Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Blaupunkt Bologna C50 - volume impulsator szaleje

cudny90 15 Sty 2012 16:03 2380 3
  • #1 15 Sty 2012 16:03
    cudny90
    Poziom 14  

Witam serdecznie, jestem posiadaczem radia Blaupunkt Bologna C50.
    Dostałem go tydzień temu od znajomego - radio NOWE, tzn przeleżało z 8 lat u znajomego orginalnie zapakowane w pudełku, full nowy komplet nie ruszany, wszystkie folie itp.

Zamontowałem i wszystko działa prócz jednej rzeczy, mianowicie jest problem z pogłaśnianiem.

Po włączeniu radio działa na głośności 15 ( ustawione w menu ) i gdy chce przyciszyć - elegancko się przycisza 14 13 12 itp. po przekręcaniu gałką impulsatora w lewo, co jeden stopień (przeskok gałki) da się normalnie przyciszać.
    Natomiast gdy próbuję podgłośnić kręcąc gałką w prawo (powoli co jeden przeskok gałki) to skala volume troszkę głupieje, z 15 robi się 16, 19, 14, 9, 12, 8, 3, 0, 2, 5, 0 itp. Aż w końcu schodzi ( zawsze ) do 0 i już nie da się podgłośnić bo skacze 0 1 3 2 0 itp. losowo. więc muszę wyłączyć radio i włączyć i znowu jest 15.

Jako, że nie jestem bardzo lewy z takich spraw, stwierdziłem, że problemem jest impulsator i dwie możliwości - albo zabrudzony, albo zimne luty. Rozebrałem panel, obejrzałem dokładnie - wszystko w środku czyściutkie jak z fabryki, nigdy nie otwierany panel. W dodatku impulsator jest ciężko rozbieralny - wolałem go nie rozbierać bo jeszcze bym nie złożył ;) Więc wziąłem lutownice i poprawiłem 3 luty od impulsatora. Tylko 3 od niego idą + 2 które trzymają metalową jakby obudowę impulsatora. Poprawiłem te luty, zmontowałem radio, włączam i działa! Podziałało jeden dzień i dzisiaj znowu nie działa :/ Tzn. jest taki sam objaw jak wcześniej.

Wrzucam jeszcze poglądowe zdjęcie radia: ( znalezione w sieci ) niestety nie mam zdjęcia wnętrza panela...

Blaupunkt Bologna C50 - volume impulsator szaleje

Proszę o wszelkie sugestie, gdyż bardzo zależy mi na tym radiu - ma wiele niespotykanych dzisiaj funkcji, wejście liniowe, odbiera przesuper, bardzo czytelny wyświetlacz, no i nie świeci się na wszystkie kolory jak te dzisiejsze choinki...

Pozdrawiam serdecznie, Adam.

0 3
  • Pomocny post
    #2 15 Sty 2012 16:12
    btomko
    Poziom 34  

Poszukaj na Forum czegoś o konserwacji/regeneracji encodera (impulsatora).

0
  Szukaj w 5mln produktów