Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Opel astra f brak ładowania akumulatora, po wymianie alternatora

15 Sty 2012 13:34 9783 11
  • Poziom 9  
    Witam!!!

Mój alternator w ogóle nie ładował na zaciskach miernik pokazywał 12,6V przed i po wymianie regulatora napięcia i na klemach tak samo, wczoraj wymieniłem alternator(zakupiłem na szrocie) na zaciskach jest około 15V a na klemach brak ładowania, żarzy się kontrolka ładowania po odpaleniu przy moim oryginalnym nie paliła się przy braku ładowania?? Proszę o jakieś porady co to może być? Pozdrawiam i z góry dziękuje!
  • Poziom 26  
    Jaki to auto ma silnik?Jeśli diesel, to Opel czy Isuzu.
  • Poziom 35  
    Przesledz przebieg przewodu prądowego, albo go silniej pociąg jak urwany to będziesz wiedział gdzie, ewentualnie na kostkach rozpięty w Dieslu.
  • Poziom 9  
    do janren jest to opel astra f 1.4 jednopunkt chyba c14zn benzyna z gazem
  • Poziom 16  
    Witam. A czy na wyłączonym silniku jest napięcie na altku. Czy altek ma połączenie z akumulatorem. Sprawdż to, bo chyba nie.Pozdrawiam.
  • Poziom 9  
    Sprawdziłem połączenie tak jak sugerował Wodnik-W8 i było. Odpaliłem kontrolka normalnie zgasła poleciałem więc sprawdzić czy będzie ładowanie - było!! W sumie nie mam pojęcia czemu wcześniej tak się zachowywał! Jeśli ktoś mógł by mi to wyjaśnić to bardzo będe zobowiązany.
  • Poziom 26  
    Sprawdź czy jest właściwie naciągnięty pasek klinowy.Sprawdź ładowanie przy włączonych odbiornikach(światła, dmuchawa).
  • Moderator Samochody
    Który to rocznik? Jak poniżej 93 to alternator mocowany na gumowych poduszkach, trzeba dodatkowym przewodem masę na niego dać, często zaśniedziałe i nie kontaktuje.
  • Poziom 9  
    Jest to dokładnie 1993r. a masa z alternatora a dokładniej z górnej śruby do bloku silnika jest z dość grubej plecionki, myślicie że może to być przyczyną
  • Poziom 16  
    Jeśli to się samo naprawiło to i samo niedługo pojawi. Gdzieś jest słabe niepewne połączenie i dobrze było by je znaleź. Może to być przewód masy lub prądowy. Najczęściej jest to prądowy. Oczyścić połączenie akumulatorowe przy alternatorze, i cały przewód do akumulatora. Życzę powodzenia.
  • Poziom 13  
    witaj kabel prądowy z alternatora idzie do rozrusznika i dalej do akumulatora sprawdż połączenie na rozruszniku klucz 13mm
  • Poziom 9  
    Dzięki za Wasz wysiłek ale poddałem się i zaprowadziłem go do mechanika z tego co mi powiedział to było coś z alternatorem. Jeszcze raz dzięki za pomoc i zamykam temat.