Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Wycena przyczepki, typ Sam

Dareko99 15 Jan 2012 20:21 5126 9
    Dareko99
    Level 10  
    Witam. Prosił bym o pomoc w wycenie przyczepki samochodowej o wymiarach 170x110 [cm]. Przyczepka jest zarejestrowana i przegląd jest bezterminowy. Niestety nie jest skończona ze względu na brak czasu i materiałów.
    Oto kilka zdjęć:
    Wycena przyczepki, typ SamWycena przyczepki, typ Sam Wycena przyczepki, typ Sam Wycena przyczepki, typ Sam Wycena przyczepki, typ Sam Wycena przyczepki, typ Sam
  • Helpful post
    daworz
    Level 13  
    700zł?
  • Helpful post
    SauerMauser
    Level 21  
    Wycena to pojęcie względne, nie mniej dla samych dokumentów ktoś kupi. Na twoim miejscu na burty dałbym nierdzewkę na nity, niewiele roboty, a efekt taki, że łatwiej sprzedać. W chwili obecnej jako pozorny kupiec zaproponowałbym 400 - 700pln. Ale zdarzyć się może, że i za 800pln sprzedasz.

PS. Jak ty załatwiłeś rejestrację bez oświetlenia? Czy tylko odnawiałeś?
    SauerMauser
    Level 21  
    Po przyglądnięciu się zauważyłem, że masz założone Continentale, podobnie jak w mojej przyczepce i w podobny sposób lubisz malować oponki ;-)

Sam ostatnio robiłem "lifting" mojej przyczepki niemal identycznych wymiarów, aby sprzedać i kupić większą, ok 2,20m. Wyceniłem na 1000pln, aby było z czego targować ;-)

Moja opinia taka, że możesz wystawić przyczepkę z dwoma cenami: z burtami za dopłatą i bez wg własnych upodobań. Spójrz na Allegro lub inny serwis internetowy, tam jest trochę przyczepek, więc porównasz ceny.
  • Helpful post
    Mariusz105
    Level 14  
    Jak nie ma kupca - cena jest fikcją - może być każdą liczbą.
    Zbyt wysoka przestraszy i nie znajdziesz chętnego,
    zbyt niska - sprzedasz szybko lub możesz podnieść cenę, gdy pojawi się kupiec lub wycofać ofertę sprzedazy - te ostatnie możliwości nie są eleganckie.
    Najlepiej jest rzetelnie określić cenę: wartość przed remontem+wartość zamontowanych elementów+wartość robocizny(=czas*stawka zł/h)+niewielki zysk(10-30% choć może być 50%i więcej) - jeżeli określisz sobie taką wartość - to wiesz na czym stoisz.
    Porównaj też ceny innych, możliwie najbardziej podobnych ofert, zwracając również uwagę na jakość oferowanego produktu.
    Po kilku wieczorach przemyśleń i kilku rozmowach z targującymi się kupującymi będziesz miał swoje zdanie w kwestii ceny sprzedaży - takie zdanie jest najlepsze.

Uwaga: Te sugestie nie dotyczą tylko przyczepek, ale wszelkich umów sprzedaży