Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Mitronik
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak otworzyć plik video z rozszerzeniem .h264 ?

Robson_85 15 Sty 2012 17:06 43656 24
  • #1 15 Sty 2012 17:06
    Robson_85
    Poziom 8  

Witam. Posiadam kilka plików video z rozszerzeniem .h264
    Pliki są zapisem z kamery będącej częścią monitoringu. Niestety mam problem z ich otwarciem. Żaden standardowy player nie wyświetla plików.
    Próbowałem zrobić za pomocą programu Format Factory konwersję plików kodekiem Xvid do kontenera avi ale bez sukcesów.
    Panowie może macie jakiś pomysły co mogę jeszcze zrobić aby otworzyć te pliki? Czy jest potrzebna do nich jakaś dedykowana przeglądarka video?
    Z góry dziękuję za każde info :)

2 24
  • Mitronik
  • #2 15 Sty 2012 17:29
    fiacik1
    Poziom 16  

Z tego co wiem , do systemu monitoringu powinien być dołączony w "zestawie" program do obsługi zapisu oraz jego odtwarzania.Z resztą nie jest to jakiś dziwny format-jest to inaczej MPEG-4 i każdy w miarę dobry konwerter powinien dać radę , np. Any Video Converter.To narzędzie konweruje praktycznie wszysko np.do AVI.

2
  • #3 15 Sty 2012 17:50
    Marek31415
    Poziom 31  

Próbowałeś VLC?

1
  • #4 15 Sty 2012 18:30
    snapcom
    Poziom 9  

Robson_85 napisał:
    Witam. Posiadam kilka plików video z rozszerzeniem .h264
    Pliki są zapisem z kamery będącej częścią monitoringu. Niestety mam problem z ich otwarciem. Żaden standardowy player nie wyświetla plików.
    Próbowałem zrobić za pomocą programu Format Factory konwersję plików kodekiem Xvid do kontenera avi ale bez sukcesów.
    Panowie może macie jakiś pomysły co mogę jeszcze zrobić aby otworzyć te pliki? Czy jest potrzebna do nich jakaś dedykowana przeglądarka video?
    Z góry dziękuję za każde info :)

H264 to kodek , zapewnie jakiś producent tak sobie nazwał rozszerzenie. poszukaj może w oryginalnym oprogramowaniu jakiegoś konwertera, może program ma taką opcję.
    Pozdrawiam

0
  • #5 17 Sty 2012 22:35
    Robson_85
    Poziom 8  

Tak już próbowałem otworzyć pliki za pomocą programu VLC niestety bez sukcesu.

Co do rejestratora to aktualnie nie mam do niego dostępu. Wiem, że obraz został nagrany kamerą zewnętrzną KONIG KG-5009AAS. Z tego co zauważyłem to często kamery te są oferowane wraz z rejestratorem BCS dlatego też pobrałem playera który, służy do odtwarzania plików nagrań z rejestratorów BCS. Niestety nie udało mi się odtworzyć plików video. Wniosek z tego, że rejestrator musi być innej firmy.

Wcześniej próbowałem również za radą jednego z Panów użyć programu Any Video Converter. Po dodaniu pliku do konwersji na początku pojawia się informacja mówiąca, że w wybranym pliku video brak jest strumienia audio w związku z czym plik wynikowy nie będzie zawierał dźwięku (domyślam się, że większość nagrań z monitoringów jest pozbawiona dźwięku).
    W informacjach o dodanym pliku mam podane, że rozdzielczość video to 352x288 a format 0x10000005. Wybieram opcje konwersji "dostosowany film MP4" i klikam konwertuj. Czekam 15 minut i nic się nie dzieje wiec zatrzymuje konwersję. Dodam, że pliki video które posiadam mają wielkość od 13 do 14 MB wiec w tym czasie obraz z jednego pliku powinien chyba zostać zakodowany do nowego formatu.
    Co najdziwniejsze przed konwersją udało mi się uruchomić podgląd tego oryginalnego pliku. Niestety obraz jest częściowo rozmazany no i nie można go przewinąć ale widać, że działa. Czy macie Panowie jeszcze jakieś sugestie lub inne pomysły?

0
  • Mitronik
  • #6 17 Sty 2012 22:48
    Marek31415
    Poziom 31  

Robson_85 napisał:
    Tak już próbowałem otworzyć pliki za pomocą programu VLC niestety bez sukcesu.

Spróbuj jeszcze po zmianie rozszerzenia pliku na mpeg4, 264, avi itp.
    Mnie w ten sposób kilka razy udało się otworzyć nietypowe pliki rejestracji.

1
  • #7 18 Sty 2012 08:30
    Robson_85
    Poziom 8  

Zmieniłem rozszerzenie jednego z wybranych plików na mpeg4, 264, avi i spróbowałem otworzyć plik w programie VLC ale niestety albo wyskakuje błąd albo program nie otwiera pliku. A może znacie Panowie jeszcze jakieś inne dedykowane przeglądarki do odtwarzania plików z monitoringu?

