraz przemieściły w plastyku.
  • #7
    zbyszekskibinski
    Level 33  
    Do tej pory, to z tego co sie spotkałem w matrycach Chi Mei, najczęściej połączenie traci VGH (20-33V), która idzie z T-con po szkle do driverów wierszy. Najprościej naprawić, gdy matryce posiadają listwę pionową, do której przymocowane są drivery, bo wszystko na niej opisane, gorzej gdy tylko wystające tasmy z boku z uwagi na brak opisu i precyzyjnosć lutowania.
  • #9
    lamer.
    Level 33  
    satgal wrote:
    Może ktoś wie który punkt odpowiada za to napięcie na bocznej flexsie

    Satgal, a temat jest czyj? Jeśli masz problem z matrycą, to załóż własny temat.
    Volvox0 nawet nie potwierdził typu matrycy, więc może poczekacie z tą dyskusją aż autor się odezwie.
  • #10
    Anonymous
    Anonymous