Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

spawarka inwerterowa dedra 200 naprawa

15 Sty 2012 12:20 7584 3
  • Poziom 10  
    kto naprawiłby lub polecił serwis w okolicach mostków są słyszalne głośne trzaski
  • Poziom 27  
    filipcio napisał:
    kto naprawiłby lub polecił serwis w okolicach mostków są słyszalne głośne trzaski

Prawdopodobnie dostają przebicia jakieś kondensatory lub na innych elementach ( a nawet płycie ) np. od wilgoci. :idea:
    Poszukaj dobrego elektronika i powinien sobie poradzić bez większych kłopotów. :!:

Kol. elektronik co jakiś czas ma jakiś tego typu > wynalazek < .

Niedawno miał do naprawy << ZOSIĘ >> ( prawdopodobnie to samo tylko w innym opakowaniu ) Było wypalone na płycie złącze bocznik pomiaru prądu.

Poradził sobie bez problemu. :D

Podejrzewam że o jako takich fachowców od tego to będzie trudno, chyba że jakieś wyspecjalizowane serwisy ale to tam są koszty > OOOO<. :cry:
  • Poziom 10  
    ...myślę podobnie jak Ty,poprzeglądam jeszcze elementy na płytce wtedy odpiszę,miałem kiedyś potężne huki,ale był to zimny lut na baterii kondensatorów usterkę usunąłem sam :).
  • Admin DIY, Automatyka
    Trzaski w spawarkach często spowodowane są luźnymi połączeniami obwodów wysokiego napięcia. Czasem trzaski wydobywają się z transformatorów prądowych - trzeba szukać.

Temat stary, zamykam.