Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kupno zasilacza Corsair VX450W ?

15 Sty 2012 18:29 2446 8
  • Poziom 38  
    Witam. Muszę kupić jakiś zasilacz do komputera, ponieważ boje się o mojego Logica :D
    Kwota nie jest jakaś ustalona najlepiej żeby było jak najtaniej i wystarczająco :)
    Będzie zasilał:
    GA-880GMA-UD2H
    Athlon II 640 po OC bez zmiany napięć
    HD6850 OC do 920MHz bez zmiany napięć
    Samsung F3
    i dojdą 2-3 wentylatory

Myślałem nad zasilaczem: Corsair VX450W tylko nie wiem czy wystarczy mu mocy do zasilenia tego sprzętu po OC, ponieważ czytałem, że te karty po OC do 1GHz razem z całym zestawem lubią pociągnąć nawet 400W, a obciążalność lini 12V to 396W, więc nawet jak by wystarczyła to byłby bardzo wysilony.
    No i czy wystarczy w nim kabli?;d

Jeżeli nie będzie to wystarczający zasilacz to jaki wyjdzie będzie najlepszym wyborem w stosunku cena/jakość/sprawność/moc
  • Poziom 28  
    zieloczek100 napisał:
    po OC do 1GHz razem z całym zestawem lubią pociągnąć nawet 400W

Procesor 100W + pierdoły to karta nagle z TDP 127W zrobi się 250?
    Wystarczy, to rewelacyjny zasilacz, powinien w sumie nazywać się 500W.
    Jeśłi nie tamten to OCZ StealthXStream 2 500W
  • Poziom 38  
    Też mi się wydawało to bardzooo dziwne, więc wolałem się zapytać Was :)
    Tak z ciekawości ile pobierają elementy takie jak płyta, dyski twarde, napęd i powiedzmy 3 wentylatory?
    Wie ktoś może dlaczego ta karta graficzna ma 2 złącza?

Wystarczy w nim kabli do podłączenia wszystkiego czy jakieś przejściówki będą potrzebne?
  • Warunkowo odblokowany
    wystarczy,ja mam 620 corsair i nie narzekam,polecam zasilacze tego producenta,stabilne,odpinane kable,ciche...kabli ci wystarczy nic nie musisz dokupować
  • Poziom 38  
    a który będzie lepszy Corsair VX450W vs XFX Core 450W?
    podobno xfx wypuścił jakąś nową serie uboższą w złącza. Skąd mam wiedzieć który to zasilacz?
  • Poziom 28  
    Ten Corsair będzie trochę lepszy, chociaż XFX też są rewelacyjne. Seria VX od Corsaira jest dość "ekskluzywna" - tam nie ma taniochy
  • Poziom 38  
    Celes lepiej mi na pw odpisz:D
  • Poziom 38  
    A mam pytanie. Wiem, że spalenie zasilacza typu Logic może zabrać ze sobą cały sprzęt, co się stanie jeżeli spali się zasilacz tylu XFX, Corsair itp?
    Nie ma obawy, że taki zasilacz coś uszkodzić, bo pamiętajmy, że to tylko elektronika i nawet ta najlepsza może pójść z dymem.
  • Poziom 38  
    Złożyłem nowy temat ten jest do zamknięcia.