Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sterowanie piecem przez telefon komórkowy?

15 Sty 2012 17:58 11451 12
 • Poziom 15  
  Piec dwufunkcyjny gazowy ze sterownikiem bezprzewodowym eurostar 2005. Chciałbym mieć możliwość wysłać sms jak wracam z pracy żeby temperatura się podniosła. Sterownik euroster niema wejść tylko wyjścia piec ma wejścia ale wpinanie się w piec pomijając programator jest bezsensu bo wylko włączy grzanie bez kontroli. Ktoś ma jakiś ciekawy pomysł?
 • Relpol przekaźniki
 • Moderator - Sieci, Internet
  Na przykład Ropam MGSM 3.5.
 • Relpol przekaźniki
 • Specjalista - systemy grzewcze
  Witam.
  Marka DELTA DORE ma regulator włącz-wyłącz (sterowanie kotłem tak samo jak w EUROSTWRZE) z możliwością zmiany temperatury zadanej przez telefon. Ma już w sobie modem, trzeba go tylko podłączyć do linni telefonicznej. Poniżej link:
  http://pl.immergas.com/options/termostaty/termostaty/rtyboxtel.htm
  A tu masz instrukcję obsługi:
  http://pl.immergas.com/media/radio_tybox_telefon_uzytkowanie.pdf
  Pozdrawiam.
 • Poziom 15  
  Bardziej chodzi mi o sterowanie za pomocą GSM. Eroster ma programowalne dwie temperatury nocną i dzienną . Na obudowie ma dwa przyciski, które wyzwalają jedną albo drugą tempreaturę. Niestety niema opcji żeby sterowac tymi przyciskami z zewnątrz. Może są jakieś gotowe termoregulatory pod gsm. Wszyscy bębnią że można sterowac z GSM ale nie widze u producentów termoregulatorów żeby umożliwiali zintegrowanie swoich urządzeń z Modułami GSM
 • Poziom 19  
  Od biedy pod przycisk/switcha podłącz przewody na płycie do modułu gsm, który ma wyjścia sterowalne przekaźnikowei problem z głowy ;-) Oczywiście jak sterownik nie jest na gwarancji.

  Pozdrawiam.
 • Moderator - Sieci, Internet
  zenek1984 napisał:
  Chciałbym mieć możliwość wysłać sms jak wracam z pracy żeby temperatura się podniosła

  Zrobił już takie coś na tym Ropam-ie.
  Moduł Ropam steruje przekaźnikiem a przekaźnik łączysz równolegle z euroster-em. Wysyłasz sms-a przekaźnik włącza piec, możesz zaprogramować sms-a zwrotnego "piec on". Tak samo z wyłączeniem, sms i odpowiedź "piec off". Moduł ma do dyspozycji 8 wejść i 4 wyjścia.
  Albo zrobić jeszcze prościej dzwonić na numer z modułu i odpowiedź potwierdzająca z sms-em.
 • Pomocny post
  Specjalista - systemy grzewcze
  Witam.
  Dokładnie tak, wielu producentów mówi o możliwości sterowania przez GSM, ale jak dochodzi co do czego, to trzeba dokupić jeszcze moduł GSM lub modem. Do tego co podałem też zamiast stacjonarnej linni telefonicznej można dołączyć odpowiedni moduł GSM.
  A jeśli chcesz zrobić to w miarę tanio i łatwo, to można by z EUROSTERA wyciągnąć przewody z pod przycisków i sterować stykami bezpotencjałowymi krótkim impulsem. Tyle że w niektórych EUROSTERACH powturzenie przyciśnięcia przycisku "dzień / noc" powoduje wywołanie np: trybu pracy czasowej. Tak więc musiał byś mieć pewność że poszedł tylko jeden rozkaz i nie został przypadkiem powtórzony.
  Albo zastosować dwa regulatory nastawione na odpowiednie temperatury, a za pomocą modułu GSM i za pośrednictwem przekaźnika, przełączać regulatory, który ma w danym okresie sterować kotłem.
  Pozdrawiam.
 • Poziom 15  
  A są takie termoleguratory bezprzewodowe podwójne. Tzn jeden w salonie a drugi w szafie przy alaramie. Chodzi mi o to że jak mam rozbierać tego eurostera to wolałbym mieć go rozebranego gdzieś w szafie a nie na ścianie .
 • Moderator - Sieci, Internet
  Nie musisz go rozbierać.
 • Poziom 15  
  a podwójnie da się go zastosować ? tak jak pisałem wyżej
 • Specjalista - systemy grzewcze
  zenek1984 napisał:
  A są takie termoleguratory bezprzewodowe podwójne. Tzn jeden w salonie a drugi w szafie przy alaramie. Chodzi mi o to że jak mam rozbierać tego eurostera to wolałbym mieć go rozebranego gdzieś w szafie a nie na ścianie .

  Witam.
  Nie za bardzo rozumiem co masz na myśli.
  Są regulatory bezprzewodowe podwójne. Polega to na tym, że są dwa regulatory (nadajniki) na których nastawiasz program i parametry ogrzewania, i które kontrolują temperaturę, a do tego jest jeden odbiornik dwu-kanałowy z dwoma przekaźnikami (jeden przekaźnik dla jednego regulatora, a drugi dla drugiego regulatora).
  W moim rozwiązaniu z dwoma regulatorami (rozwiązanie z poprzedniego mojego postu) nie musisz ingerować w regulatory, tylko przekaźnikiem przełączasz przewody idące od regulatorów do kotła. W przypadku podwójnego regulatora bezprzewodowego, przekaźnik przełączający znajdował by się przy odbiorniku radiowym regulatorów, a ten z kolei zwykle montuje się przy kotle.
  Pozdrawiam.
 • Poziom 39  
  Do tego celu poleciłbym GSM2 Elmes'a. Kompletny zgrabny moduł zw obudowie z sabotażem i anteną .
  Znając reakcję budynku na grzanie i temp zewn. możesz wysłać SMS-a załączającego kocioł na dowolny czas, np 40min, 1h20 min itp. Po czym kocioł sam sie wyłączy. W większości przypadków takie zdalne sterowanie jest wystarczające i nie wymusza żadnych przeróbek np. regulatora.
 • Poziom 15  
  Rozumiem że miałbym to urządzenie dać przy piecu. A ja chciałbym niepowielać kart sim. Jedna będzie w szafie przy alarmie ( bez różnicy jaki moduł ) czy elmes ma przekaźniki bezprzewodowe tak żeby moduł znajdujący się wszafie z alarmem mógł komunikować się z urządzeniem przy piecu?