Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Astra f 1.4 8V przepala bezpiecznik(tylni spryskiwacz szyby )

qura18 15 Jan 2012 21:17 3871 8
    qura18
    Level 10  
    Witam. mam taki problem gdy włączę tylna wycieraczkę wszystko działa ładnie pięknie, przód działa, spryskiwacze przedniej szyby tez , lecz gdy włączę spryskiwacz na tylna szybę odrazy pali bezpiecznik i nie mam wtedy ani przednich ani tylnej wycieraczek oraz nie działa spryskiwacz na przód i tył . Gdzie możne być problem ? z góry Dziękuje .
    janren
    Level 28  
    Według mnie zacznij szukać w przełączniku wycieraczek. Pompka jest jedna, a przełącznik zamienia bieguny zasilania. Więc wygląda to na zwarcie w przełączniku.
    panam
    Level 29  
    Kolego sprawdź sobie wiązkę do tylnej wycieraczki, bezpiecznik na wycieraczki jest ten sam, natomiast na spryskiwacze inny. Jeżeli wiązka jest ok. ( ta co idzie na tylną klapę od sufitu, taki gumowy peszel) to może silnik tylnej wycieraczki/.
    qura18
    Level 10  
    silnik jest dobry ponieważ wszystko ładnie chodzi dopóki nie włączę spryskiwacza tylnej wycieraczki . ale dziękuje i sprawdzę wasze propozycje .
    janren
    Level 28  
    Ja też mam astrę f 1,7 TD i mam jeden zbiornik na płyn i jedną pompkę, która podaje płyn na przednią i tylną szybę w zależności od tego w którą stronę pompka się obraca tzn. w prawo albo w lewo.Z pompki są dwa wyjścia na wężyki; jeden na przód i drugi na tył.Proponuje abyś wyjął złącze z pompki spryskiwacza i załącz przełącznikiem spryskiwanie tylnej szyby.Jeżeli bezpiecznik się spali to znaczy, że uszkodzenia szukaj w przełączniku.
    qura18
    Level 10  
    po odpięciu kostki tak jak pisałeś od pompki spryskiwacza i właczeniu spryskiwacza na tylna szybe działają przednie i tylna wycieraczka jednocześnie się włączają.
    mczapski
    Level 39  
    Wygląda zatem na uszkodzenie pompy lub zwieranie jednego przewodu wiązki pompy do masy. Pompa sama w sobie nie ma możliwości zwierania do konstrukcji samochodu.

Przeczytałem ponownie i wygląda na zwarcie w wiązce lub sterowniku. Jakoś trudno wyobrazić sobie jednoczesne włączenie spryskiwania przedniej i tylnej szyby jednocześnie.Wycieraczki niby można.
  • Helpful post
    janren
    Level 28  
    Więc wynika z tego, że zwarcie jest w przełączniku wycieraczek.Po włączeniu spryskiwacza na tył nie mogą pracować wycieraczki przednia i tylna jednocześnie.
    qura18
    Level 10  
    to był przełącznik . dziękuje za pomoc . Pozdrawiam