Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podłączenie wieży Daewoo do komputera

krysstian888 15 Sty 2012 20:53 4895 6
  • #1 15 Sty 2012 20:53
    krysstian888
    Poziom 8  

Witam, mam następujący problem:
    Posiadam wieżę DAEWOO RD-430SUXB i chciałbym ją podłączyć do komputera.
    Lecz wieża nie posiada typowego wejścia AUX więc kieruję do kolegów prośbę o poradę jak mógłbym ja podłączyć i jaki ewentualnie kabel dokupić.

Dodaję zdjęcia tej wieży.
    Podłączenie wieży Daewoo do komputera Podłączenie wieży Daewoo do komputera

Czy wystarczy zwykły kabel jack-jacki i podłączyć go w wejście mikrofonu w wierzy (niby do karaoke) czy to nie spełni swojej funkcji??

Pozdrawiam i czekam na pomoc :)

0 6
  • Sklep HeluKabel
  • #2 15 Sty 2012 21:14
    Rysio4001
    Specjalista - systemy grzewcze

Witam.
    A czy ta wieża ma możliwość przełączenia w tryb AUX (sygnał zewnętrzny)? Obawiam się że nie ma takiej możliwości, a wtedy bez ingerencji w wieżę nie da się podłączyć. Chyba że przez wejście mikrofonowe, ale wtedy musiał byś zrobić kabel z dzielnikiem napięcia i separacją stałej składowej, ale jakość dźwięku będzie słaba, i prawdopodobnie mono.
    Jeśli jest możliwość ustawienia AUX, to jedyne wejście przez jakie możesz wprowadzić sygnał z zewnątrz, to gniazdo SCART.
    Pozdrawiam.

1
  • Sklep HeluKabel
  • #3 15 Sty 2012 21:51
    krysstian888
    Poziom 8  

Opcji przełączenia w tryb AUX raczej nie ma (sądzę gdyby było to tez powinno być normalne wejście AUX), także jeżeli przez to się nie da, a przez gniazdo mikrofonowe podłączenie będzie skomplikowane i słabej jakości to chyba nie ma sensu.
    Jeszcze sobie myślę czy np udało by się ją podłączyć jakimś kablem pod USB ... ale nie wiem czy to by jakoś wypaliło, albo tymi z tyłu ale to tez raczej tylko od video ...

0
  • #4 15 Sty 2012 22:06
    alltech2
    Poziom 21  

Zastosuj przewód euro -cincz 6 jest to jedyne rozwiązanie.

0
  • #5 15 Sty 2012 22:11
    Rysio4001
    Specjalista - systemy grzewcze

Witam.
    To w takim razie nie da się podłączyć przy użyciu żadnego z gniazd z tyłu wieży.
    Przy użyciu USB też się nie da. Pozostaje tylko kombinowanie z gniazdem mikrofonowym, lub ingerencja w wieżę.
    Ja osobiście dorobił bym wejście AUX w wieży i przełącznik AUX, ale jak się nie znasz, to nie kombinuj. Po za tym jak wieża jest na gwarancji, to byś ją utracił.
    W tej sytuacji najlepiej chyba będzie kupić głośniki do komputera.
    Pozdrawiam.

0
  • #6 15 Sty 2012 22:25
    krysstian888
    Poziom 8  

Gwarancji jako takiej już nie ma także można by było (ale i tak nie wiem jak to zrobić :)
    A gdyby zastosować coś takiego ?? :
    [...]

Bo takim czymś mówicie ze sie nie da??
    http://www.tme.eu/katalog_pics/3/3/2/3329149c832744db6809106d8daff11b/ttl-232r-5v-aj.jpg
    Podłączając oczywiście jacka w kartę muzyczna a usb do wieży ;)

Linki do aukcji usunąłem.
    3.1.18. (10.11) Zabronione jest publikowanie informacji do źródeł, które po pewnym czasie wygasają (publikowanie odnośników do stron o charakterze krótkotrwałym).
    GM

0
  • #7 16 Sty 2012 08:54
    płetwa
    Poziom 29  

alltech2 napisał:
    Zastosuj przewód euro -cincz 6 jest to jedyne rozwiązanie.

Jakim cudem to ma działać,przecież to gniazdo euro ma tylko wyjścia sygnału.
    Mało tego mikrofon działa tylko wtedy jak jest włączony podkład, czyli wciśnięty PLAY w DVD.
    Niema opcji żeby bez ingerencji w elektronikę coś tam podłączyć.

krysstian888 napisał:
    Bo takim czymś mówicie ze sie nie da??
    http://www.tme.eu/katalog_pics/3/3/2/3329149c832744db6809106d8daff11b/ttl-232r-5v-aj.jpg
    Podłączając oczywiście jacka w kartę muzyczna a usb do wieży :wink:

Nawet nie próbuj bo spalisz kartę dźwiękową w komputerze, jak dostanie 5V z USB.

0