Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Switche POE
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

UPC + TP-Link TL-WR340G -po ustawieniu statycznego adresu IP rozłącza połączenie

15 Sty 2012 13:36 2992 10
  • Poziom 8  
    Witam,
    Wczoraj skonfigurowałem przekierowanie portu dla Utorrenta i z dynamicznego zmieniłem IP na statyczne. Wszystko hulało jak trzeba, prędkości pobierania przekraczały 5MB/s tyle że dziś już ze 3 razy utraciłem z niewiadomych przyczyn połączenie z siecią, po restarcie routera wszystko wracało do normy.
    Co może być powodem?

pozdrawiam
  • Switche POE
  • Poziom 43  
    Powodem jest to, że router ma pobierać adres od dostawcy dynamicznie przez DHCP.

Zmiana na statyczny IP nie spowoduje wzrostu prędkości działania łącza, a jedynie kłopoty.

Od strony WAN ustaw w Tp-Linku na Dynamic IP i przekieruj porty: Forwarding => Virtual Servers.
  • Switche POE
  • Poziom 8  
    Hmm... przy konfigyracji Utorrenta kierowałem się wskazówkami zawartymi na stronce portforward.com i dzięki wprowadzonym zmianom faktycznie utorrent przy sprawdzaniu portu wreszcie zaczął pokazywać że konfiguracja jest prawidłowa (wcześniej zawsze przy testach portu pokazywał żóły status i informował o zablokowaniu portu plus info że "dalej masz możliwość pobierania") po zmianie konfiguracji i przekierowaniu portu dla utorrenta status zmienił się na zielony i prędkości faktycznie wzrosły.
    Jednak przy przekierowywaniu portu musiałem zmienić ip komputera na statyczne bo w innym przypadku za dhcp za każdym razem mogło przypisać inny ip i przekierowywanie nie zadziałałoby... (mam 3 urządzenia w sieci)
  • Poziom 43  
    gyratrix napisał:
    Jednak przy przekierowywaniu portu musiałem zmienić ip komputera na statyczne bo w innym przypadku za dhcp za każdym razem mogło przypisać inny ip i przekierowywanie nie zadziałałoby... (mam 3 urządzenia w sieci)
    Adres IP może się zmieniać i jest to zupełnie naturalne, jeśli ustawisz go statycznie, to w chwili jak dostawca go zmieni (odnowienie adresu następuje co 48 godz.) utracisz połączenie z siecią.
  • Poziom 8  
    jak w takim wypadku przekierować port dla utorrenta? skonfigurować router na dany port dla kilku najbardziej prawdopodobnych adresów dynamicznnie przypisywanych (192.168.1.1;2;3;4)?
  • Poziom 43  
    Czy torrenty pobierasz na kilku komputerach podłączonych do routera, czy tylko na jednym?
  • Poziom 8  
    Tylko na jednym kompie..
  • Poziom 43  
    Masz dwie możliwości.

Przekierować porty tak jak napisałem wyżej albo ustawić DMZ na adres komputera, z którego korzystasz z torrentów: Forwarding => Virtual Servers =>DMZ

Sprawdź też, czy Zapora (firewall) nie blokuje klienta torrent.
  • Poziom 8  
    ok spróbuje i dam znać, dzięki!

Dodano po 3 [godziny] 50 [minuty]:

A więc...
    WAN jest ustawiony na Dynamic IP z ustawionym zewnętrznym adresem IP przydzielonym przez UPC.
    Nie wiem jaki IP wpisać w DMZ
  • Poziom 43  
    gyratrix napisał:
    Nie wiem jaki IP wpisać w DMZ
    Pisałem już - taki jaki masz ustawiony na komp. na którym pobierasz torrenty. Jeśli nie wiesz jakie to ip to wykonaj polecenie:
    Menu Start => Uruchom => cmd.exe
    i w to czarne okienko wpisz
    ipconfig /all

Patrz na pozycję Adres IP.
  • Poziom 8  
    Ahhhh :) taki wpisywałem tylko nie zauważyłem że klawiatura się przestawiła i zamiast kropek mam przecinki i wywalało że IP jest błędny :D
    Zresetowałem router, sprawdziłem utorrent i dalej status portu jest ok, potestuje czy wywala.

dzięki