Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Fibaro Fibaro
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lutownica SOLOMON

Beholder 26 Lut 2003 13:00 4511 6
  • #1 26 Lut 2003 13:00
    Beholder
    Poziom 11  

Szukam informacji na temat kolby do stacji lutowniczej serii SL-XX. Dokładnie chodzi o rodzaj czujnika temperatury, opis podłączenia pinów we wtyku itp. Za wszelkie info z góry dzieki.

• Fibaro
  • #2 28 Lut 2003 08:26
    kolo
    Poziom 20  

piny na Din 1,2 grzałka ok 10ohm.uz.24V.pin 3 to uziemienie. 4,5 to czujnik.temp.

• Fibaro
  • #3 28 Lut 2003 17:13
    Beholder
    Poziom 11  

Wielkie dzięki za info, napisz jeszcze po której stronie jeżeli patrzysz na wtyk jest u ciebie 1 i czy liczysz kolejno bo numeracja DIN nie jest pokolei. Jeszcze jedna sprawa czy wiesz jakiego typu jest czujnik temperatury tzn. czy jest to termopara czy platynowy czujnik rezystancyjny jak w lutownicach Weller. Zamierzam zbudować stacje z regulacją temp. a nie chcę kupować kolby żeby leżała.

• #4 28 Lut 2003 18:10
    cycu80
    Poziom 10  

Oznaczenia są takie jak wyżej na wtyczce DIN jednak jeżeli chodzi o uziemienie to nie byłbym tego taki pewny że 3 to uziemienie. Mam taka kolbę i uziemienie jest na wyprowadzeniach termopary ( troche dziwne ).
    W sumie i tak jedno z wyprowadzeń jest zawsze uziemione a drugie poprowadzone do wzmacniacza operacyjnego w stacji lutowniczej.

• Fibaro
  • #5 17 Cze 2004 08:32
    Usunięty
  • #6 20 Cze 2004 12:08
    bober85
    Poziom 12  

Parę dni temu sam zbudowałem sobie stację lutowniczą na grzałce SOLOMONA. Jak narazie widze że spisuje się OK i co najważniesze wszystko wyniosło mnie ok. 150 zł. a więc trochę taniej niż miałbym kupić gotową. Dla chętnych dodaje schemat, który być może już gdzieś widzieliście.
    Od razu mam pytanko dotyczące funkcji STANDBY w którą chciałbym wyposażyć moją stacje. Mianowicie czy po włączeniu tej funkcji grzałka ma nie być podgrzewana wogule czy ma utrzymywać jakąś temperaturę. np. 100 stopni.Czy ktoś może mi na to odpowiedzieć???

Załączniki:
  • #7 21 Cze 2004 08:29
    Usunięty
 Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME