Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Kontroler midi/usb 8-12 suwaków - Jak zrobić ?

15 Jan 2012 18:54 3267 3
  • Level 2  
    Witam!

Chciałbym zrobić sobie kontroler midi na usb. Chciałbym, żeby miał od 8 do 12 suwaków [faderów] . Chciałbym też móc podpisać sobie te suwaki do miksera w moim DAW.

Chodzi o to żeby nie używać myszki podczas miksowania materiału, tylko żeby poziomy głośności na mikserze ustawiać z poziomu tego urządzenia. Funkcjonalnością miałoby to przypominać korga NanoKontrol 2 z tym, że były by to same suwaki, żadnych przycisków i pokręteł.
    Jeszcze nigdy nie robiłem żadnego układu, proszę o używanie jakiegoś prostego języka jeśli chodzi o opis ;]
    Pytania:
    - jak można takie coś zrobić ?
    - gdzie mogę znaleźć materiały [mieszkam w Poznaniu] ?
    - ile może mnie wynieść koszt takiego urządzenia ?

Tutaj zilustrowałem na szybko o co mi chodzi w Corelu:
    Kontroler midi/usb 8-12 suwaków - Jak zrobić ?

Jeśli dałem do złego działu, to proszę o wyrozumiałość - to mój pierwszy post na tym forum =]
    [22.06.2021, g.9.00] Zabezpieczenia Internetu Rzeczy (IoT) programowe i sprzętowe. Zarejestruj się za darmo
  • Moderator of Acoustics
    W sieci jest projekt Janko Muzykant. Znajdziesz tam to co potrzebujesz.
    http://as.elte-s.com/old/n/muzykant5/muzykant5.htm

Jak na pierwszy projekt układ z mikroprocesorem to wyzwanie. Nie mniej, powodzenia.
    Pokrętła suwakowe czy obrotowe, to twój wybór. Jeżeli nie potrzebujesz przycisków to ich nie montuj.
  • Level 2  
    @Pablo1964 - dzięki, poprawione.
    @adambyw - dzięki, też to widziałem, myślałem że są jakieś inne jeszcze projekty.