0
  • #8 18 Sty 2012 08:57
    Androidos
    Poziom 13  

próbowałeś mPlayer pod Linuxem ? może jeżeli to Kamery Konig to rejestrator też był Konig a wtedy o oprogramowanie pytać dystrybutora

0
  • #9 18 Sty 2012 23:04
    Robson_85
    Poziom 8  

Jeszcze nie próbowałem otwierać plików za pomocą mPlayera ale jutro jak tylko będę miał dostęp do kompa z Linuxem to się tym zajmę. Mam jeszcze pytanko. Czy wie ktoś może czy w sieci jest gdzieś udostępnione oprogramowanie do odtwarzania na komputerze plików z rejestratorów Konig? Sprawdzałem przed chwilką na kilkunastu stronach gdzie można kupić rejestratory Konig ale nic nie znalazłem.

0
  • #11 24 Sty 2012 08:58
    Robson_85
    Poziom 8  

Panowie dzięki za program do rejestratora. Zainstalowałem go i próbowałem za jego pomocą otworzyć pliki video które posiadam niestety bez sukcesu. Widać rejestrator musi być jeszcze innej firmy niż Konig lub BCS. Wcześniej próbowałem jeszcze coś pokombinować z odtwarzaczami video pod Linuxem. MPlayer plików nie wykrył ale za to w Totemie udało się niektóre z nich otworzyć jednak bez możliwości przewijania a to bardzo utrudnia przejrzenie zapisu z monitoringu.

Macie Panowie jeszcze jakieś pomysły? Z góry dziękuję za każe info :)

1
  • #13 25 Wrz 2012 19:00
    dipol_wlan
    Poziom 23  

Ściągnij sobie K-Lite Megapack, najprawdopodobniej brakuje Ci w systemie kodeka. Miałem identyczny problem z kamerami IP Pixord, które zapisują pliki video w formacie h264. Po zainstalowaniu paczki pomogło.

1
  • #14 12 Sty 2014 12:40
    Powolniak1987
    Poziom 12  

Zainstalowałem K-Lite Megapack, i Best Player go nie otworzył Jak otworzyć plik video z rozszerzeniem .h264 ?

0
  • #15 12 Sty 2014 12:48
    ciastex
    Poziom 24  

Coś mi się wydaje że ten plik jest uszkodzony, albo nie jest plikiem .h264

0
  • #17 12 Sty 2014 13:28
    Powolniak1987
    Poziom 12  

Nic to nie dało format został zmieniony z .mkv na .h264 Media Player Classic też sobie z nim nie radzi

0
  • #18 12 Sty 2014 15:06
    jpl
    specjalista-kamery przemysłowe

A może napisz do firmy którą sprzedaje te pseudo "kamery"? Jak dobrze pamiętam to eltrox sprzedaje te zabawki. Czasami wystarczy krótki mail a serwis podesle ci wtedy instrukcje?

1
  • #19 12 Sty 2014 21:50
    faja_kanzas
    Poziom 18  

Najlepiej do sprzedawcy napisac ale drugim rozwiazaniem mysle ze dobrze by bylo wrzucuc jakies krotkie nagranie na forum i bysmy to sprawdzuli czy to nam pojdzie.

1
  • #20 12 Sty 2014 22:11
    krzysztofff
    Poziom 11  

popieram również swego przedmówce, co kilka głów to nie jedna :idea:

-1
  • #21 13 Sty 2014 10:50
    ciastex
    Poziom 24  

Powolniak1987 napisał:
    Nic to nie dało format został zmieniony z .mkv na .h264 Media Player Classic też sobie z nim nie radzi

A dlaczego zmieniłeś format z .mkv ? Czy format mkv działa poprawnie ? Może nagraj próbke filmu i podełsij, zobaczymy co to za plik.

2
  • #22 07 Mar 2014 22:12
    drejas
    Poziom 10  

Też nie mogę przejrzeć plików z monitoringu czym otworzyć pliki H264 Nie mogę też tu wkleić pliku żeby wspólnie go rozgryźć

3
  • #23 07 Mar 2014 23:04
    DriverMSG
    Admin grupy komputery

Zainstalować plik 1 i/lub 1a.
    Sprawdzić player'em 2 i/lub 2a, 2b.
    Ewentualnie przekonwertować programem 3.

10
  • #24 15 Lip 2014 10:19
    zibi278
    Poziom 2  

Witam,
    Pierwszy kodek 1a - H264ax_V10102 i program 2 - player pomogły odtworzyć nagrania z monitoringu.
    Dziękuję i pozdrawiam.

7
  • #25 02 Lip 2017 19:11
    luki230
    Poziom 1  

Witam
    Udało mi się odtworzyć programem VLC ale dopiero po zmianie ustawień.
    Narzędzia > Preferencje > Wejście/Kodeki (tutaj dolny lewy róg wybieramy ustawienia pełne) > Z zakładki Wejście/Kodeki wybieramy "Demultipleksery", z rozwijanej listy wybieramy moduł:Demuxer obrazu H264 po czym zapisujemy oraz uruchamiany program ponownie.

5