Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wyłączenie pompy paliwa w polonezie caro plus.

MałyMaro 15 Sty 2012 16:37 2108 7
  • #1 15 Sty 2012 16:37
    MałyMaro
    Poziom 10  

Witam,

W polonezie pękł mi gumowy wąż doprowadzający benzynę do wtryskiwaczy. Auto jest mi na gwałt potrzebne, mógłby ktoś doradzic jak wyłączyc pompę paliwa na 2-3 dni(póki nie kupię nowego węża), aby auto pracowało na samym gazie ? Wyjęcie bezpiecznika pompy odpada, auto nie odpala na gazie. Wypięcie przekaźnika od pompy spowoduje to samo co wyjęcie bezpiecznika ?.

pozdro Maro
    wybaczcie chaos i brak składu ale cały ten śnieg+awaria samochodu naprawdę mnie wkurzyła.

0 7
  • #2 15 Sty 2012 16:51
    1078231
    Użytkownik usunął konto  
  • #3 15 Sty 2012 17:19
    MałyMaro
    Poziom 10  

Butla w miejscu koła, bo żeby odpiąc pompę to ja tez na to wpadłem kolego.

0
  • Pomocny post
    #4 15 Sty 2012 17:22
    1078231
    Użytkownik usunął konto  
  • Pomocny post
    #5 15 Sty 2012 17:28
    kidu22
    Poziom 35  

MałyMaro napisał:
    Auto jest mi na gwałt potrzebne, mógłby ktoś doradzic jak wyłączyc pompę paliwa na 2-3 dni(póki nie kupię nowego węża), aby auto pracowało na samym gazie ? Wyjęcie bezpiecznika pompy odpada, auto nie odpala na gazie

To jak odpalasz z pęknietym wężem?

0
  • #6 15 Sty 2012 17:45
    MałyMaro
    Poziom 10  

Normalnie, pękniecie nie powoduje aż takiego spadku ciśnienia w magistrali. Można powiedziec, że sie sączy jednak dzięki temu bardzo skutecznie czuc woń benzyny w kabinie co nie zbyt umila jazdę żeby nie powiedziec uniemożliwia. Po odłączeniu pompy nie pozostanie nic jak bezczelnie zapalac prosto z gazu, aż do kupna nowego węża.

0
  • Pomocny post
    #7 16 Sty 2012 01:58
    pawelxc1
    Poziom 9  

Odwazny jestes kolego skoro jezdzisz z cieknacym wezem od benzyny. Jak najszybciej zrob tak jak pisal ci Motronic czyli wypnij zasilanie od pomy chyba ze ktorego dnia "zapalisz" silnik az za nadto ;)

0
  • #8 16 Sty 2012 16:47
    MałyMaro
    Poziom 10  

Problem rozwiązany - nowy wężyk.
    Co do samej pompy, nie wiem jak to możliwe, ale nie każda próba jej odłączenia uniemożliwia rozruch a co dopiero prace na gazie, byc może elektrozawór w butli jest podpięty do pompy :)
    Dzięki wszystkim, którym chciało się tu zajrzec i probowali pomoc!.

0